30/12/2022

Łukasz

Co to jest pompa filtrująca ?- garść praktycznych informacji

Co to jest pompa filtrująca ?- garść praktycznych informacji

Co to jest pompa filtrująca?

Aby woda w basenie była czysta i przejrzysta, konieczne jest jej regularne oczyszczanie z drobnych zanieczyszczeń i nierozpuszczonych cząstek zawieszonych w wodzie. Kompleksowa pompa filtrująca, która obejmuje wszystkie urządzenia niezbędne do cyrkulacji i filtracji wody, z łatwością poradzi sobie z postawionymi zadaniami.

Z reguły w przypadku basenów stacjonarnych do wysokiej jakości filtracji wody stosowany jest filtr piaskowy. Piaskowa pompa filtrująca to pompa cyrkulacyjna do basenu i filtr piaskowy połączone na jednej platformie i dopasowane zgodnie z parametrami.

Z czego składa się pompa filtrująca:

Zbiornik filtracyjny posiada również dodatkowe wyposażenie:

Pompa filtrująca do basenu dobierana jest w zależności od objętości wody w basenie, stopnia obciążenia basenu, pożądanego trybu działania basenu. Większość pomp filtrujących przystosowana jest do pracy w basenach prywatnych przy średnim obciążeniu i cyklu oczyszczania całej objętości wody w basenie w ciągu 3-5 godzin. Jakość filtracji wody zależy nie tylko od szybkości filtracji, ale także od objętości piasku, przez który przepływa woda. Im wyższa jest warstwa piasku w filtrze, tym jakościowo filtrowana jest woda w basenie.

Obudowa filtra i pompa są zamocowane na jednej platformie, co upraszcza montaż sprzętu w pomieszczeniu technicznym o ograniczonej powierzchni. Po kąpieli w basenie zaleca się zmyć z siebie resztki chloru i innej chemii basenowej, a do tego celu służy prysznic ogrodowy, który możesz znaleźć pod linkiem https://aquamonkey.pl/prysznic-ogrodowy-i-basenowy.html

Jak wybrać optymalną pompę filtrującą?
Ważnymi kryteriami doboru sprzętu są wydajność pompy i zdolność przepustowa filtra. Jedyne, co należy zrobić przy wyborze modelu, to przeczytać w opisie, do jakiej pojemności basenu przeznaczony jest system.

Ponieważ zaleca się, aby cała objętość wody basenowej przechodziła przez filtr 2-3 razy dziennie, sprzęt poddawany jest dość imponującym obciążeniom. Podczas pracy z maksymalną mocą żywotność pompy filtrującej może ulec skróceniu, dlatego zaleca się wybór modelu z rezerwą mocy 20-30%.

Jeśli sam dobór pompy sprawia trudność, polecamy przed zakupem skonsultować się z doświadczonymi specjalistami, którzy pomogą w doborze optymalnego sprzętu do konkretnego basenu.

Aby zawsze cieszyć się krystalicznie czystą wodą w basenie, polecamy zwrócić uwagę na pompy filtrujące takich producentów jak Hayward, Emaux i Bestway.

 

*  artykuł sponsorowany reklama #aquamonkey

basen pompa filtrująca poradnik porady

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.