06/08/2017

Ewa

CZUJĘ, ŻE DZIŚ JEJ MUSZĘ PODZIĘKOWAĆ…

CZUJĘ, ŻE DZIŚ JEJ MUSZĘ PODZIĘKOWAĆ…

Czasami przychodzą takie chwile, w których czujemy, że musimy za coś podziękować. I choć częściej wolimy kiedy to ktoś dziękuje nam, przychodzi taki moment kiedy to my czujemy wdzięczność. Dziś chciałabym podziękować wyjątkowej osobie… będę dziękować jej zapewne jeszcze długo. Za kilka lat siądziemy i długo porozmawiamy o tym wpisie. Bo ona dziś tego jeszcze nie rozumie, nie wie jak wiele jej zawdzięczam i ile dla mnie dziś znaczy jej pomoc i wsparcie…

Kiedy siadam koło niej i mówię „dziękuję” ona tylko uśmiecha się delikatnie, robi słodką minę, daje buziaka i mocno przytula. Zaraz o tym zapomina i dalej robi swoje. Chyba tego nie rozumie… Nie wie jak wiele robi, jak mi pomaga. Ile to dla mnie znaczy. Czasami nawet myślę, że bez niej nie dałabym rady. A ja to wszystko widzę, czuję i patrzę na to każdego dnia. Doceniam i chciałabym żeby o tym wiedziała. Na tyle ile mogę staram się jej to pokazywać. Choć ciągle mam wrażenie, że robię to może za rzadko.

A ona jest taka malutka. Sama potrzebuje miłości, wsparcia, pomocy, uwagi. Jak więc to możliwe, że tyle rozumie? Że tyle daje od siebie nie licząc na nic w zamian? Jak ona to robi, że ma to wszystko w sobie?

Jest najlepszą córką jaką mogłam sobie wymarzyć. Najlepszą siostrą dla Weroniki. Taką o jakiej nawet nie śniłam. Od początku wyrozumiała, ciekawa, pomocna. Kiedy patrzę jak zajmuje się młodszą siostrą to pękam z dumy. Potrafi tyle przy niej zrobić. Sama chce! Czasami o pomoc nawet nie proszę. Sama mi ja oferuje. To dla niej takie naturalne… Robi to tak jakby rozumiała znaczenie tych gestów. Jakby wiedziała ile to dla mnie znaczy. Ale nie robi tego na pokaz. Nie robi tego dla nagrody, pochwały. Ona taka po prostu jest.

Jej pomoc i wsparcie najbardziej odczuwam właśnie teraz, w trzeciej ciąży. Zawsze jest obok. Zawsze zapyta, poleci, załatwi, zrobi… zawsze z uśmiechem, podskokiem, z dziecięcym a przy tym jednak tak dojrzałym podejściem. To niewiarygodne. To dzięki niej przetrwałam wiele gorszych chwil, które przychodziły na tym etapie naprawdę. Takich, które mocno dawały w kość. W których wydawało się, że już nie dam rady, nie ogarnę. Tu doceniam każdy, najmniejszy choćby gest z jej strony. Nie chcę tego wymieniać, wypisywać, wyliczać. Tego jest tysiące. Bo tu liczy się każde słowo, każde spojrzenie, każdy gest, który wciąż wykonuje w naszym kierunku.

Nie raz brała sprawy w swoje ręce. Wiedziała kiedy i jak postąpić. Co zrobić, żeby było nam wszystkim lżej, łatwiej czy przyjemniej. Czy te słowa więc wystarczą aby podziękować? Na pewno nie. Każdego dnia zaskakuje mnie co raz bardziej. Z każdym dniem wydaje mi się być jeszcze mądrzejsza.

Dziś chcę podziękować swojej córce, bo o niej tu mowa. Małej księżniczce, małej dziewczynce o wielkim serduchu! Dziś Kinguś dziękuję właśnie Tobie. Malutkiej i mądrej istocie, która przecież tak niedawno jeszcze zmieniła nasze życie na lepsze, inne, nowe… Chwilę temu to na Ciebie tak czekałam. To Ciebie sobie wyobrażałam. Dziś wspólnie przeżywamy te chwile oczekiwania. Nie pierwszy a już drugi raz przechodzimy przez to razem. Zaraz będziesz miała drugą siostrę. Przed nami kolejne wyzwania, kolejne radości, kolejne chwile do zapamiętania. Dziękuję za pomoc, za wsparcie, za każdy uśmiech, za twoją wyrozumiałość, za twoje chęci.

Zbliżamy się do końca naszego wspólnego maratonu. Do końca jednego… by zacząć kolejny. Z takim jednak wsparciem wiem, że zawsze będzie dobrze. Po to właśnie mamy siebie. Po to jest rodzina. Zadziwiające, że ta mała dziewczynka przeżywa dzień za dniem tak, jakby to wszystko rozumiała… Najlepsza starsza siostra. Najlepsza córka. Jedyna taka. 

DZIĘKUJĘ.

 

     

 

ciąża dziecko rodzicielstwo

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.