11/08/2021

Łukasz

Plecak szkolny – jak wybrać najlepszy dla swojego dziecka?

Plecak szkolny – jak wybrać najlepszy dla swojego dziecka?

Niebawem rozpocznie się kolejny rok szkolny. Rodzice już się martwią, jak wyglądać będą plany lekcji dzieci, w czym pójdą do szkoły, troszczą się o wyprawkę, a także o plecak do szkoły. Wbrew pozorom, plecaki szkolne to nie taki łatwy wybór dla rodziców. Szeroki wybór produktów nie ułatwia konkretnego wyboru, zwłaszcza, że plecak towarzyszy naszym dzieciom praktycznie codziennie – muszą w nich przenosić spore ilości książek, drugie śniadanie zeszyty, piórnik, czy butelkę z piciem.

Wygodny plecak szkolny dla dziecka – czyli jaki?

Plecaki to jedne z najważniejszych elementów, jakie znajdują się na wyposażeniu ucznia szkoły podstawowej, a także dalszych szkół. Ważne jest jednak, by to o dzieci z najmłodszych klas zadbać najbardziej. Wybór konkretnego plecaka musi być bardzo dobrze, skrupulatnie przemyślany, bowiem jest to zakup przynajmniej na kilka lat. Nie ma w tej sytuacji miejsca na żaden przypadek. Model, na jakie się zdecydujemy, zaważy na tym, jak wyglądać będzie nasze dziecko oraz czy nie nabawi się poważnych wad kręgosłupa. Stawiając na dokładnie przemyślany, a do tego racjonalny zakup, z pewnością unikniemy późniejszych kłopotów z kręgosłupem dziecka oraz innymi wadami.

Jedną z najistotniejszych kwestii, jaką musimy wziąć pod uwagę podczas doboru odpowiedniego plecaka jest jego budowa. Maluchy od pierwszej klasy zmuszone są do noszenia zbyt ciężkich tornistrów po brzegi wypełnionych książkami. Podczas wyboru plecaka szkolnego warto zwrócić uwagę na modele z usztywnianymi plecami. W tej kategorii bez trudu znajdziesz ciekawy egzemplarz, który nie tylko będzie pasował do dziecka, ale przy okazji naprawdę mu się spodoba.

Niezbyt wygodne, źle dobrane tornistry mogą być przyczyną ogromnego obciążenia kręgosłupa, a jest to bardzo niebezpieczne w czasie, kiedy dziecko zaczyna szkołę podstawową, ponieważ jest to okres intensywnego wzrostu dzieci. Jeśli nie chcemy, by nasze dziecko się garbiło lub w jakikolwiek sposób skrzywiło sobie kręgosłup, koniecznie zadbaj, by plecak był usztywniany, a plecy odpowiednio wyprofilowane.

Funkcjonalność, praktyczność – idealny plecak dla dziecka

W plecakach dzieci znajdziemy sporo różnych rzeczy – piórniki, bidony z wodą, kanapki oraz inne artykuły szkolne. Przybory do pisania, do rysowania, czasem też buty sportowe, które dzieci zakładają na wychowanie fizyczne. Wszystko to musi zmieścić się do jednego plecaka, który musi nosić dziecko na swoich plecach. Nic więc dziwnego, że poleca się rodzicom modele, które posiadają dużo różnych przegródek na książki i mniejsze rzeczy. Liczne kieszenie to znaczne ułatwienie – dziecko nie musi za każdym razem otwierać największej przegrody, w której wiele rzeczy się gubi pośród książek czy zeszytów. Dodatkowe schowki przydadzą się, jeśli dziecko nosi przy sobie telefon, pieniądze, butelkę z wodą i inne drobne rzeczy.

Plecaki szkolne – wygląd ma znaczenie

Plecaki szkolne nie tylko muszą być wygodne, ale również powinny być modne. W dzisiejszych czasach można wybierać wśród plecaków z nadrukami z ulubionymi bohaterami z kreskówek, z nadrukami sportowymi, nadrukami, które dedykowane są chłopcom, oraz tym, których odbiorczyniami są dziewczynki. Jeśli zaś chodzi o plecaki szkolne dla nastolatków, ostatnimi czasy królują specjalne worki, które są lekkie, a jednocześnie praktyczne.

Cenne rady, jak nie obciążyć pleców dziecka i wybrać dobry plecak

Przede wszystkim warto wybierać plecak względem postawy dziecka. By jej nadmiernie nie obciążać, warto stawiać na plecaki, które same w sobie są lekkie. Wystarczy, że dziecko będzie nosiło ogromną liczbę książek na swoich plecach przez cały rok szkolny – nie trzeba im dokładać zbyt dużym ciężarem samego plecaka.

By plecak sprawdził się w przypadku Twojego dziecka, postaw na ten, który został wykonany z oddychającego materiału. Jest to niezwykle istotne. Plecaki zazwyczaj noszone są w całości przyklejone do pleców, co sprawia, że często dzieci się pocą. Po zdjęciu mają mokre plecy, które wystawione na działanie wiatru sprawią, że automatycznie dziecko się rozchoruje. Ponadto, plecak powinien być dobrze rozplanowany. Nie warto inwestować w plecak, którego przegródki nie zostały przemyślane, które są usytuowane dość chaotycznie – one naszemu dziecku w niczym nie pomogą. Szelki to również istotny element plecaka – powinny być szerokie, mocne i regulowane. Tylko regulowane szelki pozwolą konkretny plecak dopasować do możliwości dziecka.

Jakie inne artykuły szkolne trzeba kupić na nowy rok szkolny?

Nowy rok szkolny to nie tylko nowy plecak. Zazwyczaj dziecko, które idzie do pierwszej klasy potrzebuje dosłownie wszystkiego. Od zeszytów, poprzez podręczniki, po długopisy, ołówki, gumki, okładki na zeszyty, które nie pozwalają na ich szybkie niszczenie się. Wśród artykułów szkolnych, które z pewnością będą potrzebne pierwszoklasiście, znajdą się takie rzeczy, jak farby plakatowe, czy farby akwarelowe, pędzle, linijki, cyrkiel i wiele innych. Warto zainwestować w to, by nasze dziecko szło zadowolone do szkoły, do swoich nowych kolegów.

—————————————————————————————–

*materiał zewnętrzny

dla dziecka plecak

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.