29/09/2017

Ewa

JAK ZROBIĆ DOMOWE ŻELKI? NIE UWIERZYSZ! WYSTARCZĄ CI 2 SKŁADNIKI!

JAK ZROBIĆ DOMOWE ŻELKI? NIE UWIERZYSZ! WYSTARCZĄ CI 2 SKŁADNIKI!

Dziś zrobimy coś prostego, szybkiego i mega słodkiego dla naszych dzieciaków. Bo kto nie lubi żelek? A jeszcze domowe? Hm? Nie uwierzysz- do ich zrobienia będziesz potrzebować wyłącznie 2 składników! Zobacz jakie to proste!

Do zrobienia domowych żelek będą nam potrzebne:

i… dosłownie kilka minut!

Moje dziewczyny uwielbiają żelki. Każda wyprawa do sklepu kończy się pytaniem „a kupisz zelki?”. Nie dostają ich za każdym razem ale wiadomo… przecież żelki to smak dzieciństwa! Postanowiłam więc, że zrobimy je same!

Uprzedzam pytania o foremkę na żelki w kształcie misiów- kupiłam ją za grosze na allegro wraz z dozownikiem!

Do garnków wlej soki (tu wszystko zależy od ciebie, my wybrałyśmy trzy soki aby żelki powstały w trzech kolorach), w szklankach pozostaw niewielką ilość soku. Pamiętaj, że jeśli używasz soku świeżego lub takiego z kartonu możesz go lekko dosłodzić. Jeśli tak jak my, weźmiesz do tego zagęszczony syrop lub domowy sok- nie dosładzaj już go. Do szklanki z niewielką ilością soku dodaj łyżkę żelatyny. Następnie odczekaj chwilę aż napęcznieje. Zawartość ze szklanki przełóż do garnka i delikatnie mieszając poczekaj aż się mocno zagrzeje. Nie możesz doprowadzić do zagotowania! Następnie dozownikiem wprowadź sok do foremki. Pozostaw do wystygnięcia a potem włóż foremkę do lodówki. Po kilku godzinach żelki będą już GOTOWE!

Pierwszy raz robiłam sama aby sprawdzić czy wszystko wyjdzie tak jak trzeba 🙂 Jutro robimy kolorowe żelki z Kinią. Już szukam kolejnych ciekawych foremek na domowe żelki! Żelki smakują wyśmienicie!

Smacznego!

 

coś pysznego dziecko jak zrobić domowe żelki zrób to sam

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.