04/07/2019

Ewa

Dziś polecam Ci coś, co przekazuję również jednej z najbliższych mi osób wspominając czas planowania ciąży i oczekiwania na upragnione dziecko…

Dziś polecam Ci coś, co przekazuję również jednej z najbliższych mi osób wspominając czas planowania ciąży i oczekiwania na upragnione dziecko…

Witam się z wami kolejnym wpisem tym razem chcąc poruszyć ważne tematy, które na pewno zainteresują każdą kobietę w ciąży lub te, które tą ciążę właśnie planują. Pomimo tego, że okres ciąży, a nawet trzech jest już za mną wiem, że jest tu z nami całe mnóstwo przyszłych mam, dla których pewne tematy będą bardzo interesujące. Z racji tego, z wielką przyjemnością przyjęłam propozycję współpracy od marki Naturell, z którą wspólnie opowiemy jak istotna jest suplementacja kwasu foliowego i Omega-3 w tym ważnym dla kobiet okresie.

Przy okazji wspólnych działań z marką Naturell i przygotowywania dla was tego, uważam bardzo ważnego tekstu na bloga, postanowiłam wykorzystać tę sytuację żeby wciągnąć w cały temat moją młodszą siostrę, która dopiero planuje za jakiś czas ciążę. Zależało mi na tym aby korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia wejść z nią w dyskusję, opowiedzieć jej o swoich przygotowaniach do ciąży a także powiedzieć na co zwracać uwagę a czym zupełnie się nie przejmować. Powiem wam szczerze, że taka rozmowa może faktycznie fajnie wpłynąć na kobietę, która planuje pierwszą ciążę. Sama wiem ile niewiadomych, obaw i niepokoju wywoływała sama myśl o pierwszej ciąży. Fajnie gdybyśmy my, kobiety, które przeszły ten etap w swoim życiu mogły dzielić się z innymi, tymi, przed którymi dopiero życie postawi te wszystkie wyzwania, swoją wiedzą, doświadczeniem i wnioskami.

Dziś więc zwrócimy waszą uwagę w kierunku produktów Naturell, które oprócz swojej bardzo atrakcyjnej ceny, na którą wiele przyszłych mam zwraca również uwagę wyróżnia się wieloma innymi kwestiami.

W dzisiejszym wpisie opowiem wam zatem o dwóch produktach tej marki- Naturell Folian i Naturell Omega-3 1000.

Kwas foliowy to podstawowy suplement diety, o którym nie może absolutnie zapominać żadna kobieta planująca czy będąca już w ciąży. Suplementacja kwasu foliowego jest bardzo ważna ponieważ jego niski poziom jest jednym z czynników ryzyka rozwoju wady cewy nerwowej u rozwijającego się płodu. Foliany są zatem bardzo ważne w tym czasie, ponieważ przyczyniają się do prawidłowego tworzenia komórek krwi i wzrostu tkanki matczynej.

Co jest zatem ważne i na co zwrócić uwagę?

O właściwej przyswajalności kwasu foliowego decyduje gen MTHFR, którego mutacja występuje aż u do 50% populacji. U osób tych skuteczność przekształcania kwasu foliowego do aktywnej postaci może zmniejszyć się nawet o 70%. Jak wykazują badania naukowe wiele osób nie w pełni metabolizuje kwas foliowy- oznacza to, że mogą one mieć zbyt niski poziom jego aktywnej postaci we krwi. Wiecie, że nawet co druga kobieta w Polsce może nie w pełni metabolizować kwas foliowy? Dlatego właśnie tak ważna jest suplementacja jego aktywną formą.

Wymarzoną sytuacją jest ta, kiedy kobieta zaczyna stosować kwas foliowy co najmniej miesiąc przed zajściem w ciążę. I owszem te, które będą planowały swoją ciążę mogą o tym pamiętać. Niestety jak wiemy, nie wszystkie ciąże są planowane dlatego tak ważne jest aby wtedy jak najszybciej zacząć taką suplementację. Tak więc ja podrzucam te opakowania siostrze już dziś 🙂

Zazwyczaj będzie to jedna tabletka dziennie natomiast o tym zadecyduje oczywiście wasz lekarz prowadzący. W większości przypadków zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia to 400 mcg.

Dlaczego więc miałbyś wybrać Naturell Folian? Już ci mówię…

Przede wszystkim Naturell Folian to 100% aktywnej formy kwasu foliowego. Zawiera on L-metylofolian wapnia, nie wymaga przetwarzania, jest to forma biorównoważna z folianem występującym naturalnie w pożywieniu. W jednej takiej tabletce macie ilość rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Takie opakowanie, które dziś Wam pokazuję wystarczy Wam na 2 miesiące stosowania. Do tego jak wspomniałam w mojej ocenie jest w super atrakcyjnej cenie.

