10/09/2018

Ewa

Projekt ZDROWO, AKTYWNIE, Z POMYSŁEM- czyli #gubimykilogramy z DietaBox i DietaClinica. Wizyta u dietetyka.

Projekt ZDROWO, AKTYWNIE, Z POMYSŁEM- czyli #gubimykilogramy z DietaBox i DietaClinica. Wizyta u dietetyka.

Jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka czyli ruszamy z projektem ZDROWO, AKTYWNIE, Z POMYSŁEM, który mamy przyjemność realizować z cateringiem dietetycznym DietaBox oraz kliniką dietetyczną DietaClinika z Lublina. Mam nadzieję, że będzie to wspaniały początek wielkiej przygody, w której zarówno ja, jak i Łukasz zawalczymy o lepsze samopoczucie, akceptację samych siebie, zdrowsze ale i bardziej świadome życie.

Jakiś czas temu, dokładnie po trzeciej ciąży przyszedł taki czas, w którym zdałam sobie sprawę jak bardzo zmieniło się moje ciało. Rozmawialiśmy z Łukaszem jak bardzo odpuściliśmy i zwyczajnie zaniedbaliśmy swoje organizmy… Życie w ciągłym biegu, podjadanie, kolorowe napoje, słodkości, nierzadkie fast foody, późne kolacje i totalnie nieregularne posiłki. Do tego brak aktywności fizycznej, na którą zawsze brakowało czasu…. To nie mogło się skończyć dobrze.

Nigdy nie miałam fioła na punkcie zdrowego odżywiania. Nigdy nie liczyliśmy kalorii, nie odmawialiśmy sobie czegoś, na co po prostu mieliśmy ochotę. Nadal uważam, że nie ma nic w tym złego. Problem zaczyna się wtedy kiedy pomimo tego, że zjesz czasem hamburgera, wypijesz drinka czy zjesz późniejszą kolację, nie robisz nic w tym kierunku, żeby twój organizm miał czas na spalenie dodatkowych kalorii. Problem zaczyna się wtedy kiedy sami czujemy się kiepsko w swojej skórze i nie akceptujemy, bądź zwyczajnie nie lubimy siebie.

W pewnym momencie jednak poczuliśmy, że trzeba coś z tym zrobić. Dla siebie. Wiecie co najbardziej uświadomiło nam nasz stan? Zdjęcia. Zdjęcia, na których zwyczajnie nie wyglądaliśmy dobrze. To jakby spojrzenie z boku, na kogoś obcego. Wtedy też zapaliła się nam czerwona lampka. Po długiej rozmowie na ten temat pojawiła się chęć zmiany tego wszystkiego i pomysł… pomysł, na fajny, ciekawy projekt, do którego szukaliśmy mocnego partnera, który nas wesprze, pomoże, który przeprawi nas przez ciężkie początki a zarazem pokaże nam drogę, którą musimy iść by dotrzeć na koniec i zabrać ze sobą wszystkie te cele, które dziś przed sobą stawiamy.

Przeanalizowaliśmy dosłownie wszystko- naszą obecną sytuację, styl życia, nawyki… Wiedzieliśmy też, że czas, w którym tyle się dzieje nie jest momentem, w którym jeszcze możemy dodać sobie obowiązków. Tym samym zdaliśmy sobie sprawę, że w punkcie,w którym znajdujemy się właśnie teraz czyli początki szkół, blog, intensywna wykończeniówka i plan przeprowadzki na święta, nie jest momentem, kiedy znajdziemy czas na nietypowe zakupy, wyszukiwanie pomysłów na odpowiednie potrawy, gotowanie tych wszystkich posiłków, liczenie kalororii…. Zwyczajnie nie ruszylibyśmy z miejsca. Nasz plan zgubienia zbędnych kilogramów zapewne zakończyłby się niepowodzeniem już po kilku dniach. Bez sensu.

Zgodnie ustaliliśmy, że musimy znaleźć kogoś, kto pozwoli nam ruszyć z miejsca. Kogoś, kto popchnie nas w dobrą stronę, będzie dla nas impulsem do zmian a jednocześnie wesprze nas w tym intensywnym okresie. Chcieliśmy trafić na specjalistów w tym temacie. Tym samym odezwaliśmy się z naszym pomysłem do DietaBox- kateringu dietetycznego działającego na terenie Lublina. O samej diecie chcemy jednak zrobić osobny materiał ponieważ finalnie, zaczęliśmy z zupełnie innej strony… 

Okazało się bowiem, że DietaBox jest częścią większego projektu a sami właściciele działają wręcz kompleksowo w tym temacie. Poczuliśmy więc, że lepiej nie mogliśmy trafić. Kogoś takiego właśnie szukaliśmy! DietaBox działa bowiem we współpracy z DietaClinica– poradnią dietetyczną, która niesie pomoc wszystkim tym, którzy mają problemy żywieniowe od otyłości czy niedowagi, aż po przewlekłe choroby dieto-zależne takie jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia i inne.

