24/11/2017

Łukasz

DOM W ZDROJÓWKACH- NASZ KOSZTORYS SSO – KOSZTORYS REALNY VS KOSZTORYS SZACUNKOWY

DOM W ZDROJÓWKACH- NASZ KOSZTORYS SSO – KOSZTORYS REALNY VS KOSZTORYS SZACUNKOWY

No i przyszła pora na długo wyczekiwany szczególnie przez wszystkich Zdrojówkowiczów jak i zainteresowanych projektem i budową Domu w Zdrojówkach czytelników. Przedstawimy wam szczegółowy kosztorys naszego domu i zobaczymy jak się on ma do kosztorysu ze strony firmy Archon. Pamiętajcie jednak, że my wprowadziliśmy do nas pewne zmiany, o których przeczytać możecie TUTAJ także ten kosztorys również będzie się zapewne minimalnie różnił od tego, który dotyczyć będzie idealne odwzorowania Domy w Zdrojówkach.

Projekt- Dom w Zdrojówkach – TUTAJ

W dzisiejszym poście zobaczycie poszczególne pozycje podzielone na 5 działów.

  1. Papierologia- koszta związane z załatwieniem wszelkich formalności.
  2. Stan 0
  3. Ściany
  4. Dach
  5. Dodatkowe koszta- koszta, które tak czy inaczej pojawiłyby się. Mamy tu rzeczy, które zrobiliśmy sobie wcześniej lub po prostu dodatkowo.

Zacznijmy od kosztu wyliczonego na stronie firmy.

U nas prezentuje się to dokładnie w ten sposób:

 

Do tej pory liczymy więc swoje koszta na 105,442 zł. Do tego dochodzi kasa dla ekipy budowlanej- z tego co się orientujemy ekipy wyceniają robotę od 35.000 do nawet 60.000 w zależności od województwa i mamy kosztorys SSO. 

Jeżeli chcieli byśmy tak obrazowo odnieść się do kosztorysu ze strony Archon, to my budowaliśmy dom na średnich kosztach, gdyż zdecydowaliśmy się na materiały dobrej jakości a od naszej wyceny powinniśmy odjąć wszystkie formalności i dodatkowe wydatki z wyjątkiem okien dachowych które zaliczają się do SSZ. Wtedy otrzymamy 93 389,65 plus koszt robocizny. Do tego należy dodać jeszcze koszt okien ok 20 tyś w naszym przypadku.  


Przede wszystkim miejcie na uwadze, że wszystkie podane przez nas kwoty są kwotami brutto, a na stronie Archon podane macie kwoty netto. Podsumowując różnica między tymi kwotami wychodzi zdecydowanie na PLUS dla nas.


Oprócz tego możecie doliczyć sobie trochę nerwów, kalkulowania, oszczędzania, nieprzespanych nocek, ogrom czasu na wyobrażanie sobie swojego wymarzonego domu i całe mnóstwo radochy z każdej choćby najmniejszej pierdoły! Trochę się tego nazbiera, co? 😉

archon budowa domu dom w zdrojówkach kosztorys domu kosztorys SSO na budowie projekt domu rodzice w sieci budują dom rodzicewsiecibudujadom wycena

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.