08/03/2017

Ewa

ZROZUMIEĆ KOBIETĘ…

ZROZUMIEĆ KOBIETĘ…

Dziewczyny, dziś kieruję ten wpis wyłącznie do was- dziewczyn, kobiet, MAM- bo to głównie mamy są tu z nami i to o ich świadomość wciąż walczę.

8 marca to wyjątkowy dzień- Dzień Kobiet, który jest u nas obchodzony w pięknym stylu. Wszędzie kwiaty, miłe gesty, wyjątkowe chwile. Cudnie, że w kalendarzu możemy znaleźć dzień, który celebruje kobiecość. Należy nam się to.

Jesteśmy wyjątkowe z wielu powodów. Każdego dnia zawyżamy sobie poprzeczki co raz wyżej, walczymy, staramy się, poświęcamy, realizujemy swoje pasje, dążymy do wyznaczonych celów.  Ale przeżywamy też gorsze chwile. Chwile zwątpienia, bezsilności… myślimy, że możemy być lepsze, dać z siebie więcej, nie doceniamy siebie na co dzień. O ten przekaz walczę w każdym wpisie, który dotyczy kobiet-  Doceń siebie!

Nie ważne jak ci wychodzi, najważniejsze, że się starasz. Chcesz być lepszą córką, lepszą przyjaciółką, lepszą partnerką, lepszą mamą. Zawsze możesz nią być. Nie pozwól by ktoś wmówił ci coś innego. Nie pozwól na to byś przestała w siebie wierzyć. W swoje możliwości, w swoje chęci, w swoje starania. Każdy popełnia błędy. I ty i ja i ona… ta, która wytyka ci błędy na każdym kroku, ta, która zazdrości, która się z ciebie śmieje, która mówi, że jest lepsza. Zawsze anonimowo. Zawsze z daleka, po cichu. Uwierz mi, nie jest.

Te lepsze od ciebie mamy istnieją głównie w Internecie. Nie w rzeczywistości. Kreują swój świat na taki, jaki chciałyby mieć choć nie robią nic aby się w nim pojawić. Krytykują, wytykają błędy, podkreślają, że wszystko robią lepiej. Nie robią. One siedzą, podglądają ciebie i same nie wierzą, że też takie mogą być choć bardzo by tego chciały. Wolą więc pójść łatwiejszą drogą. Wolą nie robić nic, wolą tobie zniszczyć ten świat, który budujesz każdego dnia. Chcą go zburzyć bo same nigdy nie odważą się spróbować go stworzyć.

Dziś apeluję do Ciebie. Nie niszcz tego na co ktoś pracuje latami. Nie okłamuj siebie. Nie krytykuj tylko po to aby poczuć się przez to lepiej. Nie trać na to czasu. Zacznij działać! Doceń siebie i uwierz, że zawsze możesz być lepsza. I dla siebie i dla innych.  Rób swoje, wyznaczaj sobie nowe cele, każdego dnia miej na uwadze dobro swoje i swojej rodziny. To wy w tym wszystkim jesteście najważniejsi.

Kiedy tak siedzisz przed monitorem i po raz kolejny starasz się komuś zrobić przykrość tylko z powodu swojej frustracji, pomyśl… Za kilka lat ONA będzie nadal szczęśliwą Partnerką, Żoną, Mamą. Osiągnie wtedy jeszcze więcej. Bo każda jej porażka, każda twoja postawa będzie dla niej motywacją ! Ona będzie jeszcze bardziej szczęśliwa a ty… ? Nadal tak będziesz siedziała. Nadal z tą samą lub jeszcze większą frustracją, pretensjami do życia, do ludzi, do niej… Tylko nie do siebie. Stracisz czas, w którym mogłaś wszystko zmienić. Być na jej miejscu. Przeżywać te same chwile radości, sukcesów i satysfakcji.

Dziś apeluję do kobiet by tymi kobietami nie przestawały być. By zamiast cieszyć się z porażek innych, wpierały ich sukcesy. Wszystkie jesteśmy podobne do siebie. Mamy podobne marzenia, cele. Wciąż walczymy o to samo- o szczęście i zadowolenie ze swojego życia.  Chyba zgodzisz się ze mną, prawda? Mamy te same chwile zwątpienia, takie same słabości. Przeżywamy te same życiowe sytuacje, momenty… Miewamy te same wątpliwości.. Stajemy na tych samych zakrętach. Z tych samych powodów płaczemy, z podobnych się śmiejemy.

Dlaczego więc w dzisiejszych czasach tak trudno kobiecie zrozumieć kobietę?

być kobieta dzień kobiet strefa kobiet

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.