17/11/2021

Łukasz

Zaprzyjaźnij się z rodziną!- poznaj projekt wsparcia dla młodych rodzin i weź udział w SUPER KONKURSIE !

Zaprzyjaźnij się z rodziną!- poznaj projekt wsparcia dla młodych rodzin i weź udział w SUPER KONKURSIE !

Rodzina to jest siła! Kto z nas nie marzy o szczęśliwej, zgodnej, udanej rodzinie? O wzajemnym wsparciu, pomocy, szaleństwach… o wspólnym przeżywaniu lepszych i gorszych momentów naszego życia? Wszyscy a już na pewno większość, prawda?

Dla jednych rodzina będzie oznaczała rodziców, dla innych również rodzeństwo. Jeszcze inni myśląc o rodzinie widzą gromadkę uśmiechniętych dzieci biegających wokół swojego wymarzonego domu. Jakby nie patrzeć udana i szczęśliwa rodzina to wielki sukces i wielkie marzenie wielu z nas. 

W każdej jednak rodzinie przychodzi taki moment, w którym pojawia się niepewność, nowa sytuacja, z którą nie wiemy jak sobie poradzić lub taka, która staje się dla nas niełatwym czy zaskakującym wyzwaniem. W każdej rodzinie pojawiają się też gorsze momenty… nieporozumienia, kłótnie, spory, niedomówienia czy brak chęci do naprawy tego co złe. Wielokrotnie pojawiają się wątpliwości, czasem brakuje nam odpowiedniej wiedzy czy narzędzi do tego aby rozwiązać problem czy odpowiedzieć sobie na nurtujące nas pytania.

Kiedy dostałam propozycję pokazania Wam wyjątkowej platformy, która ma za zadanie wspierać nasze rodzicielstwo, nie wahałam się ani chwili. Wiedziałam, że to jest idealny moment na to aby zapoznać Was z jej ideą oraz możliwościami. Bo kiedy jak nie dziś, od razu, natychmiast? Bo kiedy jak nie teraz, kiedy sama dowiaduję się o takim miejscu i jego możliwościach?

Platforma, którą Wam dzisiaj pokażę i przybliżę jej działanie jest miejscem, które ma zadanie wspierać głownie rodziny 2+. W końcu moment, w którym pojawia się w naszym życiu ktoś jeszcze jest wielokrotnie najważniejszym dla nas momentem w życiu.

Pojawienie się dziecka w naszej rodzinie to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych ale i najtrudniejszych momentów naszego życia. Z perspektywy mamy, która posiada trójkę dzieci wiem, jak często pojawiały się różnego rodzaju obawy czy wątpliwości… jak postąpić, jak zrobić, czy dobrze robię, czy to naturalne, czy tak być powinno, czy tak powinnam zrobić, jak w danej sytuacji postępują inni rodzice itd. Mało tego, te wątpliwości i różnego rodzaju obawy pojawiają się do dziś i pojawiać się będą na pewno jeszcze przez długi czas, na różnych etapach naszego rodzicielstwa. Dziś wiem, jak ważne jest wsparcie i możliwość skorzystania z pomocy innych osób i ich wiedzy dlatego w tym poście chciałabym opowiedzieć Wam o miejscu, które taką pomoc i takie wsparcie oferują Wam każdego dnia.

Zaprzyjaźnij się z rodziną

Pod tą właśnie nazwą kryje się fantastyczna platforma, na której znajdziemy rożne formy wsparcia rodziny 2+.

Na czym ono polega?

Zaprzyjaźnij się z rodziną  proponuje nam trzy formy wsparcia naszej rodziny: edukuje nas, daje nam praktyczne umiejętności oraz buduje więzi między ludźmi.

