08/06/2018

Ewa

Spacerówka Chicco Miinimo- idealne rozwiązanie dla rodzin podróżujących.

Spacerówka Chicco Miinimo- idealne rozwiązanie dla rodzin podróżujących.

Kochani, jak wiecie za nami w tym roku już kilka tysięcy kilometrów. W drugiej połowie roku również szykują nam się rodzinne wyjazdy dlatego jakiś czas temu zapowiedziałam wam, że szukamy wózka dla Dominiki, który idealnie sprawdzi się w nietypowych warunkach- podróż samochodem, góry, plaże, spacery po ulicach i nietypowych uliczkach. Taki, który będzie ułatwiał nam te wyprawy i nie będzie przeszkadzającym, uciążliwym bagażem. Muszę przyznać, że dziś serwuję wam totalny hit podróżniczy jeśli chodzi o tego typu wózek dla dziecka. Zobaczcie sami.

W dzisiejszym wpisie postaram wam się przybliżyć i opisach cechy najbardziej charakterystyczne dla wózka Miinimo od Chicco- bo to właśnie ten model jest wózkiem, na którym się skupimy.

Oczywiście wiem, że oglądaliście go już na naszym facebooku oraz instagramie. Wysyłaliście też mnóstwo zapytań o różne jego cechy techniczne ale tak jak wspomniałam na samym początku, chciałam sprawdzić go w bardziej ekstremalnych warunkach, trochę nim pojeździć i przetestować żeby faktycznie dać wam konkretną wiedzę i opinię na jego temat. Dziś wiem jak wygląda z nim sama podróż, spacery, jak się sprawdza w mieście, górach czy na piaszczystych plażach. Dziś wiem czy zachwyty nad tym wózkiem poparte są jego zastosowaniem w praktyce i czy rzeczywiście mogę brać odpowiedzialność za jego polecenie.

 


Czym wyróżnia się Chicco Miinimo?


PRZEDE WSZYSTKIM spacerówka Chicco Miinimo jest homologowana do przewożenia nią dzieci od dnia narodzin do osiągnięcia przez nie wagi 15 kg.

Mały rozmiar- Jak widzicie poniżej Miinimo to wózek, który zabierze się z wami dosłownie wszędzie. Jego wymiary po rozłożeniu to 104 x 48 x 80 cm, po złożeniu 54 x 48 x 25 cm. Taki wózek zajmuje wam w bagażniku tyle co nic.

Waga– wózek waży 6,3 kg- jest naprawdę leciutki w porównaniu do wózków 2w1 czy nawet innych spacerówek. Spokojnie mogę wnosić i znosić go ze schodów, podnosić czy sama wkładać do samochodu.

Innowacyjny system składania– wiecie, że tą spacerówkę rozkładamy i składamy za pomocą jednego ruchu?? Wiecie jak bardzo ułatwia to sprawę kiedy mamy na rękach dziecko, niesiemy zakupy lub szybko i sprawnie chcemy się gdzieś przemieścić? Dla mnie to magia! Poza tym kiedy złożymy wózek on po prostu stoi sam– o nic nie musimy go podpierać.

MIINIMO to spacerówka, którą można zawiesić na ramieniu- kolejny super patent. Spacerówka Chicco Miinimo ma specjalny uchwyt do przenoszenia wózka na ramieniu.- mogliście oglądać to jak często korzystamy z tej opcji podczas naszego ostatniego wyjazdu. Dziwiliście się również temu w czym my go nosimy 🙂

Tak, tak- spacerówka Miinimo to spacerówka, która posiada specjalną torbę, w której możemy przenosić wózek na plecach! Pamiętacie Łukasza na plaży? Pokazywał wam dokładnie tą możliwość. Kolejna super sprawa! Łukasz niósł sobie wózek na plecach niczym plecak. Obie ręce mamy wtedy wolne…

Skrętne przednie koła– wiem, że nie wszystkie spacerówki to mają i wiem jak jeździ się bez tej opcji- to jest masakra. Tu kółka pozwalają nam na błyskawiczny obrót w każdą stronę. Wózek jest bardzo zwrotny.

Spacerówka Miinimo posiada pięciopunktowe pasy.

Możliwość rozłożenia spacerówki do pozycji leżącej- i tu kolejna super sprawa. Moja Dominika zasypia w wózku bardzo, bardzo często. Wiecie o tym, bo na działce śpi w wózku praktycznie codziennie. Tu, na sesji również skorzystała sobie z tej opcji. Przy szumie fal taka drzemka musiała być bardzo regeneracyjna. Siedzisko Chicco Minnimo regulujemy aż w 4 pozycjach- aż do pozycji leżącej.

No i kolejna sprawa, na którą zawsze ale to zawsze zwracam uwagę to kosz- mimo, że spacerówka sama w sobie jest mała to kosz na zakupy jest w niej naprawdę spory, wystarczający. Dostęp do niego też jest świetny a to przy trójce dzieciaków liczy się dla mnie bardzo. Jak dla mnie kolejny, duży punkt na plus.

W zestawie znajdziecie również folię przeciwdeszczową– niezbędnik jeśli chodzi o podróże 🙂


Czy czegoś mi brakowało, coś przeszkadzało?

Hm, chyba z przyzwyczajenia próbowałam co chwila regulować sobie rączkę- tu nie ma tej regulacji ale od razu zaznaczam, że jej wysokość daje radę przy niższych jak i wyższych osobach. To tylko moje jakieś dziwne przyzwyczajenie. No a tego, czego mi brakowało to to, że super byłoby gdyby taki wózek miał gdzieś pod ręką małą saszetkę np. na smoczek, klucze czy telefon i miejsce na kubek czy butelkę. Podczas podróży sprawdzałoby się to rewelacyjnie. Mimo to nie uważam, że jest to wada wózka, zwyczajnie są to moje osobiste upodobania, na które zwracam uwagę i których życzyłabym sobie przy każdym jednym wózku.

MOJA OPINIA KOŃCOWA na temat spacerówki Chicco Miinimo

Choćbym nie wiem jak się uparła to na chwile obecną nie znajdę wad tego wózka. Jak dla mnie jest numerem jeden jeśli chodzi o małe, zwrotne, lekkie spacerówki z całą masą patentów ułatwiających codzienne, wspólne funkcjonowanie, naprawdę. Prosty w obsłudze, intuicyjny i tak bardzo wielofunkcyjny! Podróżowanie z dziećmi z takim wózkiem to sama przyjemność. Wciąż nie mogę nadziwić się temu jak gadżety codziennego użytku potrafią ułatwiać nam codzienność przeżywaną z dziećmi. Chicco rewelacyjnie wyszło na przeciw potrzebom aktywnych rodziców.

Spacerówkę znajdziecie TUTAJ

chicco chicco miinimo gadżety podróżowanie z dziećmi polecamy recenzja wózka wózek chicco wózek dziecięcy wózek na podróż

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.