13/12/2016

Łukasz

CO POWINNO WIEDZIEĆ DZIECKO ZANIM SIĘ ZGUBI + SUPER GADŻET, KTÓRY ZWIĘKSZY BEZPIECZEŃSTWO TWOJEGO DZIECKA

CO POWINNO WIEDZIEĆ DZIECKO ZANIM SIĘ ZGUBI + SUPER GADŻET, KTÓRY ZWIĘKSZY BEZPIECZEŃSTWO TWOJEGO DZIECKA

Nadszedł długo wyczekiwany okres świąteczny. Czas bieganiny, mnóstwa załatwień, obowiązków. Czas szaleńczych zakupów, wyjazdów do galerii… szukania miliona prezentów dla bliskich i najlepszych składników na świąteczne potrawy. Chwile kiedy płacimy, dzwonimy, wybieramy, porównujemy… wystarczą sekundy. Sekundy nieuwagi, które mogą ten czas zamienić w istny koszmar. Sekundy by w całych tych poszukiwaniach zgubić… zgubić własne dziecko!

Oto kilka rad i naszych wskazówek jak uchronić się przed takim koszmarem. Koszmarem i dziecka i rodzica.

Naucz dziecko jak się nazywa.

Imię i nazwisko to podstawa. Najlepiej gdyby znało jeszcze adres zamieszkania albo telefony rodziców. Dziecko tak szybko jak zapamiętuje tak szybko również zapomina dlatego tak ważne jest ćwiczenie tych umiejętności. Uczmy dzieci takich danych najlepiej poprzez zabawę. bardzo ciekawym pomysłem jest także napisanie tych imion na kurtce. Coraz częściej istnieją metki w środku kurtek, na których możemy takie dane umieścić. Jeśli ubranko takiej nie posiada możemy przed wyjazdem do galerii napisać takie dane na kartce, którą potem włożymy do kieszeni kurtki.

Uczmy dziecko kim jest policjant, straż, ochroniarz, kasjerka. Wspomnijmy tu jednak o obcych, którzy mogą mieć również złe zamiary.

Opowiedzmy dziecku czym dana osoba się zajmuje, wskażmy, podejdźmy. Wytłumaczmy, do której osoby może podejść i poprosić o pomoc. Będzie wtedy zawsze wiedziało do kogo może podejść, zapytać i poinformować o zgubieniu się.

Super gadżety.

W internecie znajdziecie również mnóstwo opasek na rękę, na których można wypisać imię dziecka oraz inne dane. Zdecydowanie może to pomóc i usprawnić potem całą akcję.

Jeśli chodzi o przedszkolaków mamy pewien gadżet, który mieliśmy okazję ostatnio testować. To wyjątkowy zegarek marki KLUG marki, która powstała z pasji do technologii  i innowacji, z miłości do rodziny oraz troski o bezpieczeństwo. Firma KLUG to polska firma tworząca dla nas świetne gadżety, które pozwalają nam zwiększyć bezpieczeństwo naszych bliskich.

Zegarek QT KLUG to wodoszczelny i pyłoszczelny zegarek pełniący funkcję lokalizatora GPS. Jest idealnym rozwiązaniem dla uczniów szkoły podstawowej natomiast my zdecydowaliśmy się na wersję rozszerzoną żeby z tego miejsca móc wam doradzić i poznać wszelkie fukcje tego zegarka wybiegając trochę w przód. Aby poznać wszystkie możliwości tego gadżetu wymagana jest karta sim.

Muszę przyznać, że gadżet zrobił na nas ogromne wrażenie. Fenomenalny wynalazek, który ułatwia nam kontrolę a przede wszystkim daje bezpieczeństwo naszym najbliższym. Kinga jest nim zachwycona, my wciąż pod ogromnym wrażeniem, spokojniejsi i zadowoleni. Pamiętajcie,że może to być również świetny pomysł na prezent pod choinkę 🙂

Na koniec jeszcze raz przypominamy, okres świąt to okres wzmożonego ruchu w galeriach, sklepach czy na mieście. Pamiętajmy o podstawowych sprawach związanych z bezpieczeństwem naszej pociechy i nie spuszczajmy maluchów nawet na krok.

Jeśli macie swoje propozycje ciekawych gadżetów dających wam poczucie bezpieczeństwa, dajcie znać. Jesteśmy bardzo ciekawi 🙂

zegarek znajdziecie na smartsafe.pl

dsc_0120

dsc_0247

dsc_0251

dsc_0176

dsc_0161

dsc_0256

dsc_0165

dsc_0233

dsc_0195

dsc_0229

dsc_0154

dsc_0159

dsc_0169 dsc_0146

dsc_0200

Zegarek KLUG- bezpieczne dziecko z KLUG

bezpieczeństwo córka dziecko gadżety ojciec święta tata zegarek

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.

Scroll Up