10/07/2017

Łukasz

KOBIETY W CIĄŻY- WADY I ZALETY- JEGO ZDANIEM.

KOBIETY W CIĄŻY- WADY I ZALETY- JEGO ZDANIEM.

Każda Kobieta ma swoje wady i zalety. Jedne mają tych zalet więcej, inne mniej. Nie ma jednak kobiety „idealnej”. Zresztą, z taką kobietą życie by było zbyt nudne. Bo czym było by życie bez marudzenia, narzekania, obarczania nas winą, wytykania nam błędów… Nudaaa. Ale zalety i wady kobiet w ciąży to jeszcze zupełnie inna kwestia.

Powiem wam dziś jakie są zalety i wady kobiety w ciąży. Mojej kobiety w ciąży. Zacznijmy od zalet co by piękna płeć na starcie się nie zraziła:

wrażliwość – kobiety z natury są wrażliwe. Często to okazują, ale ciąża sprawia, że wrażliwość u nich wskakuje na jeszcze wyższy poziom. Nie zdziwcie się jak wasza żona czy partnerka w ciąży wybuchnie niespodziewanie płaczem,  całkiem znienacka powie wam „kocham Cię”  albo rano obudzi się zapłakana bo pomyśli jaką cudowną ma rodzinę. Rozczuli ją film, reklama, obrazek w Internecie. Rozczuli ją twój mały, nieprzemyślany nawet gest albo ciepło wypowiedziane słowo. Mega słodki moment.

okazywanie uczuć – kobieta w ciąży okazuje swą miłość częściej a już na pewno potrafi zaskoczyć cię tym w przeróżnych, dziwnych sytuacjach. Pocałunek, przytulenie, słowo „kocham”. Całkiem niespodziewanie, tak naturalnie.. Nawet nam mężczyznom tego potrzeba. Zdziwione?

sexapil – Panowie wierzcie lub nie, ale nasze kobeity robią się w ciąży jeszcze bardziej sexi. Mam wrażenie, że u mojej żony sexapil jest wprost proporcjonalny do zaawansowania jej ciąży (nie jej, naszej ciąży )

chęć gotowania – KOCHAM TO! Nie ważne, że gotuje wtedy głównie dla siebie, swoich smaków i zachcianek… nieważne, że zostają mi do oblizania talerzyki- ale to wyczucie smaku w ciąży wymiata!!! Daria Ładocha przy niej to pikuś. Bo czy ona odważyła by się podać ogórki konserwowe z nutellą albo śledzie z colą?? Przez chęć próbowania nowych smaków wzrasta u nich chęć do gotowania, a to już jest całkiem fajne, hm?

apetyt – tak, to jest cudowne!  Już nie musimy dojadać resztek wędliny z lodówki, resztek obiadu czy zupy bo  ich po prostu tam… nie ma!

potrzeba odpoczynku/snu– wbrew pozorom to jest zaleta! „Idź kochanie połóż się spać, odpocznij” Godzina 21- żonka śpi, a my swobodnie oglądamy sobie meczyk i to bez masażu! Wolny wieczór, w ciszy i spokoju. Ty wychodzisz na fajnego faceta a sam zyskujesz długo wyczekiwaną chwilę dla siebie.

Wady. Wady? Tak, one zwyczajnie też istnieją…

szukanie dziury w całym – poodkurzałem, posprzątałem wc, zmyłem korytarz, umyłem balkon, posprzątałem zabawki po dzieciach, pozmywałem naczynia. Żonka wstała i od razu zrobiła rundkę po mieszkaniu. Długo nie czekałem. Weszła do kuchni i zapytała: „DLACZEGO NIE WYRZUCIŁEŚ RESZTEK Z SITKA W ZLEWIE JAK ZMYWAŁEŚ??!!” – no hit mojego ostatniego sprzątania.

huśtawki nastrojów – no niestety, kobiety od zawsze to miały ale w ciąży pomnóż tą częstotliwość i  jej siłę x1000. Musisz być twardy! To nie minie ale stopniowo będzie malało.

złe samopoczucie– poranne wymioty, ogólne zmęczenie, „kochanie nie dam rady, może ty to zrobisz?” Coś jeszcze dodać? Wierzę, że nie muszę. Nastaw się od razu na większą ilość obowiązków.

senność– nie ma przebacz- rano z dziećmi wstajemy my, mężczyźni. Czas na popołudniową drzemkę kobiety- no musisz to ogarnąć. Wyspana małżonka gwarantuje Ci udany dzień, inaczej nie ma opcji- dobrze się to nie skończy.

Mówi się, że „z babą źle, bez niej jeszcze gorzej”… To one jednak sprowadzają nas na ziemie, to dzięki nim czujemy się jak prawdziwi mężczyźni. To dla nich warto żyć. Kochajmy je i nie bójmy się im tego okazywać. Stan błogosławiony to cudowne chwile. To aż 9 miesięcy? Ja wam powiem, że dla mnie to tylko 9! niesamowitych, wyjątkowych i niepowtarzalnych miesięcy. Zleci jak z bicza strzelił, dlatego delektujcie się każdą chwilą. Wspierajcie i pomagajcie podczas gorszych dni. Rozmawiajcie. Okazujcie im uczucia. Przymknijcie oko na pewne sprawy bo nawet się nie obejrzycie a te wyjątkowe chwile minął bezpowrotnie…

Z dedykacją dla mojej żony- w gorsze czy lepsze dni jesteś moim natchnieniem. Podziwiam Cie za twoją pracowitość i stałą chęć zmiany wszystkiego na lepsze. Akumulatorów i wytrwałości mógłby Ci pozazdrościć dosłownie każdy. Mimo zaawansowane ciąży ciągle dążysz do celu. Mimo złego samopoczucia zawsze dajesz z siebie 100%. Realizujesz każde wyznaczone zadanie. Masz siłę i pasję. Masz wizję naszej przyszłości i chęci aby ją realizować. Kocham Cię.

ciąża jego zdaniem kobieta w ciąży męskie sprawy wady i zalety kobiet w ciąży
Poprzedni post
#WYPRAWKA Z MEDBEST

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.