06/01/2018

Łukasz

Stan Surowy Zamknięty- Dom w zdrojówkach- nasz wybór okien do domu.

Stan Surowy Zamknięty- Dom w zdrojówkach- nasz wybór okien do domu.

W ostatnim wpisie dotyczącym budowy domu omówiliśmy wam szczegółowy kosztorys Domu w Zdrojówkach- TUTAJ. Dzisiejszym postem zakończymy więc stan surowy zamknięty, opowiemy wam o oknach, jakie wybraliśmy do naszego domu oraz pokażemy efekt końcowy, który totalnie spełnił nasze oczekiwania.

Wybór okien to tylko na pozór prosta sprawa. Oprócz kwestii wizualnej, która dla kobiet będzie na pewno najważniejsza musimy wziąć pod uwagę ich parametry i funkcjonalność. Pamiętajmy też, że budowa domu to niezła skarbonka dlatego dla każdego zdecydowanie będzie również ważny budżet, w jakim musimy się zmieścić.


Na początek zastanówmy się więc nad parametrami, które nas interesują i które mają być punktem wyjściowym do całej sprawy. Bardzo polecam również wysłanie maili do wielu firm zajmujących się oknami po to aby zrobili wam wstępną wycenę okien do waszego domu. Z doświadczenia już wiem, że różnice na tych samych markach i parametrach potrafią być w różnych firmach naprawdę kolosalne. I nie mówimy tu o różnicy liczonej w setkach tylko tych liczonych w tysiącach.


Tak się złożyło, że mieliśmy znajomego, który od lat pracuje w tej branży. W pełni zaufaliśmy jego doświadczeniu i podpowiedziom. W naszym wyborze zależało nam na dobrym stosunku ceny do jakości. Nie chcieliśmy okien najtańszych ale nie mieliśmy również budżetu na te z najwyższej półki.

Nasz wybór padł więc na:

6 komorowy Bruegmann Salamander bluEvolution 82 MD 

Kolor: obustronny antracyt

Szklenie: 4/18/4/18/4 U+0,5

Okucia: WINKHAUS

Okna w systemie bluEvolution 82 zapewniają najwyższy z możliwych poziom efektywności energetycznej a tym samym największe oszczędności w wydatkach na ogrzewanie w stosunku do kosztu ich zakupu. Specjalny system 6-cio komorowych profili PCW o szerokości 82 mm w połączeniu z niezawodnym, wielopunktowym uszczelnieniem, przy zastosowaniu 2-komorowych ciepłych szyb w standardzie, pozwalają uzyskać jedną z najlepszych dostępnych na rynku izolacji termicznych. Do tego wspaniały, głęboki, obustronny antracyt oraz mocno kwadratowe wykończenia, na których bardzo nam zależało i mamy wybór, który w pełni nas satysfakcjonuje. Mamy też nadzieję, że wybór ten okaże się dobrym, sprawdzonym i niezawodnym na długie lata.

Teraz przyjrzymy się poszczególnym oknom naszego domu:

OKNO NAROŻNE:

WYJŚCIE NA TARAS:

OKNO W JADALNI:

KUCHNIA:

„GARAŻ”:

ŁAZIENKA:

POKÓJ KINGI:

POKÓJ WERONIKI

SYPIALNIA:

Całość wyniosła nas (z poszerzeniami)- 18.000

Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda całość. Nas ten efekt zachwyca i bardzo satysfakcjonuje. Dostajemy od was mnóstwo pytań o okno narożne, ten parapet i efekt końcowy jaki zrobił się przez wysunięcie tego okna- dziś możecie przyjrzeć się temu z bliska. 

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY- ZAMKNIĘTY 🙂

Projekt naszego domu znajdziesz TUTAJ

bruegmann salamander bluevolution dom dom w zdrojówkach jakie okna do domu nasz dom okna do domu okno narożne okno tarasowe rodzice w sieci budują dom salamader stan surowy zamknięty

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.