23/05/2017

Ewa

KAPITAN NAUKA- WYJĄTKOWE GRY I ZABAWY DLA DZIECI, W RÓŻNYM WIEKU – POMYSŁY NA PREZENT Z OKAZJI DNIA DZIECKA

KAPITAN NAUKA- WYJĄTKOWE GRY I ZABAWY DLA DZIECI, W RÓŻNYM WIEKU – POMYSŁY NA PREZENT Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Kochani dziś kolejne inspiracje prezentowe na Dzień Dziecka czyli pomysły na prezenty dla dzieci w różnym wieku od Kapitan Nauka. W dzisiejszym wpisie zobaczycie kilka gier i zabaw o różnym stopniu trudności- w zależności od wieku. Na wstępie muszę wam powiedzieć, że jakiś czas temu po raz pierwszy poznaliśmy Kapitana Naukę i jego fantastyczne propozycje dla dzieci w wieku 1+ – tutaj możecie zobaczyć ten wpis. Dziś wracamy do niego po raz kolejny i prezentujemy wam niesamowite propozycje, które mogą być dla was również inspiracją prezentową na zbliżający się Dzień Dziecka. Już na wstępie obiecuję wam w 100% trafione prezenty! Zobaczcie sami.

W dzisiejszym zestawie znajdziecie:

Pierwszym prezentem po jaki sięgnęła Kinga i chyba, na który czekała najbardziej to właśnie ta Biblia dla dzieci. Kinga uwielbia piosenki religijne, modlitwy więc i ta Biblia była dla niej czymś wyjątkowym. Od razu wiedziałam, że pomimo tego, iż jest to Biblia z przeznaczeniem dla dzieci 7+ to zobaczymy i spróbujemy.

Biblia dla dzieci w formie opowieści i zagadek wprowadza dzieci w świat Starego i Nowego Testamentu. Prezentuje uniwersalne sceny i historie biblijne, które są źródłem wielu życiowych wskazówek, aktualnych również dzisiaj. Opowieści zawarte na kartach tej książeczki przybliżają biblijne postaci, symbole i powiedzenia. Prezentuje również mądrości, przysłowia i przypowieści.

Ponadczasowe historie biblijne opracowane przez dr Pawła Czapczyka uzupełniają zagadki, które pomagają lepiej zapamiętywać opowieści i utrwalają zdobytą wiedzę. Ponad 160 zagadek z odpowiedziami to również doskonały sposób, by dziecko samodzielnie poznawało Pismo Święte, a także inspiracja do wspólnego, wielopokoleniowego spędzania czasu.

Muszę wam powiedzieć, że słuchała z ogromnym zaciekawieniem tych opowieści, chętnie odpowiadała na pytania zaskakując mnie przy tym swoim skupieniem. Fakt, myślę, że jeszcze lepiej będzie ją rozumiała za jakiś czas ale na chwilę obecną jest zachwycona a ja mocno z niej dumna, że tak pięknie słuchała i potrafiła zebrać myśli trafnie odpowiadając na zadawane przeze mnie pytania.

 

Następnie wzięłyśmy się za MEMORY. Jest to wyjątkowa gra o rosnącym stopniu trudności dla dzieci w różnym wieku- 2+, 4+ i 6+. Coś fantastycznego!

Memory na 3 sposoby Co robimy? to wyjątkowa gra dla całej rodziny: dzięki trzem wariantom  gry o różnym stopniu trudności rozgrywkę można dostosować do wieku oraz potrzeb najmłodszych graczy.

Jak grać w Memory na 3 sposoby?

Pamięć 2+ pierwszy wariant gry odpowiedni  jest dla dwulatków.  Maluchy odsłaniają po dwie z zakrytych kart, próbując zapamiętać położenie każdej z nich. Zadaniem graczy jest odnalezienie i zebranie jak największej liczby par.

Spostrzegawczość 4+ sprawdzi się idealnie dla dzieci w wieku 4-6 lat. W tym wariancie gracz musi odnaleźć parę, a następnie wskazać przynajmniej jedną z  trzech różnic między pozornie identycznymi obrazkami.

