03/12/2017

Ewa

TORBA PAPIEROWA- SKANDYNAWSKI HIT, KTÓRY MOŻESZ ZROBIĆ SAM JUŻ ZA 4 ZŁ!

TORBA PAPIEROWA- SKANDYNAWSKI HIT, KTÓRY MOŻESZ ZROBIĆ SAM JUŻ ZA 4 ZŁ!

Ten wpis chodził po mojej głowie już dawno. Zajmiemy się dziś zrobieniem torby papierowej krok po kroku. Torba papierowa to zdecydowany hit wnętrzarski, który podbił serca wielu miłośników stylu skandynawskiego. Mimo swojej,mojej zdaniem dość wygórowanej ceny ma cały ogrom zwolenników. Z racji tego, że u nas jak wiecie głównym worem zgarniającym każdy grosz to budowa domu nie możemy pozwolić sobie na takie rarytasy.

Dziś więc zrobimy torbę papierową sami! I to za grosze!

Co będzie nam potrzebne do wykonania torby papierowej:

Mając na uwadze ozdoby mam na myśli cokolwiek, co pojawić ma się dodatkowo na torbie. Bardzo modne są zwykłe napisy markerem czy wydrukowane wcześniej obrazki- to wersja dla lubiących minimalizm. Możecie przecież poszaleć z brokatem, kolorami, naklejkami… My zdecydowaliśmy się na wydrukowanie obrazków w świątecznym klimacie. Zrobimy bowiem świąteczne torby papierowe! Ja kocham minimalizm- wybrałam więc czarną choinkę oraz napis w stylu skandynawskim- te plakaty są do ściągnięcia za darmo!

Do takiej torby możecie wsadzić choinkę, może być ona „koszem” na zabawki, gadżety, klocki…  Będzie również świetną opcją na prezenty! Torby oczywiście możecie robić różnej wielkości- w zależności od przeznaczenia.

  1. Kładziemy biały papier na szary karton ab uzyskać odpowiedni rozmiar naszej torby. Szary papier docinamy od kilku- do kilkunastu cm wyżej niż nasz biały karton.

2. Zaginamy wystający kawałek szarego papieru wzdłuż krawędzi białego.

3. Wszystko to, co będzie nam za bardzo odstawało przyklejamy zawsze na taśmę dwustronną. Żeby wyszło wam taniej możecie użyć kleju biurowego natomiast nam zależało na trwałości tej torby dlatego też do swoich wybraliśmy taśmę.

Oba końce sklejamy ze sobą aby uzyskać już kształt worka.

4. Dół worka zaginamy. Tu robimy kieszonkę, na której będzie stała torba. Naszym sposobem na zrobienie tej części było powielenie zasady jaka stosowana jest w torbach papierowych. Jeśli będziecie mieć z tym problem najlepiej wziąć starą torebkę prezentową, rozkleić i zobaczyć jak po kolei to zrobić- u nas wygląda to tak- zaginamy dół, potem robimy po bokach trójkąty, następnie zaginamy dwa boki tak aby na siebie nachodziły i sklejamy taśmą- przyjrzyjcie się na zdjęcia.

5. Ostatnią częścią jest ozdobienie worka. Z plakatów wycięłam choinki, które nakleiłam następnie na naszą torbę papierową. Łukasz wybrał plakat z napisem, który odpowiednio dociął, podkleił go szarym papierem a potem nakleił całość na torbę papierową. I GOTOWE!

Nie mogę być tu skromna. Nasze torby wyszły nam genialnie i już nie mogę doczekać się naszej choinki aby położyć pod nią właśnie nasze torby. Będą piękną ozdobą i świetnym rozwiązaniem na schowanie prezentów. My zrobiliśmy akurat tematyczną torbę papierową ale pamiętajcie, że jeśli użyjecie do ozdobienia bardziej klasycznych wzorów takie torby będą wam służyły przez kilka sezonów. Możecie wtedy spakować w nie klocki czy zabawki ale nie możemy również zapomnieć, że takie torby możemy robić w przeróżnych wielkościach dzięki czemu będą świetnym rozwiązaniem na komodę czy biurko. Zdecydowanie więc oprócz swojej ozdobnej funkcji mogą pełnić bardzo praktyczną formę przechowywania przeróżnych gadżetów. 

Pamiętam kiedy te torby weszły do sklepów- kosztowały wtedy po 50, 60 a nawet 70 zł. Już wtedy miałam ochotę na zrobienie tego wpisu. Teraz znajdziecie te torby zazwyczaj w cenie od 30 do 40 zł tylko, że my… zrobiliśmy taką za 4 ZETA! Różnica?

My wiemy jeszcze jedno! To nie są nasze ostatnie torby papierowe jakie wykonaliśmy! Przy robieniu dzisiejszych powiedziałam tylko do Łukasza… „nie mogę doczekać się urządzania naszego domu”…

Ten pomysł zdecydowanie przeniesiemy w swoje progi! 

 

dla domu dla dziecka gadżety gadżety scandi styl skandynawski torba papierowa torba papierowa diy torba papierowa scandi wnętrza

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.