31/07/2017

Łukasz

ŚCIANY- NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANY ETAP BUDOWY

ŚCIANY- NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANY ETAP BUDOWY

No i nadszedł najbardziej wyczekiwany przez nas etap budowy- ściany! Ten etap robi największe wrażenie bo widzimy w tym czasie największe efekty postępujących prac. Ściany pną się do góry a my możemy co raz lepiej wyobrazić sobie już co, gdzie i jak….

Ściany sprawiają, że widzimy jak budowa idzie pełną parą. Wszystko zmienia się tak szybko a efekty potrafią zaskoczyć nas z godziny na godzinę. Cały dom robi się taki jakiś większy. Powstają konkretne pomieszczenia, w których za jakiś czas przyjdzie nam przeżywać tą naszą codzienność.

Kiedy podjechaliśmy w pierwszy dzień stawiania murów, zobaczyliśmy to…

Od razu spojrzeliśmy na siebie. Takiego efektu się jeszcze nie spodziewaliśmy. Niestety nie mogliśmy być przy pierwszych bloczkach więc taki stan domu totalnie nas zaskoczył! Oczywiście mega pozytywnie. Ewa powiedziała tylko głośne WOW!

 

Kolejnego dnia a było to dokładnie w 31 urodziny Ewy mogliśmy nacieszyć oczy takim już oto widokiem:

Zdecydowaliśmy się na budowę domu z betonu komórkowego firmy SOLBET 24x24x59. Przed pierwszą warstwą położona została izolacja pozioma pcv, a na to poszła pierwsza warstwa belitu na zaprawę, każda kolejna warstwa już była kładziona na klej po to by uzyskać jak najcieńszą spoinę. Zaprawa która łączy poszczególne bloczki ma większe przewodnictwo cieplne, zatem gdy jej damy dużo to dom nie będzie miał założonego oporu cieplnego – każda spoina to będzie mostek cieplny.

Następnie mogliśmy zobaczyć już pełną ściankę i okno kuchenne. Wtedy już rzeczywiście widać byłą ta naszą kuchnię, jadalnię czy salon. Jest to również moment kiedy czekasz na więcej. Chcesz iść dalej, widzieć więcej. Cieszysz się każdym małym szczegółem, który zmienia obecny stan, zmienia twój dom…

Nadproża nad oknami kupiliśmy gotowe, jedynie nad salonem i narożnym oknem będą one lane.

Zamówiliśmy też już deski do szalunków bo jak wcześniej wspomniałem 2 nadproża będą lane, dodatkowo niedługo będzie lany wieniec więc bez desek się nie obejdzie.

I ostatnie efekty po skończeniu już wszystkich ścian 😀 Ten etap mamy więc już za sobą.

Teraz czekamy na kolejne efekty, którymi będziemy mogli się z wami podzielić.

Projekt naszego domu możecie zobaczyć TUTAJ

budowa budowa domu budujemy dom dom na budowie nasz dom rodzice w sieci budują dom

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.