Refleks 6+ to najtrudniejsza z wersji. Odpowiednia dla nieco starszych dzieci, w której najważniejsza jest szybkość. Tutaj różnic szukają wszyscy uczestnicy, dlatego liczy się szybkość i bystre oko!

Gra kończy się wtedy, gdy wszystkie karty zostaną odkryte, a wygrywa ten, kto ma najwięcej par.

Wszystkie karty są mocno sztywne przez co dziecko spokojnie może je złapać a i nie pognie ich przy pierwszej styczności. Mocne, wytrzymałe, czytelne. Obrazki są zabawne, świetnie narysowane, kolorowe. Tu mogliśmy pobawić się całą rodziną. Serdecznie polecam!

Następnie poświęciłyśmy czas na 100 zabaw z królikiem Kazikiem. Oczywiście miejcie na uwadze to, że nie siedziałyśmy nad każdą grą godzinami. Chciałyśmy zrobić ogólny przegląd i zapoznanie tak aby móc opowiedzieć wam o nich. Te zabawy przyciągną was zdecydowanie na dłużej a każdej  z nich warto poświęcić czas i uwagę. Akurat w tej serii jest cały ogrom propozycji i zadań do wykonania. Byłam zachwycona ich różnorodnością, stopniem trudności, pomysłowością.

Cały zestaw składa się z 30 dwustronnych i zmywalnych kart, książki i flamastra. Dziecko może pisać, malować i próbować swoich sił do woli!- no rewelacja! Inspirujące zagadki zawarte w książce i na 30 dwustronnych, zmywalnych kartach przybliżą dziecku świat ogrodu, wzbogacą słownictwo i pobudzą dziecięcą wyobraźnię.

100 różnorodnych zadań zostało dostosowanych do zdolności percepcyjnych dzieci w tym wieku. Doskonali kompetencje matematyczne (m.i.n. liczenie w zakresie 10), logiczne i językowe uczy klasyfikowania przedmiotów, pozwala ćwiczyć precyzję i spostrzegawczość. Ćwiczenia przygotowane przez doświadczonych pedagogów wspierają rozwój grafomotoryczny i przygotowują do nauki pisania, a dzięki specjalnemu, suchościeralnemu flamastrowi dołączonemu do zestawu można je wykonywać wielokrotnie.

100 zabaw z królikiem Kazikiem to fantastyczna rozrywka dla małych odkrywców, a także:

– liczenie w zakresie 10

– odkrywanie podobieństw i różnic

– klasyfikacja przedmiotów,

– ćwiczenia spostrzegawczości i myślenia logicznego,

Serdecznie polecamy!

 

Szczerze mówiąc nie mogłyśmy oderwać się od tych 100 zabaw ale przyszedł czas na sprawdzenie liczby czyli LICZBY. PISZĘ I ZMAZUJĘ. Kolejna rewelacja dla dzieci w wieku 4+.

Książka + 31 dwustronnych, zmywalnych kart + flamaster

Wyjątkowy pakiet do nauki liczb dla dzieci powyżej 4. roku życia, który gwarantuje wciągającą zabawę, a przy okazji rozwija umiejętności liczenia i wspiera rozwój grafomotoryczny, przygotowując do nauki w szkole.

Pakiet Liczby. Piszę i zmazuję zawiera ponad 70 bogato ilustrowanych zabaw. W książeczce znajdują się proste łamigłówki, które uczą rozpoznawania cyfr i liczenia w zakresie 10, ćwiczą koncentrację i myślenie logiczne, a także kolorowanki, labirynty i szyfry, które doskonalą precyzję, spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową.

