28/03/2024

Łukasz

Wskazówki i Triki przy Zakupie Używanego Wózka Dla Dzieci: Bezpieczeństwo i Ekonomia

Wskazówki i Triki przy Zakupie Używanego Wózka Dla Dzieci: Bezpieczeństwo i Ekonomia

Cześć, w dzisiejszym wpisie postaram się podrzucić Wam fajne wskazówki i tipy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie używanego wózka dla dzieci.

Ja wiem, że jako rodzic chcesz dla swojego dziecka jak najlepiej… Zależy Ci, żeby miało wszystko, czego potrzebuje. Momentami można przepaść z listą zakupów, tym bardziej, że ceny w ostatnim czasie potrafią nas naprawdę niemiło zaskoczyć. Jako mama trójki dzieci, wiem też, ile tych wszystkich rzeczy faktycznie potem się przydaje, dlatego dzisiaj postaram zachęcić Cię do przemyślenia zakupów rzeczy już używanych.

Dzisiaj, tak jak wspomniałam, skupimy się głównie na używanych wózkach dziecięcych.


Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze takiego wózka?

Moim zdaniem dwie podstawowe sprawy to bezpieczeństwo i ekonomia. No, przyznam szczerze, że wygląd takiego wózka, szczególnie dla mam, ma również niemałe znaczenie. Pierwszą zaletą kupna wózka używanego jest jego cena . Przeglądając różnego typu aukcje, ceny wózków używanych są naprawdę bardzo atrakcyjne. Ktoś, chce się pozbyć już tego sprzętu, zależy mu na czasie, miejscu, które zajmuje taki wózek w domu i zawsze wycenia taki wózek bardzo atrakcyjnie. Coraz częściej można zauważyć, że te wózki naprawdę niewiele odbiegają wyglądem od tych sklepowych. Nie oszukujmy się, my rodzice zawsze dbamy o wózek dziecięcy swojego dziecka. Zaoszczędzone pieniądze możemy zawsze wydać na inne ważne rzeczy z listy. Zważ też na taki aspekt, że kupując wózek używany, za mniejsze pieniążki możesz poszukiwać wózka z półki premium, na który w sklepie nie byłoby Cię na przykład stać.

Oprócz ceny na pewno ważne będzie dla nas bezpieczeństwo naszego dziecka, dlatego zawsze sprawdzaj stan techniczny wózka. Zawsze sprawdzajcie pasy, hamulce, koła- muszą być one nienaruszone, nie popękane. Warto również zwrócić uwagę na stelaż i stabilność wózka… Fajnym tipem jest to aby wcześniej zerknąć na dany model i nazwę producenta wózka. Zawsze przed jego zakupem możesz poczytać więcej o wózkach danej marki, zobaczyć co piszą o nim inni rodzice na forach internetowych, sprawdzić jak wypada interesujący Cię model, na tle innych. Sprawdzimy też, czy dany wózek posiada atesty i certyfikaty potwierdzające jego bezpieczeństwo.
Jeżeli chcesz kupić wózek wielofunkcyjny sprawdzić musisz każdy z poszczególnych elementów. Przyjrzyj się gondoli, siedzisku oraz tapicerce. Ze względu na to, że takim wózkiem jeździ się z dzieckiem dłużej, warto przyjrzeć się temu jak działają hamulce, czy stelaż nie posiada żadnych luzów…

Warto też zerknąć na szczegółowy opis danej aukcji. Zobacz, czy sprzedawca proponuje w danej cenie jakieś akcesoria dodatkowe typu parasol, folia przeciwdeszczowa czy uchwyt na kubek. Oczywistym jest, że bardziej ucieszy nas fakt dołączenia dodatkowych przedmiotów ale nawet jeśli ich nie ma, pamiętaj, że przy zakupie wózka używanego zostanie Ci jeszcze sporo gotówki na te dodatki ale na pewno nie tylko. Precyzyjny opis danego wózka, więcej podanych informacji, szczegółów, zawsze wzbudzi u nas większe zaufanie prawda?

Kupując wózek używany warto poczytać również o wadze wózka oraz opcji jego składania. Dobrze, kiedy wózek nie jest ciężki do przenoszenia, prosto i łatwo składa nam się np. do samochodu. Uwierzcie mi na słowo, to ma ogromne znaczenie i podczas codziennych spacerów i podczas przewożenia wózka właśnie w pojeździe.

Pamiętaj, że bardzo ważnym aspektem podczas takiego zakupu, będzie sprawdzenie dostępności części zamiennych lub właśnie dodatkowych elementów do danego modelu wózka używanego aby w razie awaryjnej sytuacji można było sobie i z tym poradzić.

Z racji tego, że teraz rodzice coraz częściej wymieniają swoim dzieciom wózki są one mniej eksploatowane. Ich wygląd jest naprawdę atrakcyjny a stan techniczny potrafi niejednokrotnie pozytywnie zaskoczyć.  Pamiętaj, że jeśli trafisz na jakąś używaną perełkę, potem ty również możesz puścić ją dalej w obieg. Tym samym odzyskasz jeszcze część wydanej wcześniej gotówki. Brzmi świetnie, prawda?

Mam nadzieję, że przekonałam Cię do zakupu wózka używanego dla swojego dziecka albo zaciekawiłam chociażby tym tematem.  Jeśli stoisz właśnie przed taką decyzją zakupową koniecznie sprawdź, choćby z ciekawości, za jakie pieniądze możesz kupić wymarzony model wózka dla swojego dziecka. Na pewno pozytywnie się zaskoczysz !

* materiał sponsorowany 

 

dla dziecka porady rodzicielstwo rzeczy używane wózek dla dziecka zakupy online

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.