27/11/2018

Ewa

Podsumowanie rodziców w sieci 2018 i plany związane z blogiem na 2019

Podsumowanie rodziców w sieci 2018 i plany związane z blogiem na 2019

Ponieważ wielkimi krokami zbliżamy się do końcówki roku i rozpoczęcia nowego, 2019 roku postanowiliśmy zrobić podsumowanie naszej działalności związanej z blogiem oraz opowiedzieć wam trochę o planach, celach i drodze, którą chcemy kroczyć w 2019 roku. Wiem, że przed nami jeszcze ponad miesiąc, w którym wszystko może się zdarzyć ale w grudniu chcielibyśmy zrobić ogólne podsumowanie 2018 roku, który był dla naszej rodziny wyjątkowo intensywny a poza tym… cóż, grudzień będzie mocno przełomowym miesiącem dla naszej rodziny więc to co możemy zrobić już wolimy zrobić natychmiast.

Tak jak wspomniałam w dzisiejszym podsumowaniu chcielibyśmy skupić się wyłącznie na blogu, który wbrew pozorom jest już ogromną częścią naszego życia i naszej codzienności. Pamiętam kiedy go zakładaliśmy… To było prawie 7 lat temu! Blog był wtedy raczej rodzajem cichego pamiętnika, miejscem w sieci, w którym mogliśmy realizować jakieś swoje małe pasje i zajawki… Wtedy o blogosferze nie mieliśmy zielonego pojęcia… Nie mieliśmy wtedy dzieci… tyle się od tego czasu zmieniło… na plus!

Wróćmy zatem do podsumowania z 2017– całość możecie przeczytać TUTAJ. Sama nie mogę uwierzyć ile rzeczy udało nam się z tej listy zrealizować. Pamiętam jak 2 godziny przed zakończeniem pisania tego posta dostaliśmy wiadomość, która sprawiła, że straciliśmy grunt pod nogami. Zakończyliśmy ten rok pełni smutku, żalu ale i z małą iskierką nadziei.

Pamiętacie jak mówiłam wam kiedyś, że nasze życie składa się z wielkim wzlotów ale i wielkich upadków? Mimo wszystko za każdym razem wychodziliśmy z każdej porażki zwycięsko. Tym razem też tak było. Kiedy przekonani byliśmy, że rok 2018 będzie rokiem wielkich rozczarowań wszystko na nowo przewróciło się do góry nogami. W jednej chwili znowu mocno stąpaliśmy po ziemi a nasze plany i marzenia sięgały tak wysoko, że momentami śmialiśmy się, że porywamy się na niemożliwe!


Rok, który miał w żaden sposób nie zaskoczyć nas pozytywnie przyniósł nam tak wiele dobrego, tak wiele nowego, fascynującego i wspaniałego, że dziś zgodnie twierdzimy, że to kolejny, jeszcze lepszy od poprzedniego roku czas.


O tym co nas spotkało w roku 2018 opowiem wam jednak w grudniowym podsumowaniu.

Co się działo na blogu w 2018 roku? Plany i cele na 2019 rok.

Rok 2018 to rok, w którym postawiliśmy na swoje pomysły i własne projekty. Mówię tu o projekcie związanym z rodzinnymi podróżami, projekcie „Zdrowo, Aktywnie, Z pomysłem”, projekcie rowerowym dotyczącym Lubelszczyzny ale i wszystkich postach związanych z projektem „Rodzice w sieci budują dom”, które wprowadziły naszego bloga na totalnie inny poziom.

W 2018 byliśmy na dwóch konferencjach dla blogerów– Blog Conference Poznań oraz See Bloggers natomiast w przyszłym roku chcemy zaliczyć większość okazji do nauki i poznawania osób z blogosfery. Relację z See Bloggers 2018 możecie przeczytać TU. Mimo to wzięliśmy udział w dwóch szkoleniach on-lineJason Hunt przeprowadził nas przez szkolenie Masterclass Bloger oraz Masterclass Bloger & Biznes. Wciąż możecie zapisać się na te szkolenia tutaj. Oprócz tego wzięłam udział w szkoleniu o Instagramie u Elizy- recenzję szkolenia możecie przeczytać tutaj. To oznacza, że wciąż chcemy się uczyć tego co robimy, by robić to lepiej i ciekawiej.