Integralną częścią książeczki są dwustronne, zmywalne karty edukacyjne. Na każdej karcie znajduje się wzór liczby od 1 do 25 oraz strzałki, które podpowiedzą dziecku, jak poprawnie ją napisać. Dodatkowo zamieszczono również zadania graficzne ćwiczące rękę w rysowaniu szlaczków oraz proste zadania rozwijające umiejętność dodawania i odejmowania. Barwne ilustracje, które odnoszą się do bezpośrednio znanego dziecku świata, uatrakcyjniają zabawę i ułatwiają liczenie.

Dzięki specjalnemu, suchościeralnemu flamastrowi dołączonemu do zestawu wszystkie zadania na kartach można wykonywać wielokrotnie.

Liczby. Piszę i zmazuję to edukacyjny zestaw wspierający rozwój umiejętności matematycznych u przedszkolaków, który
– uczy rozpoznawania i pisania liczb
– przygotowuje do nauki w szkole
– doskonali myślenie logiczne, koncentrację i grafomotorykę

Na koniec zostawiłyśmy pisanie czyli – LITERY. PISZĘ I ZMAZUJĘ.

Pakiet Litery. Piszę i zmazuję zawiera ponad 70 bogato ilustrowanych zabaw. W książeczce znajdują się proste łamigłówki, które uczą rozpoznawania liter, ćwiczą koncentrację i myślenie logiczne, a także kolorowanki, labirynty i szyfry, które doskonalą precyzję, spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową.

Integralną częścią książeczki są dwustronne, zmywalne karty edukacyjne. Na każdej karcie znajduje się wzór litery oraz strzałki, które podpowiedzą dziecku, jak poprawnie ją napisać. Dodatkowo zamieszczono również zadania graficzne polegające na rysowaniu szlaczków i zapisywaniu prostych wyrazów po śladzie. Barwne ilustracje uatrakcyjniają zabawę i odnoszą poznawane zagadnienia do świata bezpośrednio znanego dziecku.

Dzięki specjalnemu, suchościeralnemu flamastrowi dołączonemu do zestawu wszystkie zadania na kartach można wykonywać wielokrotnie.

Dzięki urozmaiconym ćwiczeniom można proponować dzieciom zadania o różnym stopniu trudności, dostosowane do ich aktualnych możliwości i zainteresowań. Jeśli dziecko nie lubi rysować, warto rozpocząć naukę literek od zagadek i wymyślania słów na daną literę.

Litery. Piszę i zmazuję to edukacyjny zestaw wspierający rozwój językowy przedszkolaków, który
– uczy rozpoznawania i pisania liter
– przygotowuje do nauki w szkole
– doskonali myślenie logiczne, koncentrację i grafomotorykę

Na koniec muszę przyznać, że mam dylemat. Jeśli miałabym wam wskazać najlepszą zabawę, nie wiem czy umiałabym to zrobić. Każda jest inna, każda rozwija inne umiejętności i zdolności. Z każdą jedną odkrywamy nowe, wspaniałe przygody. Jedyne co mogę wam powiedzieć to to, że jeśli szukacie czegoś, co zajmie waszą pociechę na naprawdę długi czas to chyba zestaw 100 gier, Liczby i Litery. One rzeczywiście mają ogrom możliwości. Gdybym miała wskazać tą, która wywarła na Kindze największe wrażenie, której była najbardziej ciekawa to zdecydowanie była to Biblia. Memory natomiast pozwoliły nam na zabawę całą rodziną- to coś bezcennego. Sami musicie pomyśleć i przyjrzeć im się bliżej. Z mojej strony mogę powiedzieć tyle, że gry są w mega przystępnych cenach dlatego większość z nas na pewno może pozwolić sobie na ich większą ilość. Może nie koniecznie na raz ale zdecydowanie warto mieć je wszystkie. Oj wiecie, okazji nie brakuje także inspiracje prezentowe na różne okoliczności macie gotowe 🙂 Prezent na Dzień Dziecka- idealny !

Poniżej zostawiam wam linki do poszczególnych zabaw:

Wszystkie nowości znajdziecie TUTAJ

dziecko dzień dziecka gry i zabawy inspiracje prezentowe kapitan nauka pomysły na prezent

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.