28/03/2017

Ewa

WYBÓR PROJEKTU DOMU- JAKICH BŁĘDÓW UNIKNĄĆ I NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

WYBÓR PROJEKTU DOMU- JAKICH BŁĘDÓW UNIKNĄĆ I NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Czym się kierować, co brać pod uwagę i jakich błędów uniknąć przy wyborze projektu wymarzonego domu? Przecież decydując się na budowę domu, zakładamy, że wybieramy projekt i budujemy dom, który będzie dla nas „na zawsze”, prawda? Tym bardziej decyzja ta wydaje się być trudnym zadaniem. Bo oprócz tego, że musi być ładny to musi przecież spełniać jeszcze cały szereg innych wymagań. Jakich?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że wybór projektu naszego domu to jest bardzo poważna deklaracja. Tak jak wspomniałam dom budujemy zazwyczaj „na całe życie” a to wiąże się również z szeregiem niemałych inwestycji rzutujących na całym naszym dalszym życiu.

Kiedy już mamy działkę musimy wziąć pod uwagę:

  1. analizę planu miejscowego lub warunków zabudowy ustalonych przez gminę danej działki
  2. analizę wymiarów działki i możliwości usytuowania domu na działce zgodnie z Prawem Budowlanym
  3. a na koniec sprecyzowanie własnych wymagań dotyczących naszego projektu (bryła budynku, funkcjonalność, liczba wymaganych pomieszczeń, ilość pomieszczeń dodatkowych, na których nam zależy- garaż, pralnia, garderoba, gabinety)

Nie możemy zapominać o tym, że zalecenia planu miejscowego danej działki nierzadko determinują parametry naszego przyszłego domu a my musimy się do nich dostosowywać po to aby uzyskać pozwolenie na budowę.

Nasze wymagania były takie:

A jakie błędy podczas wyboru projektu są najczęściej popełniane ?

Jak widzicie wybór projektu domu jak i samej już działki- MIASTO CZY WIEŚ / ZAKUP DZIAŁKI BUDOWLANEJ nie jest prosty! O wielu kwestiach musimy pamiętać o wielu nie możemy zapomnieć. Nie ważne jednak czy skorzystacie z projektu gotowego czy stworzycie go wraz a architektem, wierzę, że projekty idealne istnieją. Każdy jeden musi po prostu być dopasowany pod konkretną rodzinę, ich potrzeby i oczekiwania. My już swój znaleźliśmy!  Wymarzony projekt domu znaleźliśmy na ARCHON.PLJuż dziś zapraszam was na jutrzejszy wpis, w którym pokażemy wam jaki projekt domu wybraliśmy i wyjaśnimy dlaczego akurat na taki wybór padło!

budowa domu projekt domu

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.

Scroll Up