14/09/2019

Ewa

Nowości od Kapitana Nauki, które warto mieć w domu na długie, jesienne wieczory + KONKURS

Nowości od Kapitana Nauki, które warto mieć w domu na długie, jesienne wieczory + KONKURS

Wrzesień i szkolne przygody rozpoczęte! Przed nami długie, jesienne wieczory, które wcale nie muszą być chłodne i nudne! Jest na to sposób! Rozgrzejemy się wspólnymi zabawami z dzieciakami! Co wy na to? W dzisiejszym wpisie pokażemy wam nowości od znanego wam już dobrze choćby z naszego bloga Kapitana Nauki, który zaskoczy nas wszystkich swoimi nowościami i propozycjami. To co? Zaczynamy! Pamiętajcie, że na dole czeka na was super KONKURS!

Pierwsza propozycja to GRA RODZINNA KALAMBURY

Zaczynamy od tej bo i od tej gry zaczęliśmy naszą wspólną zabawę z nowościami. Muszę przyznać, że dla nas ta zabawa okazała się świetną rozrywką ale i wspaniałą nauką. Fantastycznie uczy koncentracji i skojarzeń. Gra przeznaczona jest dla osób naprawdę w różnym wieku bo bawiliśmy się przy niej wszyscy doskonale.

Zestaw ten zawiera w sobie 110 kart z przepięknie wykonanymi ilustracjami oraz instrukcją w języku polskim i angielskim. Gra skonstruowana jest w taki sposób, że jedne zadania trzeba pokazywać, o innych mówić a jeszcze inne rysować na kartce. Ta różnorodność jest tu dla mnie ogromnym plusem i wielką zaletą. Zresztą… kalambury to przecież klasyka, którą należy przekazywać z pokolenia na pokolenie ! 🙂

Kalambury kupisz- TUTAJ

 

Drugą grą edukacyjną, która zrobiła na mnie wrażenie to – GRA EDUKACYJNA POLSKA

Ostatnio sporo podróżowaliśmy po Polsce a zamierzamy zdecydowanie robić to jeszcze częściej stąd ta propozycja wydała się dla nas idealnym wyborem. Oprócz nauki i zabawy można wrócić wspomnieniami do miejsc i chwil jakie przeżywaliśmy wcześniej zwiedzając różne zakątki naszego kraju.

Gra edukacyjna Polska to nowe wydanie znanego już bestsellera 2018 roku. Zawiera planszę, plakat, karty do gry obserwacyjnej, karty ruchu, karty z pytaniami i niezbędne tu piosnki i kostkę do gry. W trakcie rozgrywki gracze poznają tajemnice polskich miast, ich historię, zabytki oraz ciekawostki dotyczące różnych regionów kraju. W tym wyścigu o zwycięstwie decydują spostrzegawczość, refleks, łut szczęścia oraz znajomość polskiej przyrody, historii i geografii. Dzięki różnym wariantom tej gry można dopasowywać tą zabawę do wieku dziecka co uważam za super opcję. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia.

Dla nas oprócz gry samej w sobie jest to fantastyczna dawka wiedzy o Polsce i zakątkach naszego kraju. Ogrom ciekawostek rozbudza wyobraźnię dziecka budząc w nim niesamowitą ciekawość świata 🙂

Gra edukacyjna Polska do kupienia- tutaj

 

Kolejną propozycją ciekawej gry edukacyjnej jest- GOTOWANIE

Już po samym przyjrzeniu się tej grze na stronie Kapitana Nauki zrobiła na mnie wrażenie ale kiedy sami mogliśmy przekonać się i zagrać w tą grę pokochaliśmy ją wszyscy. Edukacyjna gra Gotowanie zapoznaje nasze dzieciaki z nazwami popularnych składników i uczy jak skomponować kilka ulubionych potraw. Ta gra to również świetna opcja do nauki podstawowych słówek po angielsku! Gotowanie wspaniale ćwiczy naszą pamięć, rozwija myślenie logiczne i co jest bardzo ważne umiejętność współpracy i gry w zespole. To co jest jeszcze bardzo ważne to to, że to gra to aż 12 wariantów zabawy co znowu otwiera nam nieskończone możliwości i sprawia, że gra nam się nie znudzi. Uwielbiam takie rozwiązania i inwestycje, które są uniwersalne i dają ogrom możliwości. Gra edukacyjna Gotowanie bez dwóch zdań do takich należy.

Grę edukacyjną Gotowanie kupisz- TUTAJ

 

Czwartą grą, na którą warto zwrócić uwagę jest Gra Edukacyjna ZEGAR

Gra edukacyjna „ Zegar” to kolejne 12 propozycji wciągającej rozgrywki, podczas której przedszkolaki i uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej trenują posługiwanie się zegarkiem, ćwiczą pamięć, koncentrację i spostrzegawczość, a przede wszystkim doskonale się bawią- idealne dla moich dziewczyn! Duża liczba wariantów o zróżnicowanym poziomie trudności umożliwia dostosowanie zabawy do wieku i temperamentu graczy co znowu jest świetnym rozwiązaniem.

