28/09/2016

Ewa

BLOG FORUM GDAŃSK 2016 + PODSUMOWANIE WSZYSTKICH TRZECH WYDARZEŃ TEGO ROKU

BLOG FORUM GDAŃSK 2016 + PODSUMOWANIE WSZYSTKICH TRZECH WYDARZEŃ TEGO ROKU

24-25 września w kompleksie Europejskiego Centrum Solidarności odbyło się Blog Forum Gdańsk – najważniejsze spotkanie blogerów i twórców internetowych w Polsce. Tegoroczna edycja, która była jednocześnie naszą pierwszą odbyła się pod hasłem „Czy blogerzy zmieniają świat na lepsze?”

Co roku na Blog Forum Gdańsk zapraszani są zarówno goście zagraniczni jak i polscy reprezentanci świata komunikacji i mediów, naukowców czy autorów bestsellerów. Gościem specjalnym tego roku był więc Clive Thompson – uznany dziennikarz i bloger „The New York Times”. Partnerem strategicznym został  zaś T-Mobile Polska.

Kiedy rejestrowaliśmy się na to wydarzenie mocno wątpiliśmy, że nam się uda. Blog Forum Gdańsk to konferencja, na którą jak wiadomo nie dostaje się każdy chętny. Ba! Zazwyczaj uczestniczyli w niej topowi blogerzy. Kiedy dostaliśmy się- byliśmy i szczęśliwi i dumni i wdzięczni za tą szansę bo pomimo tego, że w blogosferze jestem od ok. 5 lat to dopiero ten rok zmienił w moim blogowaniu dosłownie wszystko. Zmieniliśmy tematykę, podejście, styl, jakość… dołączył do mnie Łukasz. Blogowanie samoistnie i bardzo naturalnie wplotło się w nasze życie. Dziś nie wyobrażamy sobie zrezygnować z tej przestrzeni. Mając w głowie określone cele chcemy dać z siebie 100% a tego typu wydarzenia mogą nam tylko pomóc. No właśnie… w tym roku było nam dane uczestniczyć w trzech największych konferencjach, jakie organizowane są co roku dla twórców internetowych- Blog Conference Poznań, See Bloggers oraz opisywane dziś Blog Forum Gdańsk. Po czasie usłyszeliśmy również, że nie dość, że nie każdy zostaje się od razu na wszystkie trzy, nie każdy za pierwszym razem dostaje się na Blog Forum Gdańsk, nam się udało.

Dodało nam to niesamowitej energii i było najlepszą formą zauważenia i docenienia naszej pracy. A teraz? Teraz chce nam się jeszcze bardziej, lepiej, ciekawiej.

Cała konferencja trwała dwa dni, dwa intensywne, pełne wiedzy i emocji dni. W tym czasie na scenie wystąpił m.in światowej sławy dziennikarz Clive Thompson, profesor Jerzy Vetulani, Sławomir Idziak, ks. Jacek Stryczek, Mariusz Szczygieł, Konrad Kruczkowski czy tak uwielbiany przez tysiące osób Krzysztof Gonciarz- producent wideo. Wszystkie dyskusje były prowadzone na najwyższym poziomie a już sami goście robili na nas niesamowite wrażenie. Jak zawsze i wszędzie są jakieś ulubione wystąpienia, perełki, które robią na nas największe wrażenie. Dla nas na pewno było to wystąpienie Marcina Ogdowskiego i Jakuba Górnickiego – „Bloger- niezależny reporter” czy rozmowa Karoliny Korwin Piotrowskiej z profesorem Jerzym Vetulani. Z ogromnym zaciekawieniem słuchaliśmy panelu dyskusyjnego poruszającego temat seniorów w internecie a także Piotra Koniecznego- „Zhakować blogera”- super konkrety, z dystansem, uśmiechem i niesamowitą wiedzą. Po tych występach mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach. Łukasz postanowił, że idzie na te z designu aby zgłębić wiedzę w odpicowywaniu strony a ja bardzo liczyłam i czekałam na warsztaty z fotografii mobilnej. I o ile Łukasz wyszedł bardzo zadowolony o tyle mi zabrakło czegoś. Wiedza była dość podstawowa a przyznaję, że liczyłam na coś- extra.

Blog Forum Gdańsk to zdecydowanie wydarzenie na najwyższym poziomie. Goście, styl, charakter spotkania, wiedza, poruszane tematy- to wszystko razem jak i z osobna robi ogromne wrażenie. Jeszcze raz, z tego miejsca dziękujemy organizatorom za tą możliwość bycia tam z wami, z blogerami, którzy dzielą tą samą pasję, z blogerami od których zwyczajnie możemy się uczyć.

Na koniec jeszcze kilka zdań, w których mogę już śmiało porównać wszystkie trzy wydarzenia: Blog Conference Poznań, See Bloggers oraz Blog Forum Gdańsk.

Blog Conference Poznań– dla kogoś kto jest po raz pierwszy uczestnikiem tego typu wydarzeń- najlepsze. Dało nam takiego kopa, że przez kolejne dwa tygodnie nie mogliśmy wyjść z podziwu, zachwytu, entuzjazmu. Chciało się działać- już, teraz, natychmiast. Dawało nadzieję, ze zaistnieć może każdy. Jasne, stawiało warunki jakie trzeba do tego spełnić ale utwierdzało w przekonaniu, że jeśli tylko będziesz się ich trzymał, dasz radę. Poza tym wszystkim ogromne wrażenie zrobili na nas zaproszeni goście- każdy mógł znaleźć przedstawiciela swojej dziedziny, poznać, posłuchać, zainspirować się.I jeszcze jeden ogromny plus za konkrety, konkrety i jeszcze raz konkrety. Wskazówki, porady, inspiracje jak tworzyć lepiej, ciekawiej, jak współpracować z markami… Całą relację znajdziecie- TUTAJ

See Bloggers najlepsze dla kogoś kto chce skupić się na swojej dziedzicie. Mega wydarzenie na ogromną skalę (ponad 1000 uczestników). Łączące wszystkich twórców internetowych- blogerów, youtuberów jak i osoby działające na instagramie czy snapie. Ogromna liczba prelekcji, warsztatów, strefy tematyczne, mnóstwo atrakcji. Ogromny festival, radocha, cały ogrom ludzi, którzy mają tą samą zajawkę- tak to zapamiętam. Cała relacja- TUTAJ

Blog Forum Gdańsk dla kogoś kto chce od blogowania czegoś więcej. Zdecydowanie najbardziej prestiżowe wydarzenie. Czuło się trochę spinę bo takich blogerów i takich gości nie mija się codziennie. Poważni ludzie, poważne tematy. Wystąpienia dające do myślenia, inspirujące ale na swój specyficzny sposób. I tak sobie myślę, że nie mogło nam się lepiej przytrafić. Nie wyobrażam sobie całej tej drogi bez tego, że zaczynamy od Blog Conference Poznań poprzez See Bloggers by na koniec znaleźć się na tak wyjątkowym spotkaniu w Gdańsku. Marzenie i spełnienie każdego działającego w sieci. Nam się udało!

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim organizatorom i mam nadzieję… do zobaczenia za rok !

2a

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

 

blog blog forum gdańsk blogosfera blogowanie spotkanie dla blogerów

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.