Platforma z wielką przyjemnością wspiera młodych rodziców szukających wiedzy na różne, nowe, nieznane im dotąd tematy. Bardzo chętnie rozwieje Twoje wątpliwości i odpowie na trudne, nurtujące Cię pytania. Mało tego, platforma ta współpracuje z różnego rodzaju placówkami w całej Polsce, zapewniającymi różnego rodzaju kursy czy warsztaty, które pomogą Ci rozwinąć Twoje umiejętności i wiedzę w wybranych przez Ciebie tematach. Trzecią formą wsparcia o jakiej wspomniałam jest budowanie więzi- tu platforma umożliwia Ci poznanie innej rodziny borykającej się np. z podobnymi do Twoich problemami czy wątpliwościami. Możliwość poznania takiej rodziny pomoże Ci odnaleźć się w nowej dla Ciebie sytuacji. Da Ci możliwość wymiany się swoimi doświadczeniami i pozwoli Ci lepiej zrozumieć sytuację, w jakiej się znalazłeś.
Z wielką przyjemnością zapraszam Was zatem do odwiedzenia tej platformy.

Znajdziecie tutaj niesamowicie ciekawe webinary , których na prawdę warto posłuchać. Poruszane są tam bardzo ciekawe tematy, które tak naprawdę mogą dotyczyć w jakimś sensie każdego z nas. To dodatkowa wiedza i spojrzenie innych ludzi na dany temat, które niewątpliwie pomogą nam zastanowić się nad danym, poruszanym aktualnie tam wątkiem. To również super propozycja na spędzenie wolnego czasu, nabranie dystansu do pewnych sytuacji jak i posłuchania i skorzystania z doświadczenia i cennych wskazówek innych osób. Moim zdaniem rodzicielstwo wymaga stałego poszerzania wiedzy a to miejsce jest idealnym narzędziem do zdobywania nowej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie.

Z tego miejsca serdecznie zapraszam Was na nadchodzący właśnie webinar, który odbędzie się już 18 listopada. Udział w webinarze jest oczywiście bezpłatny a poprowadzi go znany na pewno większości Maciej ZUCH Mazurek- od ponad dekady związany ze środowiskiem twórców internetowych i mediów społecznościowych. Blogujący od lat, tata trójki dzieci. Pd lat śledzimy działalność Maćka i z przyjemnością zajrzymy tam w ten dzień!

kliknij TU aby zapisać się na darmowy webinar Maćka

Webinary to jednak tylko jedna z wielu propozycji platformy. Osobiście polecam Wam również zajrzeć na stronę z materiałami do pobrania –pobierzesz je tutaj. 

Znajdziecie tam m.in motywacyjne tapety na telefon na 30 dni czy e-book z inspiracjami do spędzania wolnego czasu z rodziną- super sprawa ! Naprawdę warto skorzystać.

 

SUPER KONKURS NA PLATFORMIE

A jeśli to dla Was mało, polecam Wam zajrzeć na platformę i wziąć udział w super konkursie! Nagrodą główną jest rodzinny wyjazd! 10 rodzin będzie miało możliwość wzięcia udziału w weekendowym wyjeździe, podczas którego odbywać się będą warsztaty, animacje, gry terenowe praz sesja fotograficzna zwycięskich rodzin. Brzmi świetnie, prawda?

Oprócz tego, nagrodami są sesje fotograficzne oraz gry budujące i wspierające rodzinne więzi. A nagród tych jest cała masa! Na prawdę warto spróbować swoich sił.

Zadaniem konkursowym dla uczestników będzie opisanie pomysłów na to jak uczestnicy i ich rodziny rozwijają się w trzech obszarach życia: „ja jako osoba”, „ja w relacji małżeńskiej” oraz ” ja jako rodzic”.

Wszystkich zainteresowanych konkursem zapraszam TUTAJ

Mam nadzieję, że dzisiejszym postem zachęciłam Was do skorzystania z możliwości tak wspaniałego miejsca w sieci jakim jest platforma Zaprzyjaźnij się z rodziną . Z wielką przyjemnością pokazuję Wam tutaj takie miejsca i wspieram ich działalność całą sobą. Wiem, że wielokrotnie będę korzystała z ich pomocy, brała udział w ciekawych webinarach czy choćby korzystała z proponowanych tam materiałów do pobrania. Mam nadzieję, że wy również!

*post powstał we współpracy z platformą Zaprzyjaźnij się z rodziną.

konkurs rodzicielstwo rodzina

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.