W 2018 serwowaliśmy wam darmowe, miesięczne plannery do druku. Jesteście nimi zachwyceni a kiedy wspomniałam o nowych pomysłach na darmowe pliki odzew był od was natychmiastowy. Pomysłów mamy kilka więc jeśli tylko będziecie zainteresowani pomysłem nowych kart, kalendarzy, list do druku będziemy działać!

Projekt RODZICE W SIECI BUDUJĄ DOM przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Kilka osób nawet zadeklarowało, że zdecydowało się dzięki nam na ten sam projekt domu! WOW! Dziękujemy za zaufanie! Śledzicie naszą budowę, czekacie na kolejne wpisy, wysyłacie zdjęcia ze swojej budowy, pytacie o różne kwestie. To dla nas super miłe i bardzo ważne, że taka tematyka jest wam bliska i cieszy się tak wielkim zainteresowaniem. My zaś mieliśmy cudownych partnerów, którzy pomagali i zaraz pomagać nam będą współtworzyć całe to przedsięwzięcie. Końcówka roku w tym temacie będzie mega ciekawa. Z tego miejsca dziękujemy im za zaufanie i wsparcie!

Wiem, że całe mnóstwo z was czeka na publikacje z urządzania wnętrz. Na ten moment pochwaliliśmy się wam już 2 projektami- kuchni i łazienki. Tym samym 2019 należy do postów wnętrzarskich. Będzie tego całe mnóstwo. Krok po kroku urządzicie wraz z nami nasze wnętrza bowiem powoli rozkręcamy projekt RODZICE W SIECI URZĄDZAJĄ DOM.

Z racji tego, że rok 2019 to pierwszy rok, w którym będziemy mieszkać już na swoim planuję całe mnóstwo działań, których ze względu na różne ograniczenia związane z wynajmowanym mieszkaniem po prostu nie mogłam wykonać. Między innymi planuję cykl wpisów o organizacji przeróżnych imprez domowych! To będzie coś! Czekałam na to tyle lat a teraz dzięki możliwościom jakie da mi przestrzeń we własnym domu będę mogła pokazywać wam przeróżne inspiracje i krok po kroku pokazać jak w bardzo ciekawy ale i prosty sposób stworzyć klimat imprez tematycznych.
Planów związanych z naszym domem mam całe mnóstwo ale wiecie jak jest… nie o wszystkim chcę tu mówić głośno. Zależy nam bowiem również na elemencie zaskoczenia a wierzcie mi na słowo, że wraz z rokiem 2019 poczujemy niezły wiatr w żaglach i w końcu ruszymy w stronę, na której nam mocno zależy!

Zdradzę wam też ciche marzenie, o którym paradoksalnie powiem dziś głośno. W 2019 chcielibyśmy zając się przestrzenią dookoła domu. Nie wiem na ile się to uda ale jeśli poprowadzimy to tak, jak byśmy tego chcieli to prócz tego, że znajdziecie u nas mnóstwo wpisów z tematyki OGRÓD to będzie to super wstępem do tego co planujemy na 2020 rok! Wielkie marzenie, którego sama jestem ciekawa. A ma to związek również z wami 🙂 Ale na razie ciii…. W końcu w każdym roku trzeba mieć marzenie i cel, który na obecny moment wydaje się aż nie do zrealizowania. Takie cele są równie ważne jak te szybko osiągalne. Duże cele, do których idziemy krok po kroku przez krętą drogę- uwielbiam!

W 2019 roku chcemy postawić również ogromny nacisk na projekt rowerowy. Chcemy robić więcej wycieczek, chcemy zwiedzać też miejsca, które są rzadko odwiedzane przez innych a także odkrywać nowe, totalnie obce nam rejony Lubelszczyzny. Tych wpisów będzie zatem dużo, dużo więcej. W tym roku powoli uczyliśmy się organizacji wycieczki rowerowej dla 5 osobowej rodziny. Musieliśmy nauczyć się łączyć przyjemne z pożytecznym tak aby podczas tych wypraw powstawał jednocześnie fajny, ciekawy materiał dla naszych czytelników. Pamiętajcie, ze wszystko w tym projekcie robimy sami! Totalnie wkręciliśmy się w ten temat dlatego wraz z nowym rokiem ruszamy z kolejnymi wyprawami!

