04/01/2018

Ewa

Rodzice w sieci czytają-Kicia Kocia- recenzja serii książek dla dzieci od 2 do 6 lat.

Rodzice w sieci czytają-Kicia Kocia- recenzja serii książek dla dzieci od 2 do 6 lat.

Kicię Kocię dostała Weronika na prezent pod choinkę. Uwielbiam takie prezenty. Przyznam, że nie słyszałam wcześniej o tej serii dlatego dziś, kiedy jesteśmy po przeczytaniu czterech książek z całej serii chcemy żebyście poznali ją i wy. Bo opowieści o Kini Koci to idealne propozycje książkowe dla dzieci od 2 do 6 lat a my po tych czterech przygodach zdecydowanie mamy ochotę na więcej!

„Kicia Kocia” Anity Głowińskiej to seria książeczek stworzona z myślą o najmłodszych. Opowiada nam o rezolutnej kotce i jej przyjaciołach. Razem z Kicią Kocią dziecko odkrywa i poznaje świat.  Historie z książek to codzienne sytuacje, w których może się znaleźć się dosłownie każde dziecko. Książki napisane są bardzo przystępnym językiem a do tego mają fantastyczne ilustracje, obok których nie można przejść obojętnie.

W naszej biblioteczce znalazły się więc 4 tytuły:

Wszystkie tytuły znajdziecie i kupicie TUTAJ

Kicia Kocia- To moje! Kupisz TUTAJ 

W tej części Kicia Kocia bawi się ze swoimi przyjaciółmi. Zabawa ta jednak średnio im wychodzi ponieważ Kicia Kocia nie zamierza dzielić się swoimi zabawkami, w różnych sytuacjach. Przyjaciele reagują w taki sposób, który daje Kici Koci do myślenia. Czy mała spryciula zmieni zdanie? Jak zakończy się zabawa z przyjaciółmi? Opowieść ta daje świetny pretekst do rozmowy z dzieckiem o podobnych sytuacjach.

Kicia Kocia sprząta. Kupisz TUTAJ

To jest coś dla każdego, małego bałaganiarza. A kto nim nie był mając kilka lat? Każdy! Kicia Kocia rozrzuciła swoje zabawki po całym pokoju. Przed wyjściem do parku tata Kici prosi o posprzątanie tego bałaganu. Mała kotka zupełnie nie wie od czego zacząć. Z drugiej strony… uważa, że po powrocie i tak będzie bawiła się tymi samymi zabawkami, więc to sprzątnie wydaje jej się całkiem bez sensu. Przeczytajcie jak dalej potoczyła się ta historia. Czy mała kotka po sobie posprząta? Czy tata będzie zadowolony z decyzji Kotki? Co wydarzy się potem? Koniecznie zajrzyjcie do tej pozycji. Kolejna propozycja, która świetnie wprowadzi do rozmowy z dzieckiem o sprzątaniu w domu.

Kicia Kocia gotuje. Kupisz TUTAJ

Kicia Kocia zostaje u babci a tam… jak to u babci bywa… czeka ją fantastyczna, wspólna przygoda w kuchni. Co razem przyrządziły? Czego nowego nauczyła się kotka od swojej babci? Jakie produkty możemy znaleźć w kuchni i dlaczego nie możemy dotykać piekarnika kiedy robią się w nim ciasteczka? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie właśnie w tej książeczce. Świetna propozycja dla każdego małego kucharza 🙂

Kicia Kocia w przedszkolu. Kupicie TUTAJ

To idealna propozycja dla każdego przyszłego jak i obecnego przedszkolaka. Znajdziecie tam historię o tym jak wygląda typowy dzień Kici Koci w przedszkolu. Tytuł ten to świetny pretekst do tego aby przybliżyć dziecku temat przedszkola, wprowadzić je w zasady jakie w nim panują, opowiedzieć o zabawach i przedszkolnych rytuałach. bardzo polecam.

Na koniec mogę tylko serdecznie polecić wam wyżej wymienione pozycje i już zagwarantować, że pozostałe tytuły z serii przygód Kici Koci też sprawdzą się świetnie w waszych domach. To co mi się podoba w nich najbardziej to ich prosta firma, świetny język, genialne ilustracje oraz sam pomysł postaci Kotki, z którą utożsamić się może każdy maluch.

Książeczki już od 4 zł!

 

biblioteczka przedszkolaka kicia kocia książki książki dla dzieci propozycje książkowe rodzice w sieci czytają

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.

Scroll Up