W tej grze poznajemy również wesołe rodzeństwo podglądając co robią o wyznaczonych porach, odwiedzamy tajemnicza pracownię, gdzie rozbrzmiewa tykanie zegarów i stale uczymy się odczytywania godzin! Czuję, że spędzimy przy tej grze wieeeeele godzin!

Grę ZEGAR kupisz TUTAJ

 

A gdyby tego było mało serwujemy wam kolejną opcję- Gra Edukacyjna Zwierzaki

Gra edukacyjna „Zwierzaki bystrzaki” to wyjątkowa propozycja rozrywki dla całej rodziny. To gra i wzywanie dla wszystkich bystrzaków ucząca i trenująca naszą spostrzegawczość.

W grze wyruszamy do lasu tropikalnego na poszukiwania egzotycznych zwierząt. Koci refleks i bystre okno w tym wypadku to konieczność! Komu nie umknie żaden szczegół? O wygranej decyduje szybkość, spostrzegawczość, pełne skupienie i dobra pamięć!

Gra zachwyca wykonaniem, obrazkami, pięknie wyeksponowanymi szczegółami, detalami.. 11 wariantów rozrywki dla dzieci od 5 lat, która zachwyci dzieci, młodzież i nas, dorosłych! Daje słowo!

Gra do kupienia pod tym linkiem

 

No to przeszła pora jeszcze na naukę języka polskiego i matematyki poprzez zabawę… Szóstą propozycją są karty obrazkowe- Ortografia z mrówką i borówką

Ortografia z mrówką i borówką to nowość z edukacyjnej serii Kapitana Nauki. Tym razem Kapitan żegluje po morzu podchwytliwych słówek i unika raf błędnej pisowni, super prawda? 🙂 „Karty obrazkowe Ortografia z mrówką i borówką” to poradnik dla opiekunów oraz 110 dwustronnych, ilustrowanych kart wzbogacających słownictwo i uczących prawidłowej pisowni języka polskiego podczas wspólnej zabawy. Całość stanowi doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Kolorowe, zabawne ilustracje stanowią dodatkową zachętę do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Pakiet zawiera 100 specjalnie opracowanych fiszek, dzięki którym dzieci z łatwością przyswajają poprawny sposób pisania aż 100 problematycznych słówek oraz 10 kart specjalnych z zasadami ortografii. Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci w wieku 6-9 lat, czyli uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

Na awersie karty znajduje się słowo z wykropkowanym miejscem do wstawienia brakującej litery wraz z zabawną ilustracją, a na rewersie – odpowiedź w postaci poprawnie zapisanego wyrazu. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Dzięki temu, karty uczą ortografii globalnie, poprzez zapamiętywanie całych, poprawnie zapisanych wyrazów, a oryginalne ilustracje ułatwiają kojarzenie i utrwalanie prawidłowej pisowni. Fiszki świetnie sprawdzą się w domu, w szkole czy w poczekalni. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę i ćwiczenie w każdej wolnej chwili!

Poradnik dla opiekunów „Karty obrazkowe Ortografia” prezentuje propozycje gier i zabaw uczących prawidłowej pisowni z wykorzystaniem fiszek, liczne ćwiczenia ortograficzne oraz teksty dyktand.

Ortografię kupisz TUTAJ

 

Ostatnim pomysłem są Rymowane Zagadki Matematyczne

To jest coś fantastycznego!

Rymowane zagadki matematyczne to książka o matematyce na wesoło. Rymowana forma uatrakcyjnia zadania, ułatwia zapamiętanie treści i rozwija poczucie rytmu, które jest ważnym elementem przygotowania do edukacji matematycznej.

W środku czeka wiele różnorodnych zadań, z których każde przedstawione jest w żartobliwej i rymowanej formie. Krótkie wierszyki dotyczą m.in. dodawania i odejmowania oraz ustalania kolejności. Poziom ćwiczeń jest dostosowany do uczniów pierwszych klas szkół podstawowych.

Bardzo polecam wam tą pozycję! Książka sprawia, że ma się ochotę na więcej! Pięknie skupia uwagę dziecka, rozśmiesza, zachęca do matematycznej zabawy a przy tym uczy- czego chcieć więcej!

Zagadki matematyczne kupicie pod tym linkiem

Muszę przyznać, że to zestawienie to same hity! Zebraliśmy w całość 7 wyjątkowych pozycji, które zapewnią wam zabawę i naukę w jednym przez cały okres jesiennych wieczorów. Kreatywne, bardzo pouczające a przy tym wszystkim nieograniczone w możliwościach! To lubimy! Bawcie się dobrze!

A teraz obiecana niespodzianka i KONKURS!

POWODZENIA !

NAGRODY OTRZYMUJĄ:

VICTORIA SMITH

BOŻENA SIEMIŃSKA

MATKA CZWÓRKI

Proszę o kontakt z marką w celu wysłania nagrody 🙂 Gratulujemy!

dla dziecka gry i zabawy kapitan nauka konkurs rozrywka zabawki

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.

Scroll Up