NASZ WYBÓR POKRYCIA DACHOWEGO- BLACHODACHÓWKA TYSENIA

Informacja czym pokryliśmy dach miała pojawić się na blogu później, przy tworzeniu dachu ale po wczorajszym odezwie z waszej strony kiedy to pokazaliśmy wam małą zapowiedź na Instagramie stwierdziliśmy, że nie będziemy z tym czekać. Dosłownie zasypaliście nas pytaniami o nasz wybór, pytaliście jaka to firma, jaki model, co to w ogóle jest. Dziś więc kilka słów o tym CZYM POSTANOWILIŚMY POKRYĆ NASZ DACH.

Przede wszystkim postawiliśmy na blachodachówkę, nie dachówkę a cała historia związana z tym wyborem trochę nas dziś śmieszy bowiem kiedy zamawialiśmy wszystkie materiały odruchowo zaznaczyliśmy, że chcemy falistą Wenecję. Tą blachodachówkę wybiera większość. My tylko zaznaczyliśmy, że chcemy ją w graficie i na tym zostało.

Kiedy zbliżaliśmy się do etapu dachu, kiedy zaczęły się o nim rozmowy Ewa w pewnym momencie wypaliła „Ej, ale przecież ta blacha zupełnie nie pasuje do naszego domu”. Pomyślałam sobie „no to się zaczęło”. Po chwili jednak sam się zastanowiłem. Lubimy proste formy, cały dom taki będzie… wszystko bardziej kwadratowe niż okrągłe czy faliste. W sekundzie stwierdziliśmy, że natychmiast musimy zrezygnować z poprzedniego wyboru i poszukać czegoś innego.

Długo nie mogliśmy znaleźć nic odpowiedniego. Ja musiałem patrzeć na jakiekolwiek parametry, dla Ewy liczył się wyłącznie kolor i prosta forma. Po kilku dniach przeszukiwania ofert trafiliśmy na tą IDEALNĄ.

TYSENIA- po prostu…

TYSENIA jest produktem znanej firmy na rynku Blachotrapez.

  • Po prostu NOWOCZESNA- jednomodułowa blachodachówka TYSENIA to nowoczesne rozwiązanie dachowe dla inwestorów poszukujących wyjątkowego efektu wizualnego. To co najbardziej nam się w niej podoba to minimalistyczny, surowy wygląd blachodachówki, który idealnie wpisuje się w najnowsze trendy a także gwarantuje uniwersalne zastosowanie. Prostolinijną formę TYSENI zdobi finezyjne potrójne przetłoczenie, a jej cechą charakterystyczną jest niski 2,5 mm profil. TYSENIA może być montowana zarówno jako pokrycie dachowe jak i oryginalne wykończenie elewacji. Produkt dostępny jest w 3 powłokach, zarówno w wersji matowej jak i z połyskiem. My wybraliśmy oczywiście mat- na tym również nam zależało.
  • Po prostu UNIWERSALNA- TYSENIA jest dostępna jako blachodachówka jedno-modułowa i może być układana na dachach o pochyleniach już od 25 stopni. jednomodułowowść umożliwia krycie zarówno w sposób tradycyjny, jak i na cegiełkę, dzięki czemu ograniczamy ilość odpadów przy montażu pokrycia. TYSENIA jest niesymetryczna i powinna być układana os strony lewej do prawej. Dodatkowo posiada niewidoczny system mocowania, dzięki czemu pokryty nią dach prezentuje się wyjątkowo minimalistycznie. Niski profil gwarantuje szeroką powierzchnię krycia co korzystnie wpływa na ekonomiczność produktu. Ponadto dach pokryty TYSENIĄ nie wymaga tak częstych zabiegów konserwacyjnych jak z dachówki ceramicznej.
  • TYSENIA została wykonana z najwyższej jakości blachy. Produkt ma być wyjątkowo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i ekstremalne warunki pogodowe

TYSENIA okazała się dla nas wyborem idealnym. Próbki blachodachówki zupełnie nie odzwierciedlały efektu jaki zobaczyliśmy na miejscu kiedy przyjechał do nas transport. Ewa zachwyca się blachą do tej pory. TYSENIA została zaprojektowana w oparciu o najnowsze trendy rynkowe. Zachwyca głębokim kolorem oraz minimalistycznym wyglądem- na tym zależało nam najbardziej. Już niedługo zobaczycie jak prezentuje się na dachu.