15/03/2017

Ewa

PIELĘGNACJA CIAŁA W CIĄŻY Z BABYDREAM

PIELĘGNACJA CIAŁA W CIĄŻY Z BABYDREAM

Dziś kilka słów w temacie pielęgnacji ciała w ciąży. Nie jestem specjalistką w tym temacie natomiast będąc obecnie w trzeciej ciąży uważam, że kilka słów mogę wam powiedzieć. Od razu zaznaczam, że nie wszystko co zadziała na moje ciało sprawdzi się w twojej pielęgnacji i walce z rozstępami ale pewne zalecenia pozostają bez zmian, bez względu na wszystko.

Pierwsza ciąża była dla mnie bardzo łaskawa jeśli chodzi o rozstępy. Nie pojawiły się praktycznie żadne. Brzuch był o wiele mniejszy niż w drugiej ciąży więc też na pewno miało to znaczenie. Z drugiej strony muszę przyznać, że jestem wielką miłośniczką wszelakich balsamów, olejków, oliwek i kremów. Zwyczajnie NIENAWIDZĘ mieć suchej skóry dlatego codziennie balsamuję ciało produktami dla suchej skóry i tymi, które to ciało mają ujędrnić a krem do rąk obowiązkowo musi się znaleźć u mnie w każdej torebce 🙂

Druga ciąża była zupełnie inna. Z miesiąca na miesiąc wydawało mi się, że robię się coraz to większym wielorybem. Brzuch wydawał mi się ogromny. Skóra była mocno naciągnięta, mocno swędziała. W połowie pojawiły się już małe rozstępy choć nadal twierdzę, że balsamy i używany wtedy przeze mnie Tummy Rub Oil uratował mnie przed masakrą na brzuchu.

Obecnie a jesteśmy już w 19tc, testuję na sobie linię kosmetyków babydream dla kobiet w ciąży. Muszę tu zaznaczyć, że z liniami jest tak, że faktycznie widzę lepsze efekty kiedy używam różnych kosmetyków z jednej serii. Myślę, że wzajemnie się uzupełniają a takie stosowanie daje lepszy efekt. Tak jest u mnie z balsamami, żelami czy kosmetykami do włosów.

W trzeciej ciąży postanowiłam więc zaufać babydream- lubianej i sprawdzonej już przeze mnie marce.

Postawiłam więc na płyn do kąpieli, oliwkę pielęgnacyjną oraz balsam do ciała. Oliwka jest niesamowita! Używam jej szczególnie na noc a rano czuję jeszcze jej cudowną ochronę. Ciało po kosmetykach jest mocno rozluźnione, nie swędzi, rozstępów na razie nie widzę. Stosuję je regularnie, rano i wieczorem. Oprócz piersi i brzucha smaruję nimi również pośladki i uda. Cała linia nie ma jakiegoś konkretnego zapachu, jest bardzo neutralna. Myślę więc, że ma szansę trafić w gusta każdej przyszłej mamy. Zarówno balsam jak i oliwka świetnie wchłaniają się w ciało i nie pozostawiają tłustych plam. Oba te kosmetyki pielęgnują skórę i zapobiegają powstawaniu rozstępów. Płyn do kąpieli ma za zadanie wprowadzać nas w dobry nastrój… Nie wiem jak u was ale mnie każda taka chwila w wannie czy pod prysznicem z miejsca relaksuje i odpręża 🙂

Myślę, że w mojej walce z rozstępami pomaga mi wcześniejsze, mocno regularne stosowanie balsamów do ciała. Teraz, w ciąży staram się pilnować tego jeszcze bardziej. Poranna i wieczorna pielęgnacja ciała kosmetykami przeciw rozstępom jest już dla mnie rytuałem natomiast kiedy tylko nadarza się okazja, kiedy sobie przypominam lub zwyczajnie mam wolną chwilę, korzystam i smaruję 🙂 Nie wiem czy kosmetyki dla kobiet w ciąży są w stanie zapewnić nam 100%-ową ochronę i zapobiec powstawaniu tych niechcianych przez nas plamek ale jestem pewna, że mocno pomagają a już na pewno zmniejszają ryzyko ich powstania. Na tę chwilę mocno polecam linię babyream dla kobiet w ciąży. Pamiętajcie, nawilżona skóra to podstawa! Najważniejsze to nie doprowadzać do jej wysuszenia.

kosmetyki babydream znajdziecie TUTAJ

Kosmetyki dla kobiet w ciąży znajdziecie w ROSSMANN

babydream być kobieta ciąża kosmetyki dla kobiet w ciąży pielęgnacja ciała rossmann rozstępy

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.