W 2019 chcemy również postawić na LUBELSKIE– firmy, marki, miejsca. Chcemy mocno promować nasz region, odkrywać go przed wami i zachęcać do jego odwiedzania. Mamy na to świetny pomysł dlatego mam nadzieję, że i realizacja wyjdzie nam fantastycznie. Czujemy bowiem, że Lubelszczyzna jest zbyt rzadko doceniana, zauważana, zbyt często pomijana. Zmienimy to!

W 2019 znowu chcemy przemierzyć Polskę wzdłuż i wszerz! Powoli planujemy więc podróże na nowy rok. Mam nadzieję, że znowu będzie bardzo ciekawie i ponownie pokażemy i zrecenzujemy wam miejsca przyjazne całym rodzinom. Uwielbiamy podróżowanie z dzieciakami i wspólne odkrywanie świata! Wiecie jak bardzo marzy nam się jakaś szalona, rodzina podróż kamperem po świecie? Ale to to chyba jakieś marzenie na 2050 rok haha

To czego nie udało mi się zrealizować z postanowień 2017 roku to ciężka praca nad warsztatem fotograficznym. Mimo, że stale uczymy się robić lepsze i ciekawsze zdjęcia, mimo, że zainwestowaliśmy w nowy, lepszy sprzęt chciałam zaliczyć jeszcze kilka szkoleń i warsztatów w tym temacie. Nie znalazłam jednak na to czasu. Łukasz chciał mocno skupić się w tym roku na nauce video- niestety, doba jest dla nas zdecydowanie za krótka. Ten cel przeniósł więc na następny, już nadchodzący rok. Mamy nadzieję, że niedługo pochwalimy się wam tym, że idziemy do przodu w tej kwestii. Na razie to duży plan na 2019 rok! Trzymajcie za nas kciuki!

Naszym wielkim osiągnięciem 2018 roku jeśli chodzi o samego bloga jest to, że rzeczywiście odkryliśmy jego prawdziwy sens. Dziś wiemy co chcemy tworzyć w sieci, jak chcemy tworzyć, do jakiej grupy docelowej chcemy dotrzeć oraz gdzie chcemy być z nim za… kilka lat. Mamy jasno określone cele, skupiamy się na konkretnych kategoriach. Cieszę się, że blog parentingowy, który u nas kojarzony jest raczej z blogiem o dzieciach, w naszym wydaniu ma trochę inny charakter. Nasz blog to blog rodzinny, nie tylko o dzieciach choć przez dzieci również tworzony. To blog o naszej rodzinie, naszej codzienności, naszych pasjach i zajawkach. To nasza historia, która mam nadzieję, że niejednokrotnie zainspiruje, zmotywuje, pocieszy, wesprze. Dziękujemy, że jesteście z nami! Mamy nadzieję, że w 2019 roku będzie nas tu jeszcze więcej!


Wspaniałe, spersonalizowane gadżety z dzisiejszego wpisu to niesamowita robota marki YOUPIBAG. Uwielbiam wszystko co jest stworzone z myślą o jednej, konkretnej osobie. Takie rzeczy są dla mnie wyjątkowe. Mają jedyną w swoim rodzaju wartość.

Nasze zamówienie obejmowało tym razem pokrowiec na laptopa oraz pokrowiec na telefon. Wszystko, od podstaw stworzyłam sobie sama! Przy tworzeniu swoich pokrowców wybieracie sobie materiał, rozmiar, kolory, naszywki, napisy. To coś genialnego! Ostatecznie dostajecie dokładnie taki projekt, którego nie ma nikt inny! Dawno temu wspominałam was, że lubię otaczać się fajnymi, ciekawymi gadżetami. Dzięki nim czuję się jeszcze bardziej zmotywowana do pracy. Oprócz tego takie pokrowce to przecież bardzo praktyczna i funkcjonalna rzecz użytku codziennego. I kiedy tak sobie na nie patrzę nie mogę się doczekać naszego gabinetu, w którym będą powstawały nowe posty, w którym będziemy obrabiać kolejne zdjęcia, w którym będziemy wymyślać kolejne projekty blogowe.

Ale Youpibag to nie tylko pokrowce tworzone indywidulanie. To również szeroka oferta gotowych pokrowców na telefony, tablety i laptopy. Oprócz tego znajdziecie tam ciekawe torby a nawet gadżety związane z urządzaniem wnętrz!

Serdecznie zapraszamy was na stronę Youpibag- oferta sklepu

 

blogosfera gadżety podsumowanie roku 2018 youpibag

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.