09/11/2021

Łukasz

4 miejscówki na Lubelszczyźnie, które warto odwiedzić już dziś !

4 miejscówki na Lubelszczyźnie, które warto odwiedzić już dziś !

Witajcie, jakiś czas temu mieliśmy przyjemność realizować fantastyczny projekt, który wspierał i promował miejsca na naszej ukochanej Lubelszczyźnie. Pokazywaliśmy Wam miejsca, które wspierane były przez Lubelskie Fundusze Europejskie i które dzięki temu wsparciu mogły się rozwijać i cieszyć nas jeszcze większa ilością atrakcji i możliwości.

Pomyślałam więc, że pomimo tego, że promowaliśmy te miejsca w formie video na naszych kanałach chciałam zatrzymać te wspomnienia i ich polecenia właśnie tutaj, na blogu. Bardzo często pytacie nas o miejsca, które polecamy na Lubelszczyźnie dlatego wiem, że do taki post będzie jeszcze wielokrotnie odwiedzany.

Zatem zaczynajmy!

PARK LUDOWY W LUBLINIE

strona internetowa

Pierwszym miejscem, które zresztą odwiedziliśmy przy tej okazji po raz pierwszy był Park Ludowy w Lublinie. Niesamowite miejsce na mapie miasta Lublina, które warto odwiedzić całą rodziną. Ogrom zieleni, miejsc do odpoczynku, siłownia, różnorodne place zabaw dostosowane do dzieci w różnym wieku, ścieżki rowerowe, miejsce do biegania, tańczenia, jeżdżenia na rolkach, hulajnodze czy rowerze to tylko namiastka tego, co możecie tam spotkać.

Jest to miejsce ogólnodostępne, bardzo przyjazne a zarazem takie, w którym spokojnie możecie spędzić caaay dzień. Tu jest co robić! Park Ludowy w Lublinie to idealne miejsce na randkę czy rodzinny wypad. To również fantastyczna propozycja dla młodzieży, która tutaj na pewno nie będzie się nudzić.

Serdecznie zapraszam Was do obejrzenia poniższego filmiki z parku.

 

 

AMONIT- LEŚNY ZESPÓŁ REKREACYJNO- EDUKACYJNY

strona internetowa

Słyszeliście może o leśnym zespole rekreacyjno-edukacyjnym o nazwie Amonit? Powiem szczerze, że my, byliśmy tutaj po raz pierwszy ale widząc zapowiedź tego miejsca i tego, co czeka na nas w okolicach Łukowa sprawiały, że nastawiliśmy się na super zabawę…

Amonit, położony w miejscowości Klimki zachwyca już od wejścia! Położony jest w otulinie przepięknego lasu dlatego pierwsze wrażenie kiedy tylko podjeżdżamy pod to miejsce, jest po prostu niesamowite!

Czeka tu na nas ogromny plac zabaw z miejscami dla dzieci w różnym wieku. Huśtawki, ścianki wspinaczkowe, ogromna ślizgawka- dzieciaki były zachwycone ! Amonit to również świetne miejsce do zorganizowania pikniku. Okolica Amonitu również proponuje nam wiele możliwości- długie spacery czy wycieczki rowerowe w takiej okolicy, na łonie natury to sama przyjemność.

Zobaczcie zresztą sami!

MAGICZNE OGRODY

strona internetowa

Trzecim miejscem jakie odwiedziliśmy był dobrze znane nam już Magiczne Ogrody. To kolejne miejsce wspierane przez Lubelskie Fundusze Europejskie, które z roku na rok, mam wrażenie oferują nam jeszcze więcej! To idealne miejsce na całodniową, rodzinną wycieczkę. Masa atrakcji jakie tutaj spotkamy na długo pozostanie w naszej pamięci. Tu nawet kiedy pada deszcz jest co robić! Rycerskie zamki, kolejki, wspinaczka, ogromne marchewki, tory przeszkód, park linowy, place zabaw, możliwość popłynięcia tratwą, magiczne postacie z baśni, mówiące do nas zaczarowane drzewa to tylko mała zapowiedź tego miejsca…

Tutaj magię czujemy już od wejścia !

 

ZOOM NATURY

strona internetowa

Czwartym i zarazem ostatnim miejscem jakie odwiedziliśmy w ramach projektu był Zoom Natury.

To takie miejsce, które zachwyci Was podczas pięknej, słonecznej pogody a zarazem zaoferuje całą masę atrakcji kiedy za oknem mamy mało sprzyjającą pogodę.

Zoom Natury to ogromny park rekreacji w Janowie Lubelskim, położony nad Zalewem Janowskim. To tutaj czeka na Was jeden z najbardziej atrakcyjnych Parków Linowych. Mamy też tutaj escape room, labratoria naukowe, place zabaw, park kreatywny, salę kinową czy wiatę ogniskową, która zawsze będzie ciekawym punktem takiej wycieczki. To również świetny pomysł na zorganizowanie wycieczki szkolnej czy integracji dla dorosłych.

Bardzo ciekawym tutaj wydarzeniem jest pokaz podświetlanych fontann. My niestety nie mieliśmy okazji tego zobaczyć ale na pewno ten dzień i mało sprzyjająca pogoda będą dla nas super impulsem żeby tu wrócić.

Piękny zalew, moc atrakcji, ścieżki rowerowe czy klimatyczne alejki spacerowe to właśnie jedyny w swoim rodzaju Zoom Natury, który zaprasza do siebie zarówno małych jak i większych odkrywców, spragnionych wiedzy, przygody i niezapomnianych wrażeń.

Zobaczcie naszą relację z tego dnia:

 

Mam nadzieję, że nasze video zaintrygowało Was co nie co i zachęciło do odwiedzenia tych miejsc. My sami, wciąż jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego, jak pięknie i szybko rozwija się nasza Lubelszczyzna. To wspaniałe miejsca i niesamowite atrakcje, które z przyjemnością możemy Wam polecić. Mam nadzieję, że takie miejsca, związane z naszym regionem i jego możliwościami będziemy mogli pokazywać Wam tutaj dość systematycznie 🙂

Pozdrawiam!

amonit lubelskie lubelszczyzna magiczne ogrody park ludowy w lublinie projekt lubelszczyzna zoom natury

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.