08/12/2017

Ewa

RODZICE W SIECI CZYTAJĄ… – 7 PROPOZYCJI KSIĄŻEK W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

RODZICE W SIECI CZYTAJĄ… – 7 PROPOZYCJI KSIĄŻEK W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

Wiem, że na ten wpis czekaliście dość długo ale już mogę obiecać kolejne z tej serii. Nigdy nie poruszaliśmy tematów książkowych ale wasze mocne zainteresowanie tym pomysłem utwierdziło nas w przekonaniu, że wpisy dotyczące propozycji książkowych dla dzieciaków to coś czego jako rodzice szukamy. W obecnych czasach mamy tak wielki wybór tytułów, kategorii i ciekawych pomysłów na książkę, że momentami trudno rzeczywiście na coś się zdecydować. Będziemy zatem wybierać ciekawe perełki, które przebrnęły przez nasze ręce i które rzeczywiście na dłuższy czas zapadły nam w pamięć.

Z racji tego, że mamy grudzień a wspaniała atmosfera świąteczna już i nam się mocno udziela mamy dziś dla was serię książek poruszających tematykę świąteczną. Pokażemy wam zatem ciekawe propozycje dla młodszych i starszych, które w fajny, ciekawy a i oryginalny sposób przekazują nam opowieści świąteczne.

To co, gotowi?

  1. Sanie Świętego Mikołaja

To prosta opowieść o wigilijnym wieczorze i całym procesie rozdawania przez Mikołaja prezentów dzieciom. Mały chłopiec to seria książeczek i historyjek, w których dziecko może świetnie identyfikować się z bohaterem opowieści. Książki są kolorowe, mają cudne obrazki w środku a do tego wszystko napisane w piękny, zrozumiały dla dziecka sposób. Oprócz samej opowieści mamy na koniec znajdziemy kilka pytań, które pozwolą nam sprawdzić czy dziecko rzeczywiście słuchało czytanej opowieści i czy dobrze zapamiętało różne szczegóły. W tej mamy akurat zagadki Mikołaja. Ostatnia strona książki to obrazek Mikołaja, na którym możemy przykleić do postaci Mikołaja zdjęcie twarzy dziecka. (wydawnictwo Olesiejuk)

możesz kupić TUTAJ

  1. Magiczne Święta- 4 układanki.

Fantastyczna propozycja dla 2 i 3 latków. Znajdziemy tu 5 krótkich wierszyków: o bałwanku, reniferku, Mikołaju, Aniołku i samych świętach. 4 pierwsze strony to połączenie tych rymowanek z fantastyczną opcją na drugiej stronie- puzzlami. Po przeczytaniu opowieści możemy wyciągnąć dziecku puzzle a ono szybciutko ułoży postać z danej historyjki. Super! Polecamy! ( wydawnictwo Olesiejuk)

możesz kupić TUTAJ

  1. Narodziny Dzieciątka

To wyjątkowa seria rozkładanych książeczek, w których dziecko odnajdzie postacie i historie związane z Bożym Narodzeniem. Mina dziecka po rozłożeniu stron-bezcenna. Oprócz opowiadanej historii dziecko może zobaczyć pięknie rozkładający się obrazek danej sceny. Jestem wielką fanką tej serii! (wydawnictwo Olesiejuk)

możesz kupić TUTAJ

  1. Magiczne Święta- kolędy, tradycje, opowieści

Mamy też coś dla starszaków! Magiczne Święta to wspaniale wydana książka, która kryje w sobie wiele niespodzianek. Oprócz świątecznych opowieści , które kryją w sobie cały ogrom praktycznej i ciekawej dla dziecka wiedzy znajdziemy tam teksty kolęd, które możemy zaśpiewać wraz z dzieckiem, pomysł na szopkę DIY a także pyszny przepis na kutię- jedną z najbardziej charakterystycznych potraw wigilijnych.

Nie chcę wam zdradzać wszystkich niespodzianek tej książki ale jest to pozycja obowiązkowa dla każdego dziecka, które bliżej chce poznać historię, zasady, tradycje tych wyjątkowych dla nas Świąt, dla dziecka, które chce nauczyć się kolęd oraz takich, które szukają w tym czasie dodatkowej zabawy i rozrywki manualnej. Bardzo polecam tą pozycję! ( wydawnictwo Sowa)

możesz kupić TUTAJ

  1. Świąteczny Aniołek- Clifford’s puppy days

( na podstawie serii Clifford, Wielki Czerwony Pies Normana Bridwella)

Znacie Clifforda z telewizyjnego ekranu? Moje dziewczyny tak! Idealna pozycja książkowa dla wszystkich miłośników Wielkiego Czerwonego Psa Clifforda ale również dla tych, którzy dopiero zobaczą go na szklanym ekranie po przeczytaniu tej książki. Świetna, zabawna historyjka spotkania Clifforda z… choinką! ( wydawnictwo Egmont Polska)

możesz kupić TUTAJ

  1. Gwiazdka na Ulicy Sezamkowej Jon Stone

Książka powstała we współpracy z producentem serialu „Ulica Sezamkowa” natomiast dzieci nie muszą znać serialu aby dobrze zrozumieć książkę. W książce występują natomiast mupety z serialu i tym, którzy znają już serial na pewno rozpoznanie ich sprawi jeszcze więcej frajdy. Bardzo ciekawa opowieść w klimacie świątecznym. Moim zdaniem przeznaczona właśnie dla przedszkolaków. (wydawnictwo Iskry)

  1. Wesołe Boże Narodzenie

Opowieść o Bożym Narodzeniu w totalnie innym klimacie od pozostałych ma być wesoło, śmiesznie Książka dla starszaków. Sama okładka książki zapowiada historię pełną przygód. Jest zabawnie a przy tym niejedna rodzina mogłaby się utożsamić z niektórymi sytuacjami J Szał świąteczny trwa tam bowiem w najlepsze ! (Wydawnictwo Debit)

możesz kupić TUTAJ

No to pierwszy wpis z tego cyklu mamy za sobą. Mam nadzieję, że propozycje wam przypadną do gustu i będą towarzyszyły wam w grudniowe wieczory. Jeśli macie coś, co chętnie nam polecicie piszcie do nas!

Boże Narodzenie dla dziecka książki dla dzieci książki o świętach książki w świątecznym klimacie Mikołaj polecamy rodzice w sieci czytają

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.