22/02/2017

Ewa

MOJE TOP 3 APLIKACJE DLA KOBIET W CIĄŻY

MOJE TOP 3 APLIKACJE DLA KOBIET W CIĄŻY

Tak jak już wam wspominałam mam cały plan wpisów ciążowych na kilka dobrych miesięcy. Dziś pora na TOP 3 APLIKACJE DLA KOBIET W CIĄŻY – czyli aplikacje, które towarzyszą mi każdego dnia w tym wyjątkowym okresie. Aplikacje, które pomagają, wspierają, liczą i edukują. Dodam, że są to aplikacje w JĘZYKU POLSKIM a każda z nich jest APLIKACJĄ DARMOWĄ.

Aplikacji dla przyszłych rodziców jest całe mnóstwo. Wiele z nich jest jednak albo płatna albo anglojęzyczna. Zupełnie nie na tym mi zależało. Chciałam znaleźć i pokazać wam coś, co jest przede wszystkim w naszym języku, dostępne za darmo dla każdego, proste i przejrzyste.

Wszystkie trzy aplikacje z dzisiejszego wpisu mam zainstalowane na swoim telefonie i faktycznie korzystam z każdej z nich. Każdego dnia włączam sobie po kolei każdą z nich. Dodam również, że dwie z nich towarzyszyły mi w pierwszych dwóch ciążach także są SPRAWDZONE i faktycznie pomocne. Przejdźmy więc do konkretów.

1. Pierwszą świetną aplikacja jest ASYSTENT CIĄŻOWY

To polska wersja anglojęzycznej aplikacji Pregnancy Assistant. To aplikacja dla zabieganych z wiedzą w pigułce. Uwielbiam ją. Pierwsza strona pokazuje aktualny tydzień ciąży, ile czasu ciąży jest już za nami, długość i wagę dziecka oraz co się dzieje z dzieckiem na poszczególnym etapie ciąży. Odlicza nam również dni do porodu. Obok znajduje się krótki i bardzo konkretny opis tygodnia ciąży, w którym się znajdujemy a dalej mamy miejsce na swoje notatki. Jeżeli ktoś potrzebuje jednej, konkretnej i bardzo prostej aplikacji ciążowej to Asystent Ciążowy jest wyborem idealnym. Aplikacja ta towarzyszyła mi zarówno przy pierwszej jak i drugiej ciąży.

  2. Druga aplikacja to aplikacja MOJA CIĄŻA.

To aplikacja stworzona pod merytoryczną opieką ginekologa-położnika, dr. Grzegorza Południewskiego. Zawiera praktyczne porady wraz z filmami i zdjęciami pokazującymi rozwój dziecka w łonie matki oraz inne przydatne narzędzia takie jak: terminarz wizyt lekarskich, kalkulator wagi, kalkulator i opisy poszczególnych tygodni ciąży. Możemy w niej również zapisywać sobie nasz PLAN DNIA, co może pomóc w organizacji czasu każdej przyszłej mamie. Znajdziemy w niej informacje dotyczące rozwoju naszego dziecka, zmian zachodzących w naszym ciele na poszczególnych etapach oraz przydatne i bardzo interesujące ciekawostki. Ta aplikacja towarzyszyła mi już przy pierwszej ciąży. Prosta w obsłudze, bardzo przejrzysta, polska i darmowa aplikacja dla każdej mamy.

3.  Ostatnia aplikacją jest aplikacja PREGLIFE.

Fajnie, że aplikacja ta jest już dostępna w języku polskim. To najbardziej rozwinięta aplikacja, która posiada wiele różnorodnych funkcji. Na pierwszej stronie widzimy dużą cyfrę, która oznacza tydzień  ciąży, w którym się znajdujemy oraz informację ile dni pozostało do porodu. Pod tym kółkiem widzimy procentowe rozliczenia: ile ciąży upłynęło ( tu możemy wejść jeszcze w poszczególne dane), procenty dotyczące listy kontrolnej ( wchodząc w to dalej mamy całą listę do zrobienia przed porodem, w której możemy odhaczać to co już mogliśmy zrobić, to co już mamy gotowe na przyjście maleństwa na świat) oraz wykres przyrostu wagi, który stale możemy uzupełniać. Dodatkowo cała aplikacja dzieli się na trzy kategorie: dziecko, mama, partner.

W kategorii DZIECKO znajdziemy zdjęcie maluszka oraz dość obszerny opis dotyczący rozwoju dziecka na poszczególnym etapie. W kategorii MAMA przeczytamy wszystko co dotyczy nas i naszego ciała w danym okresie a kategoria PARTNER to ciekawe wskazówki dla przyszłych tatusiów. Jeżeli zależy wam na jednej, bardziej zaawansowanej aplikacji to tą polecam jak najbardziej.

Jak widzicie pokazałam wam tu krótką ale mocno konkretną listę aplikacji ciążowych. Myślę, że spokojnie każda przyszła mama znajdzie tu coś dla siebie i wybierze sobie tą, która najbardziej odpowiada jej potrzebom. Jeśli korzystacie z innych, dajcie znać. Chętnie zapoznam się z waszymi propozycjami. A jeśli znacie te podane w dzisiejszym wpisie napiszcie jak sprawdzają się u was. Jestem bardzo ciekawa waszych wyborów.

aplikacje ciążowe ciąża mama

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.

Scroll Up