05/06/2020

Ewa

Duża łazienka- duże wyzwanie czyli realizacja naszej rodzinnej łazienki i spełnienie moich wnętrzarskich marzeń.

Duża łazienka- duże wyzwanie czyli realizacja naszej rodzinnej łazienki i spełnienie moich wnętrzarskich marzeń.

Doczekaliśmy się- realizacja naszej rodzinnej łazienki na górze jest już gotowa! Z tym pomieszczeniem mieliśmy chyba najwięcej przygód ale nie ma co do tego wracać. Udało się, jest pięknie, nietypowo, po naszemu! Duża łazienka- duże wyzwanie!

Duża, rodzinna łazienka to nielada wyzwanie. Od razu wiedzieliśmy, że w naszej łazience na górze musi być miejsce i na błogie kąpiele w wannie z pianą jak i kąt z prysznicem. Od razu wiedzieliśmy też, że na szczęście! nie będzie tu miejsca na pralkę i wszelkie kosze na pranie. Jesteśmy tymi szczęściarzami, że posiadamy w naszym domu pralnię i każdemu, dosłownie każdemu polecam takie rozwiązanie. Sama nad nim nieraz dumałam a teraz nie wyobrażam sobie innej opcji. Brak rozwalonych ubrań, stojących koszy, brak wiecznie wirującej pralki, brak proszków, płynów- czyli generalnie tego wszystkiego co psuje nam wizualny efekt pomieszczenia.

Na wstępie wrócę do początków, czyli samej wizualizacji naszej łazienki- tutaj jest cały wpis z naszym projektem.

Jak zobaczycie poniżej wizualizacja znikomo różni się od końcowej realizacji. Od razu wiedzieliśmy, że chcemy mieć tu podłogę ze wzorkiem i w kolorze, od razu wiedzieliśmy, że cegła! Od razu wstawiam Wam link do wpisu z realizacji montażu cegły rozbiórkowej w naszej łazience- TUTAJ

To wspaniałe decyzje, które cieszą nasze oczy każdego dnia. Na ten moment nie zamieniłabym tego na nic innego. Połączenie betonu, cegły i wzoru jest dla mnie bezbłędny choć wiem, że nie wszystkim może się podobać. To odważne i niebanalne rozwiązanie, za którym stoję murem! Wielkie nasze, wnętrzarskie marzenia…

Od razu wiedzieliśmy też, że chcemy mieć dwa lustra i dwie osobne umywalki. Bardzo podobała mi się też wizja tych szafek z Ikea ( mamy taką samą, tylko mniejszą w dolnej łazience). Zupełnie nie kojarzą się mi z łazienkowymi meblami a na tym właśnie mocno mi zależało. No i WANNA! oh wanna, od razu stawialiśmy na wolnostojącą, piękną, dużą, wannę! Do tego kolejne, wielkie marzenie- kran wolnostojący! Wszystko spełnione 🙂

 

Wiem, że po naszym pierwszym wpisie sporo osób zdecydowało się na ten zakup. Ja sama z racji tego, że jestem z naszej wanny baaardzo zadowolona podpowiedziałam mojej mamie kiedy robiłyśmy jej łazienkę na zakup wanny własnie z Massi. Co prawda wybór padł na inny model bo inny tam zwyczajnie lepiej pasował ale jakość i wykonanie Massi są genialne!

Kolejnym celem był ogrooomny prysznic z siedziskiem! Tak naprawdę od początku miał być sam prysznic, potem wpadliśmy jednak na pomysł zrobienia fajnego siedziska w środku. Mamy tu przecież ogrom przestrzeni. Nasz prysznic oprócz samych drzwi z Massi wymagał zrobienia na zamówienie szyby znajdującej się pod skosem. Całość wyszła naprawdę super! Pamiętam taki wielki prysznic z naszego pobytu nad morzem. OD razu wiedziałam, że chcę mieć taki u siebie. Tutaj miejsca za nic nie zabraknie. Wtedy też widziałam super rozwiązanie z ręcznikami w środku prysznica, dzięki czemu możemy wytrzeć się jeszcze kabinie prysznicowej. Chyba mało kto lubi wyjście spod ciepłego prysznica. Przy tym rozwiązaniu jest nam o wiele bardziej przyjemnie.

Z tego miejsca przypomnę też na jakie wyposażenie łazienki się zdecydowaliśmy. Wrzucam Wam link do wpisu (  wyposażenie łazienki Massi  )a na koniec podrzucę Wam również linki do konkretnych produktów.

Potem przyszedł czas na dodatki. We wnęce początkowo miały być meble na wymiar ale potem znalazłam piękną, bambusową szafkę. Do kompletu dobrałam bambusowy stojak na papier, pojemniki na mydło a także piękną półkę na wannę- zawsze o takiej marzyłam!

Co do oświetlenia- na górne wybraliśmy fajną, splecioną jakby lampę z żarówkami a przy lustrach uwielbiane przez nas wszystkich, zwisające żarówki- wieczorem dają tak cudowny klimat…

Jeśli chodzi o roletę jest ona tymczasowa. Niestety w chwili obecnej nie ma naszych żaluzji, które zastosowaliśmy w innych pomieszczeniach także czekamy na kolejne dostawy i wtedy zamontujemy tą docelową. Za to opcja ze zrobieniem okna dachowego tutaj była strzałem w 10!

Tak właśnie prezentuje się nasza duża, rodzinna łazienka. Jesteśmy z niej taaak dumni!

NA KONIEC NIESPODZINKA- SPECJALNY KOD RABATOWY DO MASSI- NA HASŁO: RODZICE15 OTRZYMUJECIE 15% ZNIŻKI NA PRODUKTY massi

Poniżej zostawiam Wam linki do poszczególnych produktów:

Cegła- TUTAJ

Płytki betonowe- castorama

Płytki ze wzorem- Vives

Umywalki- TUTAJ

Baterie umywalkowe- TUTAJ

Wanna- TUTAJ

Bateria wolnostojąca- TUTAJ

Miska WC- TUTAJ

Przycisk- TUTAJ

Drzwi prysznicowe- TUTAJ

Zestaw prysznicowy- TUTAJ

Odpływ liniowy- TUTAJ

Szafka bambus- TUTAJ

Stojak bambus- TUTAJ

Pojemniki na mydło- TUTAJ

duża łazienka łazienka MASSI nasz dom realizacja łazienki rodzicewsieciurzadzajadom wanna wolnostojąca wnętrza

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.

Scroll Up