21/12/2022

Łukasz

Wybór wózka spacerowego- dam Ci jedną dobrą radę!

Wybór wózka spacerowego- dam Ci jedną dobrą radę!

Witajcie w kolejnym wpisie. Dzisiaj wrócimy do bardzo ważnego tematu, który niezmiennie spędza sen z oczu każdego świeżo upieczonego rodzica. Poruszymy dziś kwestię wyboru najlepszej spacerówki dla Twojego dziecka. Ponieważ jako mama trójki dzieci miałam okazje testować naprawdę różnego rodzaju opcje w różnych warunkach, w którym przyszło nam jeździć takim wózkiem, chciałabym dać Ci dzisiaj jedną bardzo ważną radę.

Obecnie Wózki spacerowe przyciągają nas do siebie szeroką gamą kolorystyczną, wielką ilością różnorodnych akcesoriów i dodatków, które ułatwiają nam poruszanie się spacerówką i zróżnicowaną i niesamowitą funkcjonalnością. Pomimo tych wszystkich zalet, stojąc przed wyborem tego jedynego dla swojego dziecka, mamy ogrom wątpliwości co do tego, na co konkretnie zwrócić uwagę, czym się kierować, co nam będzie niezbędne, potrzebne a z czego nie będziemy zupełnie korzystać.

Moją podstawową radą jest ta, aby wózek spacerowy dobierać przede wszystkim do swoich potrzeb i do swojego stylu życia. Ja wiem, że przyciąga nas do nich moda na konkretny kolor, markę czy styl… wiem, że bardzo często ktoś opiniuje nam dany wózek i wydaje nam się, że jeżeli dany model sprawdził się u jednej rodziny, to i u nas będzie to idealnym wyborem ale tak nie jest…

Osoba, która porusza się wózkiem po wygodnych, miejskich drogach powinna zwracać uwagę na inne parametry wózka niż ta, która najczęściej będzie jeździła wózkiem po wiejskich, wyboistych drogach. Zupełnie inne potrzeby ma osoba przemieszczająca się z wózkiem z jednym dzieckiem a inne ta, która na przykład ma u boku dodatkową dwójkę czy trójkę dzieci. Tutaj np. mamy różnego rodzaju dostawki czy podesty, które u jednej rodziny sprawdzą się idealnie a u innej będą totalnie bezużyteczne. Inaczej korzystamy z wózka jeśli jeździmy nim z dzieckiem codziennie a inaczej kiedy np. pakujemy go do samochodu i mamy do przejechania raz na jakiś czas kawałek drogi… Jeśli często podróżujemy powinniśmy zwrócić uwagę na to aby wózek był lekki, zajmował mało miejsca w bagażniku, fajnie gdyby był z praktycznym uchwytem do przenoszenia ale jeśli tego nie robimy nie musimy już płacić dodatkowych kosztów za takie funkcje. Takich przykładów jest bardzo dużo.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że pierwszym etapem przed kupnem wózka powinno być właśnie przeanalizowanie tego, jak żyjemy, w jaki sposób będziemy korzystać z takiego wózka, czy będzie on użytkowany codziennie i będzie mocno wpływał na komfort naszego poruszania się czy będzie po prostu dodatkiem do naszej codzienności, przez co nie musimy tak mocno analizować każdej jego funkcji. Na pewno dwie podstawowe kwestie jakimi powinniśmy kierować się przy wyborze takiego wózka to właśnie wygoda użytkowania i bezpieczeństwo dziecka.

Po tym jak znajdziesz wózki, które odpowiadają Tobie jako rodzicowi, zwróć uwagę na pasy bezpieczeństwa oraz na bardzo dobry hamulec w wózku, do którego będziesz mieć łatwy i szybki dostęp.

Jeśli chodzi o pasy to najlepiej wybieraj te wózki, które mają pięciopunktowe, miękko obszyte pasy. Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na system zabezpieczenia pasów, w sytuacji, kiedy dziecko, nawet nieświadomie będzie próbowało samodzielnie je odpiąć. Sama wiem, jak często dziecko bawiąc się pasami mogłoby je odpiąć gdyby nie właściwe ich zabezpieczenie. To na co dodatkowo zwracałam zawsze uwagę to to, aby wózek miał tzw. pałąk. On może być odczepiany ale zawsze dodatkowo zabezpieczy twoje dziecko przed niebezpieczną sytuacją. Starsze, siedzące już dobrze dzieci zawsze też fajnie trzymają się tej „barierki” albo bawią zawieszonymi na nich, ulubionymi zabawkami. Polecam Ci zwrócić na to uwagę.

Koniecznym zabezpieczeniem jest również odpowiedni hamulec i blokada kół. Sprawdź jakie podejście masz do hamulca i czy jest ono rzeczywiście w praktycznym dla Ciebie miejscu. Zawsze musisz mieć z tyłu głowy sytuacje, kiedy natychmiast będziesz musiała/musiał zareagować użyciem hamulca w wózku. On musi być widoczny i dobrze dostępny.

To kluczowe kwestie. Akcesoria, kolorystyka, wygląd ogólny jest już bardzo indywidulaną sprawą. Jeśli masz do mnie jakieś pytania odnośnie takiego wyboru, pisz śmiało. Na pewno postaram Ci się pomóc.

Poniżej podsyłam Ci link do bardzo ciekawego przeglądu wózków. Mamy tam różne półki cenowe takich wózków, różne ich rodzaje wraz z opisami, przeglądem funkcji, a nawet opiniami innych użytkowników, które pamiętaj, nie powinny wpływać na Twoja ostateczną decyzję ale zawsze będą świetną wskazówką a może i rozwianiem Twoich wątpliwości…

wózki spacerowe

*MATERIAŁ ZEWNĘTRZY

#wpissponsorowany

poradnik wózki spacerowe

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.