17/09/2018

Łukasz

System ciepłego montażu okien VELUX.

System ciepłego montażu okien VELUX.

Tak jak obiecaliśmy, mamy dziś dla was materiał związany z ciepłym montażem okien Velux. Dla przypomnienia całej szalonej akcji z niszczeniem dachu podaję wam linka do wpisu z naszymi decyzjami i tym co się działo ostatnio na budowie- NISZCZYMY DACH NA BUDOWIE. To była szalona decyzja, podczas której ekscytacja totalnie mieszała się z różnego rodzaju obawami. Efekt finalny natomiast przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania a decyzja, którą podjęliśmy… cóż, lepszej nie mogliśmy podjąć!

Zatem dla przypomnienia, na nasze poddasze wstawiliśmy dwa dodatkowe okna dachowe VELUX w pokoju Weroniki i w dużej łazience. Pomieszczenia zupełnie nabrały innego charakteru. Zrobiło się na prawdę jasno, światło naturalne robi niesamowitą robotę! Tak jak pisaliśmy, zdecydowaliśmy się w nich na system ciepłego montażu BDX.

Dla przypomnienia, prawidłowo zamontowane okna dachowe powinny:

System ciepłego montażu okien Velux składa się z trzech elementów oferowanych jako zestaw BDX 2000. 

Na cały zestaw do ciepłego montażu VELUX składają się:

Dodatkowo aby zapewnić paroszczelność od wewnątrz rekomenduje się stosowanie wokółokiennej paraizolacji BBX.

ZALETY ZASTOSOWANIA CIEPŁEGO MONTAŻU:

Energooszczedność i trwałość okien

Komfort cieplny

Pewność i gwarancja VELUX

Ciepły montaż to nie jedyny sposób, aby zoptymalizować komfort cieplny na poddaszu. VELUX wprowadza też takie innowacje, jak specjalne kołnierze do tzw. montażu obniżonego, dzięki którym okno połaciowe jest jeszcze lepiej wkomponowane w konstrukcję dachu przy jednoczesnym podniesieniu jego walorów estetycznych. Możemy zatem uzyskać jeszcze lepsze parametry izolacyjne montując nasze okno w poziomie obniżonym o 4 cm głębiej w konstrukcji dachu. Okno jest fabrycznie do tego przygotowane. Wystarczy zamontować specjalny, uszczelniający kołnierz Velux oraz przymocować kątowniki montażowe w gotowych otworach. My w swoich nowych oknach mamy zastosowane zarówno system BDX jak i kołnierze uszczelniające BDX.

Swoją drogą żałuję dziś, że nie zwróciłem uwagi na to wcześniej i nie zastosowałem tej metody w okach pozostałych. Budowa domu to jednak uczenie się na błędach, wyciąganie wniosków i stałe zgłębianie wiedzy w tym temacie. Uważam, że zastosowanie kołnierzy EDJ czy EDN to dodatkowe korzyści, którymi możemy się cieszyć-to jeszcze lepsze parametry izolacyjne okna, lepsze wkomponowanie okna w dach, które szczególnie jest widoczne przy płaskich materiałach pokryciowych np.płaskich dachówkach, lepszy dostęp światła i widok na zewnątrz, nie wspominając o estetycznym wyglądzie.

Podsumowując, największe zalety zastosowania ciepłego montażu to przede wszystkim poprawa komfortu cieplnego, mniejsze rachunki za ogrzewanie, ochrona przed zawilgoceniem wnętrz oraz dłuższa trwałość i gwarancja na okna. I o ile w okach tradycyjnych nie stosowaliśmy systemu ciepłego montażu o tyle w oknach dachowych jest on bardzo chwalony i pożądany. W kolejnym wpisie pokażamy wam już efekt PRZED i PO zastosowaniu okien dachowych w dodatkowych pomieszczeniach w Domu w Zdrojówkach. Różnica jest ogromna!
budowa domu ciepły montaż dom w zdrojówkach na budowie okna dachowe rodzicewsiecibudujadom velux

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.

Scroll Up