12/02/2018

Ewa

Jak zrobić domową piankolinę DIY

Jak zrobić domową piankolinę DIY

Przepis na ciastolinę (TUTAJ) tak wam się spodobał, że postanowiliśmy pójść o krok dalej i zaprezentować wam najszybszy w świecie przepis na zrobienie piankoliny DIY. Mega prościzna, świetna zabawa i rewelacyjny efekt! Zobaczcie sami!


Jak zrobić domową piankolinę?


Do zrobienia domowej piankoliny będą wam potrzebne:

Tak naprawdę potrzebujecie jeden pojemnik na jeden kolor. Nic więcej. Do miski wrzucacie mąkę, dolewacie płyn do mycia naczyń i wyciskacie CAŁE opakowanie pianki do golenia. Tu dzieciaki mają całą masę frajdy! Pamiętajcie, że im fajniejszy zapach pianki wybierzecie tym ładniej będzie pachniała wasza piankolina. Całość mieszacie. Tu możecie zostawić ją w całości lub jeśli chcecie uzyskać piankolinę w wielu kolorach możecie podzielić ją sobie na kilka części, wrzucając każdą z nich do osobnej miski. Następnie dolewacie kilka kropel barwnika spożywczego.

Mieszacie i…… GOTOWE!!!

Jeśli wasza piankolina za mało się lepi, ciągnie i nie chce kształtować, dosypcie troszkę mąki. Jeśli jest za twarda dolejcie kilka kropel płynu. Wszystko bardzo na wyczucie. Im więcej barnika tym oczywiście mocniejszy, bardziej intensywny kolor. My tym razem postawiliśmy jednak na pastele. Z zielonego, czerwonego i żółtego koloru, wyszły nam piękne, delikatne, pastelowe kolory!

Zabawy nie było końca! 

DIY dziecko jak zrobić piankolinę kreatywnie piankolina diy pomysł na zabawę z dzieckiem zabawa z dzieckiem

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.