04/01/2020

Ewa

Serowe kulki mocy- idealna opcja na każdą imprezę.

Serowe kulki mocy- idealna opcja na każdą imprezę.

Tak jak obiecałam dawno, dawno temu po tym szaleństwie urządzania przyszedł czas na na to aby zwolnić trochę tempa i oddać się różnym przyjemnościom. Przybywam dziś do Was z super szybkim pomysłem na przekąskę, która moim zdaniem najlepiej będzie smakowała do zimnego.. piwa choć ja podałam je u nas właśnie na święta! Serowe kulki mocy zrobicie błyskawicznie! Do tego pysznie smakują i świetnie wyglądać będą na każdym imprezowym stole.

Chciałabym tym samym rozpocząć na blogu nowy pomysł na posty, w których będę pokazywała Wam co udało nam się dobrego przygotować w naszym domu, w kuchni, w której po prostu aż chce się eksperymentować!

Aby zrobić dzisiejsze serowe kulki potrzebujecie kilka rodzajów serów:

Do naczynia wrzucamy wszystkie sery, dodajemy pieprz i ugniatamy czy miksujemy na gładką masę. Następnie formujecie kulki takiej wielkości jakie chcecie uzyskać na talerzu. W oddzielne pojemniki wsypujecie sobie dodatki: u mnie w jednej filiżance jest szczypior, w drugiej mak, trzeciej papryka, czwartek słonecznik. Celowo wybrałam takie dodatki żeby kulki były w zupełnie różnych od siebie kolorach. Każdą kulkę obtaczacie w wybranym dodatku i układacie na talerzu, desce, półmisku. Ja zdecydowałam się na deski. przed podaniem kulki najlepiej włożyć na 30 minut do lodówki.

Ja swoje kulki serowe podałam na deskach w towarzystwie czerwonych, małych pojemników. Wymyśliłam sobie, że będą dodatkowo podawane z Pringlesami. Koniecznie pamiętajcie o tym aby kulek nie solić- feta sama w sobie jest mocno słona dlatego nie warto ryzykować. Ja na święta zrobiłam z jednym serkiem Almette i dla mnie wydawały się dość słone dlatego tutaj od razu proponuję dać dwa puszyste serki, które trochę zniwelują ten smak.

Szybka, mega prosta za to efektowna przekąska w postaci kulek idealnie wpisze się w klimat imprezowych spotkań. Serdecznie polecam i smacznego!

coś pusznego dobre na imprezę przekąski serowe kulki

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.