13/11/2017

Łukasz

MAŁA ŁAZIENKA NA DOLE- DOM W ZDROJÓWKACH (ZDJĘCIA + VIDEO)

MAŁA ŁAZIENKA NA DOLE- DOM W ZDROJÓWKACH (ZDJĘCIA + VIDEO)

Dziś serwujemy wam kolejny wpis z budowy. Tym razem przyjrzymy się małej łazience na parterze. Muszę przyznać, że początkowo nie planowaliśmy o niej oddzielnego wpisu ale padło tyle pytań odnośnie tego pomieszczenia, że postanowiliśmy to zmienić. I w sumie wcale się wam nie dziwię bo sami wciąż zastanawiamy się nad różnymi opcjami urządzenia tego pomieszczenia.

Opowiemy wam również jak my planujemy zagospodarować to pomieszczenie oraz podamy wam konkretne wymiary pomieszczenia, które lekko modyfikujemy. Być może podsuniemy wam pewne rozwiązania a już na pewno napiszemy o wszelkich wątpliwościach jakie mieliśmy my kiedy doszliśmy właśnie do obgadania łazienki na dole.

Najważniejszym dylematem zarówno naszym jak i waszym, sądząc po ilości pytań właśnie o ten szczegół jest to czy zmieścimy w tej łazience prysznic. Mało kto pytał o wannę bo większość pisała „o wannie już nie wspomnę”. A jednak możemy was tu zaskoczyć.

Bez problemu zmieścimy w niej zarówno prysznic jak i wannę. To znaczy miejsca nie będzie na oba rozwiązania ale każde z tych opcji jest do zrobienia. My sami do końca jeszcze nie zdecydowaliśmy co wybierzemy. Dlaczego?

Biorąc pod uwagę to, że łazienka na piętrze jest bardzo duża (zmieści się w niej zarówno ogromny prysznic jak i wanna) najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby wstawienie na dole prysznica.

U nas sytuacja jednak wygląda tak, że bierzemy pod uwagę najgorsze rozwiązanie czyli to, że chcąc się wprowadzić jak najszybciej do domu będziemy musieli zagospodarować na początek sam dół- w takim układzie sam prysznic nie spełni naszych oczekiwań. Przy dzieciach wanna to podstawa. Zastanawiamy się więc nad opcją wstawienia wanny, której połowa będzie wstawiona pod schody, połowa będzie wystawać poza nie. Tym sposobem wejście do niej będzie bardzo swobodne, tu również spokojnie staniemy żeby wziąć prysznic. W każdej jednak chwili będziemy mogli położyć się i korzystać z dłuższej kąpieli (pamiętajcie jednak, że pod schodami nie będzie opcji żeby dorosła osoba wyprostowała się). Takie rozwiązane wydaje się dla nas najrozsądniejsze. Jeśli jednak wam wanna nie jest potrzebna na dole to spokojnie zmieścicie tam i umywalkę i wc i prysznic 70. A i pralka wam wejdzie pod schody jak zajdzie taka potrzeba!

Pytaliście też, czy prysznic da radę zamontować pod schodami. Odpowiadam NIE. Do tego co widzicie na zdjęciach dojdzie podłoga co znacznie jeszcze zmniejszy nam tą przestrzeń i o ile teraz możemy spokojnie wyprostować się jeszcze pod schodami potem będziemy już walić głową w mur 🙂

Co do naszej małej modyfikacji- my nie zabudowaliśmy również przestrzeni pod schodami. Szkoda było nam tego miejsca. Zrobimy tam szafkę na różne najpotrzebniejsze rzeczy takie jak papier, ręczniki, miski, ścierki czy detergenty. To fajne rozwiązanie kiedy nie chcemy zagracać już tej przestrzeni głównej żadną szafką spełniającą właśnie taką rolę.

No to teraz konkretne wymiary:

Długość łazienki 157 cm. Szerokość do schodów 130 cm natomiast szerokość całkowita (pod schodami) 242 cm. Wysokość ściany pod schodami w najwyższym punkcie ma na chwilę obecną 206 cm ale już w odległości 50 cm od tego punktu wynosi ona 172 cm. Do tego należy doliczyć styropian plus wylewkę więc wysokości te zmaleją nam odpowiednio do 186 i 152 cm. Tam gdzie w projekcie zaznaczona jest ścianka pod schodami (u nas na tym miejscu będzie przestrzeń na półkę) wysokość wynosi 90 cm ( 70 cm po posadzkach) a szerokość 90 cm.

Jak widzicie niby mała przestrzeń a wcale nas nie ogranicza. Mała łazienka na dole wcale nie jest więc taka mała. Pozwala nam na wiele fajnych rozwiązań. Łazienka jest bardzo ustawna. Przy tak sporej łazience na górze ta na dole spokojnie wystarczy w takim rozmiarze. Na zdjęciach zobaczycie również jej położenie w stosunku do wejścia domu czy salonu. W kolejnych wpisach planujemy jednak dodatkowo spacer wirtualny po całym domu. Wtedy będzie wam jeszcze łatwiej wyobrazić sobie cały dom i układ wszystkim pomieszczeń względem siebie.

 

archon budowa domu dom w zdrojówkach łazienka łazienka na dole na budowie nasz dom rodzice w sieci budują dom rodzicewsiecibudujadom wc

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.