19/11/2020

Ewa

Portal Balon Blum- niesamowite miejsce nauki poprzez zabawę dla nauczycieli, dla rodziców, dla przedszkolaków!

Portal Balon Blum- niesamowite miejsce nauki poprzez zabawę dla nauczycieli, dla rodziców, dla przedszkolaków!

W dzisiejszym wpisie będzie coś dla nauczycieli, rodziców i wspaniałych naszych przedszkolaków! Pokażę Wam fantastyczne miejsce, w którym dzieci uczą się poprzez zabawę- edukacyjny portal BALOM BLUMA jak wiecie jestem jedną z największych fanek tego typu rozwiązań- wciąż szukam najlepszych pomysłów na połączenie nauki z zabawą i zawsze chętnie dzielę się z Wami takimi propozycjami.

Chyba już nikt z nas nie łudzi się, że rok 2020 to czas pełen wyzwań, oczekiwań, czas nowej rzeczywistości, w której przyszło nam się odnaleźć. Kiedy zaproponowano mi sprawdzenie portalu Balon Blum, nie miałam wątpliwości- uwielbiam takie nowości, miejsca, które dają nam różne możliwości, uczą, kształcą, rozwijają a przy tym są bardzo mądrze i rozsądnie prowadzone. Ale żeby opowiedzieć Wam o nim, a zależało mi na wcześniejszym sprawdzeniu tego miejsca, poznaniu jego możliwości i zobaczeniu tego jak rzeczywiście współpracuje on z takim przedszkolakiem, a mamy przecież w domu dwa takie szkraby.

Zacznijmy od tego, że Balon Blum to, tak jak wspomniałam, portal dla nauczycieli, rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym, prowadzony przez pokaźne grono doświadczonych specjalistów, którym zależy na tym, by nauczyciele mieli w nim wsparcie, a rodzice poczucie bezpiecznej przestrzeni rozwijającej i wspierającej ich dzieci. Nie sposób nie wspomnieć również, że portal prowadzony jest pod patronem Nowej Ery- wydawnictwa z 25-letnim stażem i doświadczeniem w edukacji.

Co ćwiczy Twoje dziecko poprzez korzystanie z propozycji portalu?

Za najważniejsze zalety uważam lepszą koordynację oka i ręki czyli dobre przygotowanie do pisania, ćwiczenie percepcji wzrokowej i słuchowej, niezbędnej podczas nauki czytania, pracę nad większą sprawnością manualną, dzięki czemu dziecko ma zauważalną, większą precyzję ruchów oraz ogromną chęć poznawania świata- dziecko docieka, pyta, interesuje się, zastanawia się nad danym tematem… Uczy się słuchać ze zrozumieniem, dostrzega podobieństwa i różnice, porównuje kolory, kształty, wielkości, jest otwarte na świat, zaciekawione nim…

Materiały przygotowane na portalu są dostępne zarówno na komputerach jak i tabletach. Wcześniej oczywiście macie możliwość sprawdzenia swoich sprzętów, aby mieć pewność, że przygotowana gra uruchomi się Wam. To trwa dosłownie sekundkę. Balon Blum to gra fabularna online na tablety i laptopy w dwóch wersjach dla 3-4 latków (jak nasza Dominika) oraz 5-6 latków ( grę będzie testować Werka).

 

Co ważne! Gra nie zawiera reklam a po 30 minutach korzystania informuje dziecko, że Balon jest już zmęczony i trzeba zrobić sobie przerwę. Dziecko nie jest zatem rozpraszane żadnymi innymi bodźcami, jego czas jest wypełniony bardzo kreatywnie a przy tym mamy poczucie, że dziecko nie spędzi przed komputerem czy tabletem dłuższego czasu niż powinno. Istotne jest również to, że gra jest skonstruowana w taki sposób, żeby dziecko, wykonując kolejne ćwiczenia, rozwijało się w każdym z ważnych obszarów takich jak pamięć, logiczne myślenie czy koordynacja wzrokowo – ruchowa.

W grze podoba mi się to, że dziecko musi przechodzić przez ćwiczenia etapowo, jedno po drugim. Dzięki temu nie przeskakuje z jednego na drugie i nie działa chaotycznie. Powoli pokonuje zatem poszczególne szczeble danych umiejętności. Ulubione ćwiczenie zawsze może wykonać ponownie. Atrakcyjne grafiki, ciekawe ćwiczenia i przyjemne, delikatne melodie wciągają dziecko w cudowny świat nauki poprzez zabawę a wszystko to w towarzystwie cudownych przyjaciół, z którymi wspólnie odkrywają tę przygodę- z Bajem i Bajeczką.

Gra nie jest jednak pozbawiona kontroli rodzica-po zalogowaniu się w panelu rodzica, zawsze możemy sprawdzić postępy naszego dziecka. Oprócz tego znajdziemy tam również rady, jak wspomagać jego rozwój czy poszczególne umiejętności. Bardzo fajną opcją gry jest to, że przy każdym ćwiczeniu możemy sprawdzić „co dziecko ćwiczy” czyli sprawdzić obszar rozwoju, który wspierany jest w konkretnym typie ćwiczenia. Myślę, że może to być dla nas ważną wskazówką. Oprócz tego na portalu mamy do dyspozycji stronę z ciekawymi artykułami dotyczącymi rozwoju dzieci, a to świetna propozycja na wolniejszy czas.

Wspomniałam Wam na początku, że portal to również propozycja wsparcia dla nauczycieli. Ze strony mogą również korzystać nauczyciele w przedszkolu. To świetna opcja na uzupełnienie zajęć nową, ciekawą formą. Możemy tu pracować zarówno indywidulanie, jak i w grupach. Wyszukiwarka dla nauczyciela daje mu dostęp do wszystkich zasobów na portalu- umożliwia łatwe ich przeszukiwanie, zarówno pod kątem grupy wiekowej i ćwiczonego obszaru, jak i tematycznie i daje doskonałą okazję do uzupełnienia warsztatu pracy.

Na koniec niespodzianka – aktualnie na platformie trwa wyjątkowa promocja i taką grę możecie kupić z 10% zniżką co już w ogóle jest rewelacją bo ta gra kosztuje grosze!

To chyba tyle z tych najważniejszych informacji. Nie chciałabym też zdradzać Wam zbyt wiele czy pokazywać Wam ćwiczenia jedno po drugim, nie o to chodzi. Chciałabym, abyście sami odkryli możliwości tego portalu oraz jego wszechstronność. Mam nadzieję, że udało mi się Was zaciekawić tym tematem, bo wiem, że wśród nas jest całe mnóstwo rodziców, którzy mają w swoich domach takich małych poszukiwaczy przygód 🙂 Zostawiam Wam zatem link do portalu, życząc wspaniałej nauki poprzez niesamowitą, niezapomnianą zabawę!

sprawdź możliwości portalu TUTAJ

balom blum dla dziecka nauka poprzez zabawę portal edukacyjny rodzicielstwo

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.