Przy okazji wpisu zapoznałam się trochę z rynkiem i podobnymi produktami. I owszem, na rynku jest całe mnóstwo preparatów z kwasem foliowym natomiast głównie są to niestety produkty z formą nieaktywną lub takie, które zawierają tej formy aktywnej wyłącznie 50%. Podobne, zawierające 100% tej aktywnej formy mają cenę praktycznie już dwa razy wyższą od Naturell… Uważam, że naprawdę bez sensu jest przepłacać kiedy mamy opcję, którą się dzisiaj z wami dzielę. Wierzcie mi na słowo, w czasie ciąży bardzo szybko zagospodarujecie każdy grosz na swoją wymarzoną wyprawkę 🙂

No dobrze, to teraz jeszcze kilka słów o drugiej propozycji, która również nie może umknąć Waszej uwadze- Naturell Omega- 3 1000.

Kwasy omega-3 wpływają na prawidłowy rozwój serca, mózgu i wzroku dziecka. Dlatego też Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca codzienną suplementację kwasu DHA z rodziny omega-3 w ilości 600 mg². W preparacie Naturell Omega-3 1000 macie wysoką koncentrację i ilość kwasów omega-3 a odpowiednią ich ilość dostarczysz sobie w 3 kapsułkach dziennie.

Bardzo ważne jest to, że suplementacja kwasem Omega-3 jest istotna zarówno przed zajściem w ciążę, w ciąży oraz podczas karmienia. Dla zapewnienia prawidłowych zasobów DHA w organizmie matki i zapewnienia prawidłowej dystrybucji do płodu, kobiety w ciąży powinny w przypadku niskiego spożycia ryb i innych źródeł DHA, przyjmować 500mg DHA dziennie już od pierwszego miesiąca ciąży.

Dlaczego zatem miałby to być Naturell?

Naturell Omega-3 1000 to wysoka zawartość składnika aktywnego o bardzo wysokiej jakości i bardzo niskim stopniu utlenienia, który powoduje, że ma ona łagodny smak. Jest to olej pochodzący w 100% z małych zimnowodnych ryb z najczystszych, certyfikowanych łowisk a co za tym idzie wysokogatunkowy olej z ryb, standaryzowany na 65% omega-3 gwarantuje nam wysoką ilość składnika aktywnego w każdej kapsułce.

Ilość kapsułek w opakowaniu pozwala wam na 2 miesięczne stosowanie. Jest bezpieczny dla grupy docelowej- kobiet w ciąży, kobiet karmiących oraz dzieci. Tu również możecie wybierać z całego wachlarza propozycji rynkowych natomiast przy zakupie zwróćcie uwagę na dwie kwestie- zawartość procentową kwasów Omega ( większość ma 30 % czasem jest to 50%) a druga to zastosowanie dla grupy docelowej- nie każdy jest np. przeznaczony dla kobiet w okresie karmienia czy dzieci. Mało tego, zdarza się tak, że proponowane formy z kwasami omega-3 są zakapsułkowane w zabarwione kapsułki, aby ukryć niekorzystny – ciemny kolor tłuszczów, świadczący o słabej jakości surowca… Słabo, prawda?

Na koniec nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić Was do tego aby rzeczywiście zapoznać się z tymi informacjami, przyjrzeć się tej pozycji, porównać ją sobie z innymi i wybrać tą, która rzeczywiście przemawia za Waszym zdrowiem i preferencjami. Przyznam, że przy rozmowie z siostrą na te tematy wróciłam myślami do tego etapu życia… to był wspaniały okres ale również czas bardzo wymagający i stresujący. Szczerze mówiąc nie mogę doczekać się wieści o spodziewanym maleństwie żeby jako starsza siostra i przyszła ciocia móc się trochę powtrącać we wszystkie te tematy wyprawkowe 🙂 Pamiętam jak dziś ile frajdy mi to sprawiało! Myślę też, że za jakiś czas, wspólnie przygotujemy tu dla Was cale mnóstwo fajnego, parentingowego materiału. Tymczasem zostawiam Was dziś z propozycją produktów Naturell, dzięki którym przypomniałam sobie etap suplementacji i oczekiwania na nasze dziewczyny…

Dziś polecam Ci coś, co przekazuję również jednej z najbliższych mi osób, wspominając czas planowania ciąży i oczekiwania na upragnione dziecko…

*Wpis powstał przy współpracy z marką Naturell

ciąża kwas foliowy Naturell rodzicielstwo

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.