13/11/2020

Ewa

Akcesoria do okien dachowych czyli rolety, żaluzje oraz totalny HIT, który pozwoli nam sterować klimatem poddasza!

Akcesoria do okien dachowych czyli rolety, żaluzje oraz totalny HIT, który pozwoli nam sterować klimatem poddasza!

W dzisiejszym wpisie pokażemy Wam jakie rolety, jakie żaluzje i jakie nowoczesne rozwiązanie wybraliśmy do naszych okien dachowych wraz z marką VELUX.

Dla przypomnienia zostawię Wam namiary na wpisy związane z naszymi oknami dachowymi bo jest tego trochę na naszym blogu 🙂

Jak widzicie trochę się u nas działo w tym temacie. Potem przyszła już tylko pora na wybranie odpowiednich akcesoriów do naszych okien- sama przyjemność!

Wstępnie byliśmy zainteresowani tym, aby we wszystkich oknach zastosować odpowiednie rolety. Po konsultacji z marką Velux zdecydowaliśmy się jednak na inne rozwiązanie- w pokojach dziewczyn postawiliśmy na odpowiednie rolety, zaś do pralni i łazienki wybraliśmy polecane nam żaluzje ( nie ukrywam, jest to opcja idealna). W naszym zamówieniu znalazło się też coś EXTRA!! Ale o tym za chwilkę.

Tak jak wspomniałam do dziewczyn poszły rolety. My postawiliśmy na te zaciemniające- TUTAJ  

Takie rozwiązanie daje nam pełne zaciemnienie w pokojach a na tym bardzo mi zależało. Liczyłam na to, że dziewczynki będą lepiej spały i skończą się pobudki po 5 🙂 I wiecie co? Rzeczywiście tak jest! Do tej pory słońce wpadało im do pokoików już z samego rana, teraz mają fajny klimat, który pozwala im na dłuższy sen.

Wiecie, że rolety zaciemniające VELUX przechodzą testy, dzięki którym gwarantują najlepszy efekt zaciemnienia na rynku? Ważne jest to, że zapewniają zupełne, szczelne zaciemnienie, bez względu na kolor rolety. A więc nie jest tak, że wybierając ciemny granat będzie ciemniej niż np. w przypadku wybrania jasnej, beżowej rolety. To ty decydujesz jakie rolety pasują do Twoich wnętrz i taką też wybierasz z tym samym efektem, na jakim ci zależy.

W ofercie marki Velux znajdziecie aż 40 różnych kolorów i wzorów rolet zaciemniających. W kolekcji znajdują się również te z motywami z bajek Disney- zobacz wszystkie tutaj My mimo wszystko postawiliśmy na jednolite ale w trzech różnych kolorach. Do Kingi wybraliśmy jasno niebieską, do Weroniki ciemny granat a do Domci, dwie szarości.

Ważną sprawą na pewno będzie dla kupujących również Nowość Velux czyli opcja wyboru prowadnic– aluminiowa lub biała, pasująca do okien. Sam montaż rolet to totalnie banalna sprawa-sami zdziwiliśmy się, że było to takie proste.

A teraz opowiem Wam trochę o samej obsłudze rolet.

Zarówno u Weroniki jak i Kingi postawiliśmy na manualną obsługę rolet. Oznacza to nic innego jak to, że rolety przymocowane są do górnego kasetonu w oknie dachowym i poruszają się w bocznych prowadnicach zapewniających płynne przesuwanie i bezstopniową regulację pozycji. Wystarczy skorzystać z uchwytu w dolnej lub górnej części rolety i podnieść lub obniżyć w zależności od potrzeb. Aby obsługiwanie manualnie sterowanych rolet było jeszcze łatwiejsze, można dokupić drążki, elementy przedłużające oraz adaptory.

kupisz tutaj

U Dominiki sprawa jest bardziej złożona a może lepiej powiedzieć rozszerzona czy wypasiona 🙂 Jak wiecie w jej pokoiku mamy wyłącznie dwa okna dachowe. Nie mamy tu żadnego tradycyjnego okna choć zawsze powtarzam, że u niej te dwa okna robią ogromną robotę dzięki czemu jest to najjaśniejszy z pokoików dziecięcych w naszym domu. ALE! Z racji tego, że nie ma tego okna po boku, zaraz po przebudzeniu ZAWSZE jest ciemno. Czasami mamy przecież ochotę poleżeć i zwyczajnie dłużej się poprzeciągać a przy tym czuć jednak już wschodzące słońce. I na taką okoliczność VELUX ma rozwiązanie !

