21/11/2017

Łukasz

DOM W ZDROJÓWKACH – OKNO NAROŻNE- NASZE WĄTPLIWOŚCI I DECYZJE.

DOM W ZDROJÓWKACH – OKNO NAROŻNE- NASZE WĄTPLIWOŚCI I DECYZJE.

Dziś przyszła pora na temat okna narożnego, które wywołuje zarówno w nas jak i was cały ogrom przeróżnych emocji. W dzisiejszym wpisie postaramy się rozwiać wszelkie wasze wątpliwości. Postaramy się również odpowiedzieć tu na najczęściej zadawane pytania dotyczące tego okna.

Za każdym razem kiedy zdjęcie tego okna pojawia się na naszych kanałach część z was pisze jak cudne okno będziemy mieć w kuchni. Zacznijmy więc od podstaw. Nasze okno narożne zostało zaprojektowane w salonie i tak też zostaje u nas. Zgodnie twierdzimy, że jest ono najpiękniejszym elementem domu, które zdobi, jest oryginalne i da cały ogrom światła w salonie. Obok takiego okna nikt nie przejdzie obojętnie!

Okno narożne z Domu w Zdrojówkach to okno, które posiada również bardzo efektowny pierścień wystający poza elewację budynku. To on był naszym największym dylematem podczas tego etapu budowy. Nas zachwycił totalnie już w chwili wyboru projektu natomiast w chwili kiedy stanęliśmy przed faktyczną decyzją odnośnie jego zrobienia usłyszeliśmy kilka uwag, które wzbudziły w nas sporo wątpliwości. I kiedy już mieliśmy z niego zrezygnować wróciliśmy do punktu wyjścia- nie mogliśmy nie zrobić czegoś, co najbardziej nam się w tym projekcie podobało!

O jakich wątpliwościach mówimy?

Usłyszeliśmy, że jego wykonanie może mieć różne konsekwencje, dlaczego? Otóż cały pierścień jest wykonany przede wszystkim z betonu. Jak wiadomo, beton lubi przemarzać tym samym musimy idealnie docieplić to okno aby potem nie martwić się o parowanie okna i jego oblodzenie.

Kolejną wątpliwość wywołało stwierdzenie, iż przez wystające okno kurz mocno będzie gromadził się na całym pierścieniu (szczególnie w górnej wnęce) przez co podczas opadów mogą pojawiać się ciemne zacieki na elewacji. Dodatkowo jeśli źle zostanie zabezpieczone łączenie pierścienia z elewacją do środka budynku może przedostawać tamtędy się woda…

Ostatnim „przeciw” jakie usłyszeliśmy to to, że nasza ekipa już nie raz jechała aby komuś likwidować potem taki pierścień co wiąże się z kolejnymi kosztami i problemami. W takim wypadku musimy również nastawić się na wymianę tego okna ze względu na jego zmniejszoną wtedy wielkość.

NATOMIAST! 

Zdecydowaliśmy się jednak zaryzykować. Okno z pierścieniem tak nam się podoba, że nie wyobrażamy sobie tego projektu bez tego elementu. Oprócz wizualnej strony, która totalnie powala nas na kolana dzięki pierścieniowi będziemy mieć również większe okno- tym samym w salonie pojawi się więcej światła. Poza tym dzięki tej wypustce robi się nam w salonie mega szeroki parapet, co również daje niesamowity , bardzo oryginalny efekt!

Kto nie ryzykuje nie pije szampana!

Pora na kilka konkretów:

Wymiary okna narożnego z projektu: 260 x 140 i 160 x 140

Wymiary naszych okien po zmierzeniu: 253 x 140 i 153 x 140

Mimo iż sporo was namawiało nas na pełne szklenie tzn. takie, w którym nie będzie pojawiał się łączący oba okna słupek my zostawiliśmy wersję z projektu czyli właśnie taką, w której ten słupek występuje.

Wybraliśmy okna firmy Brügmann bluEvolution 82 MD- 3 szybowe, 6 komorowe.

Jest to oczywiście okno nieotwierane tzw. FIX. Na rynku dostępne są dwa rodzaje okien nieotwieranych: szklone bezpośrednio w ramie oraz szklone w skrzydle. Nasze montowane będzie w ramie.

Kolor– antracyt obustronny

Cena naszego okna narożnego wyniesie- 1700 zł 

Jeśli macie dodatkowe pytania jeszcze odnośnie tego okna, śmiało do nas piszcie na maila. Odpowiemy wam na wszystkie dodatkowe wątpliwości. Mamy nadzieję, że okno będzie zdobić dom a z biegiem czasu utwierdzi nas również w przekonaniu, że BYŁO WARTO! Na chwilę obecną samo miejsce na okno prezentuje się już obłędnie!

Teraz czekamy tylko na zamówione już okna! 

Ostatnia informacja- kosztorys stanu surowego otwartego już w kolejnym wpisie z kategorii DOM I OGRÓD!

dom w zdrojówkach okno narożne rodzice w sieci budują dom rodzicewsiecibudujadom

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.