31/05/2017

Łukasz

BASEN OGRODOWY INTEX- IDEALNA ROZRYWKA DLA CAŁEJ RODZINY.

BASEN OGRODOWY INTEX- IDEALNA ROZRYWKA DLA CAŁEJ RODZINY.

Wielkimi krokami zbliżają się upalne letnie dni. Z racji tego, że w tym roku będziemy mieli mocno ograniczone wyjazdy ze względu na trzecią, zaawansowaną już ciążę Ewy jak i budowę naszego wymarzonego domu, postanowiliśmy wydzielić dzieciom na działce część rekreacyjną, na której będą mogły fajnie spędzać wolny, letni czas. Stoi tam już trampolina i piaskownica, która robiłem co mogliście zresztą oglądać na naszym Instastories. 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka planuję złożyć dziewczynkom drewniany domek ale teraz przyszedł czas na basen.

Basen na działce to sprawa obowiązkowa. Ile radości było przy samej informacji, że będą taki miały! Wtedy już wiedzieliśmy, że sprawimy im tym sposobem niesamowitą niespodziankę.

Nasz wybór padł na basen ogrodowy stelażowy 305 x 75 cm INTEX 28200, który znajdziecie na dmuchane.pl Zależało nam na tym aby basen nie był za duży i za głęboki ale też nie za mały- tak aby mogło wejść więcej osób. Dzięki tej głębokości nawet Weronika bez problemu dotyka dna i nie boi się w nim chlapać. Metalowy stelaż oraz 3 warstwowe PCV pozwolą nam cieszyć się tym basenem długie lata bo znając możliwości naszych pociech basen bez stelażu mógłby tego nie wytrzymać. Wymiar 305 x 75cm wydaje się niewielki, ale ten basen można wypełnić w 90% wiec wlewamy do niego aż 4500 L wody. Czas napełniania takiego basenu to ok. 5 godzin, ale dzięki wtyczce do pompowania basenu bez problemu podepniecie wąż ogrodowy i żadna woda wam się nie rozleje. Montaż też nie stanowi żadnego problemu. Sam (no dobra, dziewczynki bardzo mi pomagały co zresztą zobaczycie na filmiku) zmontowałem go w ok. 30 min za pierwszym razem. Teraz zdecydowanie zrobiłbym to szybciej ale za pierwszym razem upewniałem się żeby czegoś nie pominąć. Basen posiada również dwa otwory do podłączenia pompy do wody dzięki temu wasza woda w basenie będzie czysta. Dodatkowo na taki basen nie potrzebujecie bardzo dużo miejsca, możecie umieścić go w każdej części ogrodu czy na tarasie, a frajdę z takiego basenu będzie miała nawet 5 osobowa rodzina.

Pogoda u nas ostatnio niesamowicie dopisywała więc już po dwóch dniach po napełnieniu basenu woda zagrzała się do przyjemnej temperatury, dzięki czemu mieliśmy okazję przetestować możliwości naszego basenu.Dziewczyny nie mogły się doczekać. Kaczka, materac, piłki, stroje kąpielowe i już byliśmy gotowi do zabawy. Wojna o kaczkę była niesamowita. Muszę przyznać, że nie tylko one były zachwycone. Sam miałem z tego wiele frajdy! Teraz już wiemy jak będziemy wykorzystywać każdą możliwą okazję do relaksu 🙂

Serdecznie zapraszam was na stronkę dmuchane.pl Znajdziecie tam cały ogrom basenów, o różnej wielkości. My przeoczyliśmy również sprawę z osłoną, którą można kupić na basen. Kupiliśmy zwykłą plandekę i przepłacilismy za nią dwukrotnie. Na stronie dmuchane znajdziecie świetne propozycje takich osłonek za niewielkie pieniądze. Nie zapominajmy również o pływaku do chloru gdyż bezpośrednie wrzucenie chloru do basenu może odbarwić basen. Warto więc zwrócić uwagę na te dwa dodatki.

Na koniec zdjęcia i filmik z całej imprezy 🙂 

 

basen ogrodowy dom i ogród dziecko intex ogród

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.