Na naszym pierwszym spotkaniu przegadaliśmy mnóstwo spraw. Od pomysłów, poprzez oczekiwania, ustaliliśmy plan działania oraz ustaliliśmy termin pierwszej wizyty u dietetyka, która miała być puntem wyjścia całej współpracy.


Jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka?


Przede wszystkim muszę przyznać, że taka wizyta była dla nas totalną nowością. Nasza ekscytacja mieszała się też w pewnego rodzaju obawami i niewiedzą. Po wizycie byliśmy jednak zachwyceni! Opowiem wam zatem jak wyglądało to spotkanie.

PRZED WIZYTĄ:

PIERWSZA WIZYTA OBEJMUJE :

Jeżeli wizyta ma być jednorazowa, dostaniecie na niej zasady diety oraz odpowiednie materiały. Jeśli mają być to cykliczne spotkania to na każdej wizycie wykonywana jest analiza ciała. W DietaClinica taka analiza wykonywana jest na specjalnym, certyfikowanym sprzęcie Analizatorze Jawor Medical. Analizator składu ciała umożliwia ilościową analizę komponentów składu ciała ludzkiego za pomocą metody BIA (bioimpedancji elektrycznej). Analizator Jawon Medical IOI 363 pokaże nie tylko twoją wagę, BMI, ale także ilość tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej, masy kostnej i wody. Po skończonej analizie mieliśmy już wszystko jasne! Dowiedzieliśmy się również podczas tej analizy w jakim wieku metabolicznym są nasze organizmy. Przede wszystkimi taki analizator daje nam całe mnóstwo konkretnych danych, dzięki czemu możemy jeszcze bardziej efektywnie i zdrowo chudnąć.

Przed analizą składu ciała najlepiej:

Należy podkreślić, że badania analizatorem nie stosuje się u osób z rozrusznikiem serca, u chorych na epilepsję i u kobiet ciężarnych.

Pierwsza wizyta to ok. 60 minutowe spotkanie, z którego wynosisz mnóstwo informacji na temat swojego organizmu, rodzaju diety, na którą powinniśmy się zdecydować oraz wszelkimi wskazówkami, które ułatwią nam przygodę z odchudzaniem. Do swojej dyspozycji dostajesz materiał z analizą, którą potem, co jakiś czas możesz sobie porównywać. Na takiej wizycie określacie również swoje cele, które należy osiągnąć w wyznaczonym czasie. Uważam, że zrobienie takiej analizy przyda się dosłownie każdemu.

My na naszym spotkaniu rozmawialiśmy również o zabiegach, którym się poddamy w czasie trwania naszych wspólnych działań. Postaramy się dokładnie przeprowadzić was przez cały proces podjęcia się tego wyzwania wraz z dietetykiem jak i samą dietą kateringową. W kolejnych materiałach opowiemy wam o swoich dietach, kaloryczności oraz celach, jakie mamy wyznaczone. Zdradzimy co kryje się w takich pudełkach, pokażemy wam jak wyglądają takie dania oraz cyklicznie będziemy robić małe podsumowania opiniujące nasze diety. Myślę, że wyjdzie z tego bardzo obszerny materiał, który pomoże podjąć wam odpowiednie decyzje w kwestii przygody z odchudzaniem. Dodatkowo pamiętajcie, żeby śledzić nas na naszym fanpage oraz instagramach TUTAJ i TUTAJ. Tam będziemy pokazywać wam konkretnie co dostajemy na dany dzień dzieląc się różnymi spostrzeżeniami.

Projekt ZDROWO, AKTYWNIE, Z POMYSŁEM to nasz kolejny, autorski projekt, w którym sami chcemy zawalczyć o lepszą kondycję i samopoczucie. Chcemy w tym projekcie pokazać wam, że odchudzanie nie musi kojarzyć się z restrykcyjną dietą, na której zawsze czujemy się głodni. W naszym projekcie, chcemy pokazać pomysł na odchudzanie! Jako, że bierzemy w nim udział wspólnie chcemy wzajemnie się motywować i wspierać. Pamiętajcie, że razem jest łatwiej! Początki bywają bardzo trudne. Świadomość, determinacja ale i profesjonalizm osób, które będą nas wspierać działają natomiast wyłącznie na naszą korzyść.

Na chwilę obecną mamy za sobą pierwszy dzień diety. Jesteśmy bardzo podekscytowani, zdeterminowani i odpowiednio zmotywowani do walki z naszymi nadprogramowymi kilogramami. Śledźcie nasze poczyniania i mocno trzymajcie za nas kciuki! Tymczasem zostawiam wam już adresy zarówno do DietaBox jak i DietaClinica.

DietaBox- katering dietetyczny

DietaClinica- tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat kliniki

aktywnie autorski projekt rodzice w sieci dieta dieta pudełkowa dietabox dietaclinica katering dietetyczny klinika dietetyczna nasze projekty rodzice w sieci gubią kilogramy z pomysłem zdrowo

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.