Jest nim VELUX ACTIVE!

Jest to system polegający na automatycznym sterowaniu produktami na poddaszu, który opiera się na pobieranych danych z czujników ( m.in. jakość powietrza, temperatura). VELUX ACTIVE, bazując na danych z czujników jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz aktualnej pogodzie na zewnątrz, samodzielnie zarządza oknami i roletami VELUX. Dla jeszcze lepszej kontroli i wygody, możemy operować elektrycznie sterowanymi produktami VELUX za pomocą aplikacji, na swoim smartfonie. Niesamowite, prawda?

Oznacza to nic innego, jak to, że Dominika ma w swoim pokoiku sterowniki umieszczone tuż przy łóżku, po to właśnie aby mogła np. odsłaniać jednym kliknięciem swoje rolety, bez wstawania z łóżka! Inne fantastyczne korzyści tego rozwiązania to np. automatyczna wentylacja pomieszczenia ( w oparciu o lokalne warunki pogodowe, system wentyluje pomieszczenia 3 razy dziennie), inteligentna ochrona przed nagrzewaniem (rolety i markizy VELUX samodzielnie zamkną się, gdy otrzymają informację z najbliższej stacji pogodowej o zbliżającej się fali gorąca! ), oraz samodzielna instalacja- możesz zainstalować i zaprogramować VELUX ACTIVE samodzielnie, bez wsparcia specjalisty.

Mówiłam, że to jest coś wyjątkowego !

kupisz tutaj

Tak jak wspominałam, oprócz rolet w naszym domu zastosowaliśmy żaluzje– jedną w łazience i jedną w pralni.

Nasze żaluzje są oczywiście wodoodporne a więc zalecane są przede wszystkim do pomieszczeń o większej wilgotności. W ofercie VELUX mamy 9 kolorów żaluzji tego typu. My wybraliśmy do siebie sprawdzone i ulubione szarości. Obsługiwane są za pomocą dolnej prowadnicy i bocznego suwaka. Manualnie obsługiwane żaluzje są niezwykle łatwe w użytkowaniu. W przeciwieństwie do tradycyjnych żaluzji, do obsługi żaluzji VELUX niepotrzebne są żadne sznury ani linki. Pozycję żaluzji reguluje się korzystając z uchwytu znajdującego się w dolnej części żaluzji. Wystarczy złapać uchwyt pozycjonujący i podnieść lub obniżyć rolety, aby umieścić je w dogodnej dla siebie pozycji. W celu regulacji listew i kąta docierającego do wnętrza światła wystarczy przesunąć do góry lub w dół uchwyt regulacji nachylenia znajdujący się po prawej stronie. Uchwyt ten można umieścić w dowolnym miejscu na bocznej prowadnicy.

Żaluzje te gwarantują nam kontrolę światła i zapewniają prywatność w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takich właśnie jak kuchnie, pralnie czy łazienki. Oczywiście można dokupić do nich drążki, elementy przedłużające oraz adaptory. Żaluzje VELUX są zbudowane z listew o szerokości 35 mm wykonanych z lakierowanego aluminium. Zamontowane są w smukłych i eleganckich prowadnicach bocznych wykonanych z anodyzowanego aluminium.

 

kupisz tutaj

Muszę przyznać, że wybierając okna dachowe warto również kierować się dostępnymi do nich akcesoriami i dodatkami właśnie po to aby potem móc korzystać z różnych możliwości jakie potem nam one dają. My jesteśmy totalnie zadowoleni w wyboru okien Velux, teraz możemy cieszyć się również dodatkami, które sprawiają, że nasza codzienność domowa jest jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza. 

TUTAJ  możesz zamówić próbnik z roletami.

VELUX ACTIVE

żaluzje – TUTAJ


*post powstał we współpracy z marką Velux

budowa domu rolety velux velux active żaluzje

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.