22/03/2021

Ewa

6 pomysłów na wianek Wielkanocny DIY- na drzwi, na kominek, na ściany…

6 pomysłów na wianek Wielkanocny DIY- na drzwi, na kominek, na ściany…

W dzisiejszym wpisie zobaczycie moje 6 pomysłów na wianek Wielkanocny DIY. Postanowiłam w tym roku przygotować różne propozycje Wielkanocnych wianków, które możecie powiesić na drzwi, na kominek czy udekorować nimi ściany. Zobaczcie sami.

Pierwszy wianek jest już Wam dobrze znany. Pojawił się on bowiem w poprzednim poście, w którym mogliście zobaczyć jak udekorowaliśmy kominek na tegoroczne święta. Takie wianki są mi bardzo bliskie- proste, delikatne i mało kolorowe.. uwielbiam taki styl.

akrylowe jajko- kupisz tutaj

girlanda bukszpanu- kupisz tutaj

obręcz czarna metalowa- kupisz tutaj

Drugi wianek jest bardzo podobny do pierwszego. Ten wianek również jest zrobiony z gotowej obręczy ( bardzo polecam wam to rozwiązanie). Postanowiłam tutaj metalową obręcz opleść sztuczną girlandą bukszpanu. Do tego mała kokarda z juty, dwie rustykalne wydmuszki i gotowe. Wszystkie elementy przyklejam oczywiście klejem na gorąco. Jak go tutaj powiesiłam, bardzooo spodobał mi się ten efekt.

metalowe złota obręcz- kupisz tutaj

juta 5 m- kupisz tutaj

girlanda bukszpanu- kupisz tutaj

Trzeci wianek robiony jest z gotowej obręczy. Dodałam tutaj gałązki bukszpanu, piórka, których użyłam do wielkanocnych dekoracji stojących obok kominka oraz jajka, które przykleiłam w środek gniazdka. Tutaj wykorzystałam również te, które były połamane co dało bardzo fajny efekt. Wianek ozdobiłam dodatkowo kawałkiem juty.

girlanda bukszpanu- kupisz tutaj

ring rattanowy z gniazdkiem- kupisz tutaj

Czwartą propozycją jest duży, bardzo efektowny wianek z motywem kwiatów. To chyba ostatecznie moja ulubiona wersja. Tą dekorację wykonałam również na obręczy, tym razem nie czarnej a złotej. Po jednej stronie przeplotłam bukszpan z inną, zieloną girlandą, do której poniżej wrzucę wam link. Do tego małe, białe kwiaty i większe w takim lekko łososiowym kolorze. Na środku przewiesiłam trzy przeźroczyste jaja, do których włożyłam nakrapiane jajka oraz sztuczne gałązki gipsówki.

akrylowe jajka- kupisz tutaj

girlanda bukszpanu- kupisz tutaj

metalowa duża obręcz- kupisz tutaj

gałązka eustomy- TUTAJ

białe kwiaty- kupisz tutaj

gipsówka- kupisz tutaj

Piątą dekorację zrobiłam na drewnianej obręczy. Zrobiłam tu dwie kwiatowe kompozycje na liściach a na środek postanowiłam dać gniazdo, do którego przykleiłam małe, białe jajeczka. Tutaj zastosowałam błękitne kwiatki i od razu pomyślałam o tym, że cudnie prezentować się będzie w kuchni, przy naszej niebieskiej lodówce.

gniazdko (z jajkami)- kupisz tutaj

drewniana obręcz- kupisz tutaj

niebieska forsycja- kupisz tutaj

Ostatni wianek zrobiony jest również na gotowej obręczy, tym razem wiklinowej. Uważam, że taka obręcz jest ozdobą samą w sobie i zdecydowanie nie chciałam jej zasłaniać. Przewiązałam dookoła gałązką bukszpanu, na dole zawiązałam jutową kokardę a po bokach ułożyłam łososiowe kwiatki. Do tego przykleiłam trzy małe jaja. Ten wianek trafia na nasze drzwi wejściowe.

kaszka matowa na druciku- kupisz tutaj

juta 5 m- kupisz tutaj

obręcz wiklina- kupisz tutaj

girlanda bukszpanu- kupisz tutaj

 

Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Wam do gustu i zainspirują Was do zrobienia własnego wielkanocnego wianka! Powodzenia !

dekoracje wielkanocne DIY wianek DIY wianki wielkanoc

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.