20/03/2017

Ewa

KARTY OBRAZKOWE 1+ ODKRYWAM ŚWIAT, KAPITAN NAUKA- UCZYMY SIĘ PIERWSZYCH SŁÓW

KARTY OBRAZKOWE 1+ ODKRYWAM ŚWIAT, KAPITAN NAUKA- UCZYMY SIĘ PIERWSZYCH SŁÓW

Kochani, dziś będziemy wspólnie odkrywać świat! Przedstawię wam świetne zestawy kart obrazkowych rozbudzających ciekawość świata i wspierających rozwój mowy już od 1 roku życia. Autorami kart są Natalia i Krzysztof Minge. Para psychologów stworzyła do zestawu również mini poradnik. W poradniku zamieścili pomysły na kilkadziesiąt rozbudowanych zabaw i gier przy użyciu kart oraz informacje o tym, jak wykorzystywać karty do nauki inspirowanej metodą Glenna Domana. Dzięki zabawie z zestawem dzieci wzbogacą m.in. zasób słownictwa, co bardzo ułatwi im start w przedszkolu i szkole. A zapoznanie z pisownią i znaczeniem pierwszych słów zachęci je do dalszej nauki.

Za nami prawie 18 miesięcy. Weronika zna jedynie podstawowe słowa, ale bez problemu każde z nas może już ją zrozumieć. Jej ogromną chęć mówienia widać na każdym kroku. Stwierdziliśmy, że to świetny czas na to aby wspomóc jej rozwój.

Karty ODKRYWAM ŚWIAT to idealna propozycja na taki moment. Seria ODKRYWAM ŚWIAT to 6 zestawów kart: Pierwsze słowa, Zwierzęta wiejskie, Transport i Owoce. Seria POZNAJĘ ŚWIAT to Dźwięki, Kolory, Emocje i Zawody. My na początek próbujemy ze zwierzątkami i owocami ale już dziś wiemy, że po tej pierwszej próbie polubienia się z nimi zainwestujemy w całą resztę.

Każdy kto ma niespełna 2 latka w domu wie jak ruchliwe jest dziecko w tym okresie. Jest tak ciekawe wszystkiego co je otacza, że rzeczywiście ciężko zatrzymać takiego malucha na dłużej i skupić jego uwagę na jednej czynności. Karty o dziwo baaardzo interesują Weronikę. Potrafi siedzieć przy nich faktycznie sporo czasu, układa, wskazuje żeby jej czytać nazwy, uwielbia odpowiadać na nasze pytania dotyczące poszczególnych obrazków- na razie wskazując paluszkiem choć mocno stara się wypowiadać ich nazwy, najważniejsze, że próbuje. Dla nas to już sukces. Dziecko jest ciekawe, stara się, przygląda, poświęca temu swoją uwagę. Myślę, że to o to właśnie chodzi w takich pierwszych kontaktach z nazwami, czytaniem czy mówieniem. Nauka poprzez zabawę!

Słuchajcie takie książeczki kupicie za grosze np. TUTAJ.

Kart w zestawie jest około    . Są grube, sztywne co jest bardzo ważne przy małych dzieciach. Po jednej stronie znajdziecie obrazek, po drugiej napis z nazwą. Zabawa z kartami znakomicie wspomaga więc rozwój mowy, rozbudza w dziecku ciekawość świata i stymuluje pracę jego mózgu.

Wiadomo, stopień trudności ustalacie tu sobie sami. Jasne jest, że dziecko roczne nie będzie odpowiadało na te same pytania co 4 latek. Oprócz pytań podstawowych czyli „co znajduje się na obrazku” możecie pytać o bardziej zaawansowane rzeczy wchodząc wtedy w szczegóły. Tym bardziej cieszę się, że z kart nie będzie korzystała tylko Weronika ale i Kinga, której poprzeczkę zawiesimy już wyżej.

Nie myślałam, ze zrobimy z tego wpis natomiast bardzo często pytacie o to co czytamy dziewczynom, z jakich książek korzystają. Stwierdziłam więc, ze ta seria jest warta waszej uwagi, warta swojej ceny, ciekawa i faktycznie pomocna. Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, piszcie. My postaramy się zebrać całą resztę kart i zrobić z niej małą kolekcję. Zdecydowanie polecamy!

ODKRYWAM ŚWIAT Natalia i Krzysztof Minge KAPITAN NAUKA 

dziecko książki 1+ książki dla dzieci nauka mowy pierwsze słowa wspieramy rozwój dziecka

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.

Scroll Up