26/02/2018

Ewa

Rodzice w sieci czytają- 5 propozycji dla przedszkolaka

Rodzice w sieci czytają- 5 propozycji dla przedszkolaka

Ruszamy z kolejnymi propozycjami i nowościami jakie znalazły się w naszej biblioteczce. Pokażemy wam dziś 5 nowości książkowych, które zrobiły na nas bardzo przyjemne wrażenie. W ostatnim czasie przez maraton ospy mieliśmy cały ogrom czasu na czytanie i szukanie fajnych propozycji dla maluchów. Zobaczcie co tym razem wam polecimy!

SNY SMACZNYCH MISIÓW- MARTA ŁOSIAK

Nie jest to łatwa książka w czytaniu. Jej język nie jest łatwy ale to właśnie podoba mi się w niej najbardziej. Powiem szczerze, że oprócz tego, że dziecko musi się całkowicie skupić na tym co czytamy to ja sama musiałam być dobrze skupiona żeby pewnych słów nie przekręcić. Piękna gra słów, wspaniałe, wyszukane wręcz przymiotniki opisujące daną rzecz to zachwyca mnie w niej najbardziej.

Książeczka opowiada o przygodach trzech misiów, z której dowiadujemy się o czym Smaczne Misie marzą, śnią, jak chciałyby się bawić i co jest dla nich najważniejsze. Całą opowieść zdobią malarskie ilustracje, które również przyciągają uwagę dziecka. Autorka w fantastyczny sposób opowiada dzieciom o ważnych wartościach i rodzinnych relacjach. Piękna książka, piękny język, wspaniały przekaz i baaardzo nieoczywiste ilustracje, którym trzeba się mocno przyjrzeć by zobaczyć to co najważniejsze.

” W końcu syty wrażeń Miś Śmietankowy ruszył na poszukiwanie przygód. Pobiegał chwilę po puszystym piankowym dywanie, potem fikał koziołki, podskakiwał, turlał się, rozkoszując miękkością i puszystością obłoków”.

W MOIM BRZUCHU MIESZKA JAKIEŚ ZWIERZĄTKO- GRZEGORZ KOSDEPKE

Kocham takie wydania, takie ilustracje i takie pomysły na książki!

Dowcipna książka dla dzieci o dziewczynce i niezwykle tajemniczym zwierzątku, które mieszka… w jej brzuszku. Nie wiem ile razy już ją przeczytałam Kindze. Za każdym razem tak samo wciągająca, tak samo tajemnicza i tak samo ciekawa książka dla każdego przedszkolaka. Baaardzo polecam!

„Po południu wyprowadziłam swoje zwierzątko na spacer. Chodziliśmy po całym parku, zerkając na mijane osoby.”

CO WARTO WIEDZIEĆ O ZWIERZĘTACH- WIESŁAW BŁACH (kupisz TUTAJ)

Książka dla każdego miłośnika zwierząt. Krótkie, wesołe wierszyki opowiadają nam o najciekawszych i najbardziej znanych zwierzętach, jakie zamieszkują każdy kontynent świata. W każdym takim wierszyku znajdziemy ciekawostki związane z danym zwierzakiem, interesujące fakty albo zwyczaje danego gatunku. Wszystko poparte jest zarówno prawdziwym zdjęciem takiego zwierzątka jak i zabawnym obrazkiem. Ogrom wspaniałej wiedzy podanej w zabawny, dziecięcy sposób.

„Zebra. Tak to już z zebrą dość często bywa,

Że koniem w pasy się ja nazywa,

A przecież to gatunek osobny

I koń jest tylko do niej podobny.

O zebrach można powiedzieć tak,

Że paski to ich rozpoznawczy znak.

Po pasach zebry odróżnić się da,

Bo każda zebra inny wzór ma”

WIELKA KSIĘGA. BASIA-ZOFIA STANECKA, MARIANNA OKLEJAK ( kupisz TUTAJ)

To będzie jedna z tych książek, która trafi na naszą listę hitów. Wielka Księga. Basia to zbiór opowiadań o małej Basi i jej rodzinie. Czytamy o różnych sytuacjach wyjętych z życia, czasem zabawnych, niekiedy bardziej poważnych ale wszystkie są bardzo prawdziwe. Dziecko natychmiast utożsamia się z małą Basią, wchodzi w dyskusję, pyta, docieka. „Wielka Księga” zawiera aż 28 opowiadań z całego roku życia Basi. W książce znajdziemy rodzinne drzewo genealogiczne z opisem każdej postaci a także mały przewodnik po jej świecie. Książka napisana świetnym, bardzo przystępnym językiem, ozdobiona pięknymi ilustracjami z dziecięcego świata- fantastyczna propozycja nie tylko dla najmłodszych.

DAMĄ BYĆ. JAK UBRAĆ SIĘ I ZACHOWAĆ W RÓŻNYCH SYTUACJACH- ZOFIA STANIECKA (kupisz TUTAJ)

Nooo, jak znajcie Kingę to już sam tytuł powie wam, że to coś idealnego dla naszej księżniczki. Kolejna książka Zofii Staneckiej. Autorka bestsellerowej serii o Basi napisała tym razem przezabawny poradnik savoir vivre’u.

Już na wstępie książki mamy przedstawionych bohaterów całej opowieści z krótkim opisem każdej postaci. Prześwietna opowieść o dwóch siostrach, Juli i Poli. Pola marzy o byciu… tygrysem. Jula natomiast w każdej sytuacji chce pokazać, że można być damą. Robi wszystko żeby zawsze wyglądać i zachowywać się jak prawdziwa dama. Tylko czy uda jej się to mając obok siebie szaloną, śmieszną tygrysicę?

„Dama nie obżera się i nie sięga pierwsza po ciastka. Dama nawet po łóżkach skacze zwinnie i elegancko”

Kinga jest zachwycona tą książką! Ja również 🙂

Na tym kończymy dzisiejszy przegląd książkowych nowości. Mam nadzieję, że skorzystacie, przeczytacie i podzielicie się swoją opinią. A może czytaliście już te pozycje? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się wrażeniami.

biblioteczka przedszkolaka dziecko książki książki dla dziecka przedszkolak rodzice w sieci czytają

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.

Scroll Up