Co to jest post przerywany? - rodzicewsieci.pl Co to jest post przerywany? - rodzicewsieci.pl

04/01/2024

Łukasz

Co to jest post przerywany?

Co to jest post przerywany?

Co to jest post przerywany?

 

Post przerywany można stosować w kilku wariantach czasowych, ale w każdym przypadku jego kwintesencję stanowią naprzemienne okresy jedzenia i niejedzenia. Nie chodzi o spożywanie pokarmów o danej godzinie, lecz o kilkugodzinne okno żywieniowe. Najczęściej stosowanym wariantem jest post przerywany 16/8. Pozostałe opcje wiążą się z wydłużeniem lub skróceniem czasu, w którym można jeść. Post 16/8 możesz rozpocząć np. o godzinie 9 albo 11. To nie ma znaczenia. Tego rodzaju przerywany post łatwo dostosować do trybu życiu. Dowiedz się więcej na jego temat. 

 

Post przerywany zasady

 

Jeżeli zdecydujesz się na post przerywany, zasady nie będą przysparzać Ci za dużo problemów. Obowiązuje tylko przestrzeganie okna żywieniowego. Post przerywany 16/8 zasady ma proste. Przez 16 godzin nie jesz, a potem spożywasz posiłki w ciągu 8 godzin. Na stronie https://centrumrespo.pl/dieta/post-przerywany-16-8-cudowny-patent-na-odchudzanie/ znajdziesz więcej informacji na ten temat. 

 

Czy można bez ograniczeń stosować post przerywany? Jak długo stosować, aby schudnąć? Postu można przestrzegać, jak długo się chce. Pamiętaj jednak, że stosując okno żywieniowe bez obniżenia kaloryczności posiłków, nie jest możliwa utrata zbędnych kilogramów. Nie ma też znaczenia, jak długo można stosować post przerywany, jeżeli nie czujesz się dobrze. To nie jest rozwiązanie dla każdego, chociaż u części osób wpływa na poprawę samopoczucia. 

 

Dieta post przerywany

 

Jako dieta post przerywany nie zapewni żadnych efektów. Post musi być połączony z deficytem kalorycznym, aby tkanka tłuszczowa mogła być spalana. Likwidacja nadprogramowych kilogramów wymaga nieco większego wysiłku niż jedzenie w określonych godzinach.

 

Jakie zasady ma post przerywany? Co jeść, gdy się go stosuje? Jeżeli chodzi o sam post, to nie istnieją żadne ścisłe zasady dietetyczne. Można jeść, co się chce, pod warunkiem że mieścisz się w oknie żywieniowym. W post przerywany dieta odchudzająca jako taka nie wpisuje się. Gdy zależy Ci na utracie kilogramów, potrzebne jest dodatkowo ustalenie planu żywienia z dopasowanym deficytem kalorycznym. Teraz już wiesz, na czym polega dieta post przerywany i że nie jest skuteczną dietą samą w sobie. Zastanów się, czy to opcja, która naprawdę Ci odpowiada. 

 

Post przerywany efekty

 

Oczywiście post przerywany efekty może zapewnić dobre, ale bardziej związane z poprawą samopoczucia niż odchudzaniem. Aby uzyskać pożądaną masę ciała, musisz połączyć post z dietą opartą na deficycie kalorycznym. Jeżeli w takiej konfiguracji zastosujesz post przerywany, efekty po miesiącu będą satysfakcjonujące. Gdy wprowadzisz w życie post przerywany 16/8, efekty nie zaskoczą Cię w spektakularny sposób. Będą podobne jak w przypadku samej diety deficytowej. 

 

Post przerywany – efekty po tygodniu są porównywalne do rezultatów klasycznych diet. Bezpieczne odchudzanie oznacza utratę 0,5-1 kg w ciągu tygodnia. Post przerywany – ile można schudnąć w takim razie w ciągu miesiąca? U każdego może to być inna wartość, ale większość osób chudnie 2-4 kg. Zdarza się, że u niektórych spadek wagi jest jeszcze większy, szczególnie w początkowej fazie odchudzania. 

 

Decydując się na post przerywany 18/6, efekty uzyskasz podobne. Myślisz, że post 16/8 efekty zagwarantuje Ci zgodne z oczekiwaniami? Tak jak każdy inny jego wariant, nie zapewnia sukcesu w odchudzaniu. Co daje post przerywany? Po prostu sprawia, że organizm nie musi cały czas trawić pożywienia, przez co może się skuteczniej zregenerować. Poprawia się jego funkcjonowanie, a to wpływa na lepsze samopoczucie. Nie stanowi jednak dobrego rozwiązania dla każdego. 



Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.