25/09/2020

Ewa

Wybór deski kompozytowej na nasze zdrojówkowe tarasy czyli dwa tarasy, dwa kolory.

Wybór deski kompozytowej na nasze zdrojówkowe tarasy czyli dwa tarasy, dwa kolory.

Jak już dobrze wiecie, kilka miesięcy temu podjęliśmy się tematu samodzielnego zrobienia naszych tarasów. O konstrukcji naszego tarasu będzie oddzielny wpis, natomiast dziś, chcemy pokazać i opisać nasz wybór deski kompozytowej na nasze zdrojówkowe tarasy.

Zacznijmy może od przypomnienia faktu, że w naszym domu postanowiliśmy wykonać dwa tarasy- jeden główny, duży bo mający prawie 80 m taras przy wyjściu z salonu, drugi przy gabinecie, zwanym kiedyś garażem, który będzie przedłużeniem naszego domowego biura.

#taraswsieci– to właśnie pod tym hasztagiem znajdziecie wszystkie nasze relacje i zdjęcia z budowy, tworzenia oraz wszystkich, zmieniających się na pewno co jakiś czas, aranżacji naszych tarasów. Polecam śledzić ten hasztag na instagramie jeśli chcecie na bieżąco obserwować wszystkie postępy czy metamorfozy tych miejsc.

Tak jak napisałam, zrobiliśmy naszą konstrukcję pod dwa tarasy. Pierwsza myśl była taka, żeby oba tarasy zrobione były w jednej, tej samej kolorystyce… potem zaczęliśmy szukać odpowiedniego odcienia naszej wymarzonej szarości. W grę absolutnie nie wchodził klasyczny, ciemny antracyt. Celem naszych poszukiwań był jasny odcień szarości. Chcieliśmy aby jasno szara deska fajnie kontrastowała nam z ciemną deską znajdującą się już na elewacji. Muszę przyznać, że sprawa nie wyglądała na łatwą.

W czasie naszych poszukiwań trafiliśmy na producenta deski kompozytowej liderwood.  W kilku zdaniach opowiem Wam o tym producencie i jego ofercie. Liderwood to producent desek kompozytowych i paneli WPC. W swojej ofercie ma całą gamę desek. Znajdziecie tu standardowe deski tarasowe, deski 3D, deski na elewacje ale i wszystkie potrzebne do zrobienia waszych konstrukcji materiały i akcesoria.

Ponieważ deski na naszej elewacji imitują właśnie drewno, postanowiliśmy na tarasie zrezygnować już z tej opcji stawiając na DESKĘ STANDARD.

Pod tym linkiem znajdziecie wszystkie odcienie deski, na którą postawiliśmy. To właśnie pod tym linkiem znajdziecie również próbnik, który z góry Wam polecam- znacznie ułatwi Wam podjęcie odpowiedniej decyzji.

My już po pierwszym, szybkim przeglądzie oferty mieliśmy wrażenie, że znaleźliśmy w końcu deskę idealną! Mimo wszystko, ilość deski jaką potrzebowaliśmy do naszych tarasów była dość duża dlatego, żeby upewnić się, że jest to dokładnie ten odcień na jakim nam zależy postanowiliśmy najpierw zamówić sobie próbki deski. To bardzo tania sprawa i szybko realizowana przesyłka a naprawdę znacznie ułatwi Wam podjęcie takiej decyzji. W końcu nasze tarasy budujemy na lata!

W naszym zestawie próbek przyszły 4 odcienie desek- nasza szarość, miodowy, brąz oraz antracyt. Dwa ostatnie odpadły od razu bo zwyczajnie takiej nie szukaliśmy, za to szarość zachwyciła jeszcze bardziej i okazała się totalnym ideałem.

Naszą uwagę przykuł do siebie jednak bardzo mocno kolor miodowy- niby beżowy ale też nie taki, który spotykamy we wszystkich marketach czy sklepach. Wiadome było, że nie chcemy zrezygnować z naszej szarości na rzecz beżu ale ten odcień był na tyle wyjątkowy, że nie mogliśmy o nim przestać myśleć.

Na drugi dzień, podczas naszych rozmów o zamówieniu deski pojawiła się pierwsza myśl, w której zastanawialiśmy się nad tym czy nie zrobić dwóch tarasów w dwóch różnych odcieniach. Mówiłam Wam nawet o tym dylemacie na naszym instagramie pokazując jak wyglądają te próbki przy naszej elewacji. W jeden chwili zatwierdziliśmy ten trochę nietypowy może pomysł na nasze tarasy.

Z racji tego, że znalezienie idealnej, wymarzonej zresztą szarości nie było takie proste, postanowiliśmy oczywiście duży taras zrobić właśnie w tym odcieniu. Na drugim, mniejszym układamy właśnie nasz miodowy wybór.

Po złożeniu zamówienia i transportu naszej deski nie mogliśmy doczekać się dostawy. To naprawdę był dla nas wielki dzień! Bo wiecie jak to jest… próbki próbkami ale co innego zobaczyć taką deskę w całości, już na żywo. Nie zawiedliśmy się ! Po wypakowaniu deski staliśmy przy niej i nie mogliśmy oderwać wzroku- była jeszcze piękniejsza a całe elementy dopiero wtedy zrobiły jeszcze większe WOW!

Dlaczego deska kompozytowa?

Przede wszystkim stały za nią dwa, bardzo mocne dla nas argumenty: po pierwsze wygląd czyli idealne odcienie deski, która na tarasie wygląda naprawdę genialnie, po drugie jest to materiał trwały, łatwy w użytkowaniu i czyszczeniu. Deska kompozytowa jest materiałem, który posłuży nam przez długie lata, co ważne, odpornym na warunki atmosferyczne, gnicie czy butwienie. Możemy ją szybko zamieść czy umyć myjką ciśnieniową- nie muszę się martwić, że czymś się zaleje, odbarwi, momentalnie mogę doprowadzić ją do stanu idealnego. Nie trzeba jej impregnować, odmalowywać, lakierować itp. Jest też bardzo łatwa w montażu o czym sami mogliśmy się przekonać. Na prawdę nie widzę w niej żadnych wad – to jest dokładnie to, czego szukaliśmy i co odpowiada naszym wszystkim potrzebom.

Nasz odcień szarości- znajdziesz TUTAJ

Nasz odcień beżu- znajdziesz TUTAJ

Nasze zamówienie na taras 79 m oraz taras 16 m.

Nasze zamówienie na tarasy obejmowało:

– 45 szt deski 3 m w kolorze beżowym

– 7 szt listwy kątowej listwy wykończeniowej w kolorze beżowym

– 172 szt deski 4 m w kolorze jasno szarym

– 19 szt listwy kątowej w kolorze jasno szarym

– klipsy montażowe

Deska od Liderwood to dla nas totalne spełnienie marzeń o pięknych tarasach, w idealnych, bardzo oryginalnych odcieniach. Deska jest gruba, odporna na zarysowania ( sprawdzaliśmy!), świetnie się czyści. Dodam, że deska jest dwustronna- my wybraliśmy ten grubszy wzór. Fantastycznie prezentuje się w towarzystwie naszej elewacji- małe zapowiedzi mogliście już oglądać na naszym Instagramie. Tymczasem nie mogę doczekać się aż pokażę Wam tutaj całość. Kolejnym wpisem dotyczącym tarasów będzie wpis na temat naszej konstrukcji a potem wrzucamy już efekt końcowy!

sklep LIDERWOOD tutaj

zamów próbki- TUTAJ

deska kompozytowa liderwood okno tarasowe taras taras w sieci

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.