20/02/2017

Ewa

KLASYKA DLA SMYKA- AKCJA, W KTÓREJ POMÓC MOŻE KAŻDY.

KLASYKA DLA SMYKA- AKCJA, W KTÓREJ POMÓC MOŻE KAŻDY.

20 luty to dla wielu blogerów szczególny dzień. To właśnie dziś rozpoczynamy akcję KLASYKA DLA SMYKA, której mamy przyjemność być ambasadorami. Na kilkunastu blogach pojawi się dziś post związany z całą akcją a najlepsze w niej jest to, że pomóc może każdy z nas.

Akcja #klasykadlasmyka to akcja, której twórcami są Dagmara Sobczak (socjopatka.pl) oraz Radosław Gabinek ( osinskipoludzku.blogspot.com). Cała akcja ma na celu zbieranie NOWYCH książek dla dzieciaków z Domów Dziecka. Tym samy staramy się aby dobre nawyki czytania dotyczyły co raz to większej liczby dzieci z całej Polski.

Na blogach pomysłodawców całej akcji ale również każdego ambasadora akcji znajdziecie wpis dotyczący całego przedsięwzięcia. W komentarzach możecie podawać swoje propozycje miast czy konkretnych Domów Dziecka, na które warto zwrócić uwagę, którym warto podarować nowe książki.

Jako blog parentingowy nie mogliśmy przejść obok takiej akcji obojętnie. Choć sami nie zebraliśmy jeszcze książek na pewno postaramy się pomóc. Poniżej natomiast znajdziecie zdjęcia i opisy tych, którzy już pomogli a tym samym tych, którzy wywołają w najbliższym miesiącu uśmiechy na twarzach najmłodszych. Najważniejsze jest to, że pomóc może każdy: ty, każde wydawnictwo, księgarnia, sponsorzy. Każdy działa tu na zasadzie wolontariatu. W pierwszym miesiącu udało nam się zebrać 6 pakietów książek, z których zostanie obdarowanych 8 Domów Dziecka! Niesamowite, prawda?

Więcej informacji na temat akcji możecie znaleźć na specjalnej grupie na FB- wydarzenie KLASYKA DLA SMYKA  O wszystko możecie pytać nas lub bezpośrednio organizatorów akcji.

Lista książek zebranych w tym miesiącu:

Pakiet nr 1.

Zbiórka została zorganizowana na grupie FB „Przeczytaj i Podaj dalej”, której administratorką jest Magdalena. W pakiecie znajduje się ponad 50 książek. Magdalena prowadzi bloga Save the Magic Moments.

Pakiet nr 2.

To pakiet Katarzyny z bloga YellowPear. Kasia zorganizowała sponsora, który chce pozostać anonimowy. Sponsor przekazał Kasi pieniążki, które zostały przekazane na zakup książek ze zdjęcia.

Pakiet nr.3

Te książki zebrała Karolina Mos z bloga naszebąbelkowo.pl

Pakiet nr.4

Ten zestaw przygotowała dla dzieci Małgosia z bloga MatczyneFanaberie. Małgosia namówiła wydawnictwo Publicat do przyłączenia się do Akcji. Wydawnictwo postanowiło przekazać na rzecz akcji cały komplet książek. Fantastyczna sprawa!

Pakiet nr.5

W tym pakiecie jest cała masa książek od pojedynczych osób.

Mariusz Grubiński – przekazał na akcję 10 egzemplarzy Małego Księcia.

Agnieszka  z bloga Aga to czyta – przekazała całą serię Opowieści z Narni.

Kamila z bloga Psychomologia – przekazała całą serię Opowieści z Narni oraz 5 egzemplarzy „Karolci”.

Magdalena Jurczyk – przekazała „Tomek w krainie kangurów”, „Tomek w Gran Chaco”, „Tomek u źródeł Amazonki”.

Marta Zafascynowana życiem – przekazała „ Dzieci z Bullerbyn”, „Sposób na Alcybiadesa” i „Most do Terabithi”.

Ania z bloga Nieidealnaanna – przekazała 14 bajek, legend i wierszy dla dzieci.

Radek Gabinek  przekazał „Trzech muszkieterów”.

Plakat do Akcji wykonała Justyna z bloga Freeleserka.

Do akcji dołączyć może każdy. Pamiętajcie, w komentarzach możecie napisać nazwę Domu Dziecka lub miasto, do którego proponujecie wysłać książki. Takie, które waszym zdaniem najbardziej tego potrzebuje i najbardziej ucieszy się z takiej inicjatywy. Czekamy na wasze propozycje. Na zgłoszenia czekamy do 27 lutego.

akcja dla dzieci ambasadorzy akcji blogosfera klasyka dla smyka pomagamy

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.

Scroll Up