27/09/2017

Łukasz

WYBÓR OKIEN DACHOWYCH- CZYM SIĘ KIEROWAĆ? JAKĄ FIRMĘ WYBRAĆ?

WYBÓR OKIEN DACHOWYCH- CZYM SIĘ KIEROWAĆ? JAKĄ FIRMĘ WYBRAĆ?

Budowa domu to wieczne wybory i stawanie przed ważnymi decyzjami, które mogą znacznie wpłynąć na dalsze losy waszej rodziny. Mówi się, że „pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela a dopiero trzeci dla siebie”. Ilość popełnianych przez ludzi błędów podczas budowania swojego domu wynika zapewne z naszej niewiedzy lub niedopilnowania wielu spraw. Aby uniknąć ich musimy polegać na wiedzy profesjonalistów a sprawy wielkiej wagi najlepiej pozostawić najlepszym.

Dziś zajmiemy się wyborem okien dachowych. Odpowiemy wam na pytanie czym kierować się przy wyborze okien dachowych oraz na jaką firmę i dlaczego postawiliśmy my.

Tak jak wielokrotnie wam wspominaliśmy w tym roku mamy zamiar zakończyć stan surowy zamknięty. Możemy więc śmiało powiedzieć, że jesteśmy bliżej niż dalej. Jeśli śledzicie nas tu lub pozostałych mediach społecznościowych, na których się udzielamy wiecie, że obecnie stawiamy więźbę dachową. Lada moment będziemy więc kłaść blachodachówkę ( TU MOŻECIE ZOBACZYĆ JAKĄ WYBRALIŚMY) a zaraz po tym wstawiać okna dachowe. Chwilę temu stanęliśmy więc przed wyborem firmy i danego modelu okien dachowych. W naszym projekcie mamy bowiem 4 okna dachowe.

Na jaką firmę i dlaczego postawiliśmy? Czym się kierowaliśmy?

Tak jak wspominałem. Ta kwestię zostawiliśmy najlepszym- postawiliśmy na największego producenta i eksportera okien dachowych w Polsce- firmę VELUX.

Oferta tej firmy obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Firma ta od lat istnieje na rynku, co chwila zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia a z każdym rokiem ufa jej coraz więcej Polaków. Wybór więc wydał nam się oczywisty.

Produkcja okien dachowych VELUX opiera się na innowacyjnej technologii, dzięki czemu produkty spełniają wszystkie normy jakościowe oraz posiadają wymagane certyfikaty. Wszystkie okna dachowe VELUX wykonane są z klejonego warstwowo drewna sosnowego, trzykrotnie pokrywanego impregnatem i lakierem co daje gwarancję wieloletniego zabezpieczenia okna przed wpływami czynników zewnętrznych. Do pomieszczeń o szczególnie podwyższonej wilgotności mamy osobną grupę produktów: okno wykonane w technologii rdzenia drewnianego pokrytego poliuretanem z idealnie gładką powierzchnią.

Tak jak wspominałem w naszym domu mamy 4 okna dachowe. Okna te znajdować się będą w takiej konfiguracji: 1 okno w pokoju Kingi, 1 w pralni oraz podwójne okno w pokoju Dominiki.

Nasz wybór padł na pakiet STANDARD PLUS– dwukomorowe okna dachowe. Myślę, że to najlepsza relacja jakości do ceny, dla tych, którzy patrzą na komfort i efektywność energetyczną. Wyposażone są w atrakcyjne cenowo pakiety 3-szybowe, nie wymagające konserwacji dzięki czemu pozwolą jeszcze łatwiej utrzymać ciepło w domu. Z pakietu Standard Plus wybraliśmy okna drewniano- poliuretanowe.

DLACZEGO VELUX?

W kolejnym wpisie opowiemy wam na jakie otwieranie- górne czy dolne i dlaczego się zdecydowaliśmy. Przyjrzymy się temu tematowi i postaramy się wybrać najlepsze rozwiązania dla konkretnych wymagań.

na budowie okna dachowe rodzicewsiecibudujadom velux

Zobacz rownież

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.

 • Alez macie juz pieknie!!!!

  • robi się wspaniale! niesamowite uczucie ale zaraz i Ty je poczujesz 🙂

 • Super dzieciaczki

  Chciałabym mieś taki problem, może za kilka lat.

  • Warto wierzyć w marzenia 🙂 U nas też jeszcze długa droga 🙂

 • Chciałabym mieć dylematy jakie okna, jakie drzwi, bo chciałabym mieć możliwość budowania domu 🙂

 • przede mną też wybór okien – akurat nie do dachu – tylko do ścian – ale i tak dla mnie bardzo przydatny artykuł

  • My też właśnie szukamy do ścian. Czekamy na wyceny, porównujemy… Macie coś konkretnego już na oku? Jakąś firmę?

 • Joanna Jadczuk

  Bardzo przydatny artykuł. Nas niedługo czeka wymiana okien dachowych i chyba wiem co zaproponuje mężowi 😀

 • Pingback: OKNA DACHOWE- OTWIERANIE GÓRNE CZY DOLNE? -rodzicewsieci()

 • Zapowiada się wspaniałe poddasze! Ciekawa jestem efektu końcowego.

 • Marzy mi się własny dom… I ona dachowe w sypialni 🙂

 • Super juz to wygląda moje marzenia może kiedyś i ja będę mieć taki dylemat które okna wybrać

 • Kurcze, chciałabym żeby te dylematy już mnie dotyczyły…

 • Grażyna Zaborska-Szmajda

  Będzie piękny dom 😀 Chciałabym mieć takie duże okna, ale niestety mieszkam w mieszkaniu (co ma swoje plusy 😉 ).

 • Dla mnie to zupełna czarna magia, całe życie mieszkam w bloku w dużym mieście więc się na tym nie znam. Ale pięknie macie

 • naszebabelkowo.blogspot.com

  Ja kompletnie nie znam się na takich sprawach technicznych, więc pewnie zostawiłabym to mężowi oraz fachowcom 😉 Sama zajmowałam się głównie późniejszym urządzaniem – dekoracjami, dodatkami, doborem odpowiednich kolorów i motywów przewodnich 🙂

  Wasz dom zapowiada się rewelacyjnie ! 🙂

 • Karolina Jarosz Bąbel

  Cudownie, takie okna na dachu tworzą super klimat 😉

 • Karol L

  Szkoda… Są rodzime produkty o lepszej jakości. W oczy kłuje marketingowy bełkot, ale wiadomo artykuł sponsorowany. Ciekawi mnie po co wymian pod zespolenie okien?

 • Pingback: KOLEJNY ETAP #NABUDOWIE CZYLI ROBIMY PIĘTRO I DACH()