16/08/2016

Ewa

7 RZECZY, W KTÓRYCH TATA JEST LEPSZY OD MAMY. KONKURS.

7 RZECZY, W KTÓRYCH TATA JEST LEPSZY OD MAMY. KONKURS.

Witajcie, dziś mam dla was, krótki ale dość konkretny wpis. Wiele razy zastanawiałam się, w czym jestem lepsza od swojego męża jako mama oraz w co on, jako tata robi ode mnie lepiej.  W pewnych sytuacjach nie musiałam nawet długo myśleć bo wychodziło to zwyczajnie na bieżąco podczas zabawy, spaceru czy codziennych czynności. Od razu widziałam, że dzieci są zachwycone a ja przegrywam w tej konkurencji.

Wychodzą z założenia, że tak jak kobiety różnią się w wielu sprawach od mężczyzn tak samo rola mamy to zupełnie inna bajka niż rola ojca. I choć zazwyczaj uważamy, że to my, kobiety mamy zawsze rację muszę dziś przyznać, że są rzeczy, które on robi po prostu lepiej. Oto one:

 1. Kąpiel. U nas zazwyczaj dziewczynki kąpie Tata. Dlaczego? Nie tylko dlatego, że chce, nie tylko dlatego, że ma silne ręce, szybciej złapie, podeprze, przytrzyma, wyciągnie. To właśnie  z nim jest najwięcej radochy podczas tego rytuału. Pluskanie, chlapanie, nurkowanie, zabawa, wyścigi… czasami wolę nie zaglądać do łazienki a czasami… nie mogę oprzeć się temu by nie zajrzeć aby poznać nowy pomysł Taty na kąpiel.  Kinga jest zachwycona każdym pomysłem i zawsze ale zawsze nie może doczekać się wieczornej kąpieli z Tatą. Świetny czas tylko dla nich.
 2. Kreatywna zabawa. Rysowanie, malowanie, lepienie z plasteliny, bajka, laleczki, wózeczek… i co? Nie mam szans z energicznie rozgrywanym meczem, bazą z koców, ściganiu się, pokonywaniu przeszkód, wspinaniu się, zawodami na czas, chowaniu się, jazdą na rowerze, chlapaniu się wodą… oj mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Taty kreatywność dotycząca zabaw wygrywa ze mną, pozostawiając mnie daleko w tyle. Kinga to dziecko, które wiecznie ma za mało wrażeń, ciągle chce więcej, mocniej, bardziej. Lubi rywalizację, lubi jak coś się dzieje. Nie znosi nudy. Tata wymyśla najlepsze zabawy na świecie !
 3. Tata się nie boi. Tata nie boi się tak jak mama. Woli czasem zaryzykować by przeżyć coś fajnego, by coś pokazać, czegoś doznać. Poskromi owady, robale, pająki.  I super bo ja zwiewam gdzie tylko mogę jak coś takiego zobaczę. Tata jest naszym superbohaterem.
 4. Tata wie. „Kotku, nie wiem, leć do taty”. Tata wie, zawsze. Tata wie jaki to kraj, jakie miasto, jakie zwierzątko… kto to, co to, dlaczego i po co. Nie pamiętam, żeby Kinga zapytała go o coś a on powiedział „nie wiem”. A nawet jak nie wie to popatrzy, przeczyta, zobaczy, poszuka i … wie.
 5. Tata ma więcej luzu. On na wszystko ma czas, na nim nie robią niektóre sprawy nawet wrażenia. Wszystko na spokojnie, bez niepotrzebnej spiny. Na wszystko znajdzie wytłumaczenie. On woli zaryzykować, żeby coś zobaczyć, czegoś doświadczyć. Tego luzu, my mamuśki, powinnyśmy się od nich uczyć! 🙂
 6. Wiara, wola walki, motywacja. „Dasz radę”, „Nie bój się”, „Poradzisz sobie”, „Jeszcze troszkę”, „Musisz to zrobić”. Nasz Tatko nie znosi przegrywać. Kinga ma to zapewne po nim.  Potrafi więc niesamowicie motywować, uczy wiary w siebie, wierzy w pokonywanie strachu i swoich słabości. To facet. Zawsze chce być najlepszy. I nie raz kiedy ja bym odpuściła on mocno trzyma kciuki a Kinia „daje radę”.
 7. Świat widziany innymi oczami, z innej perspektywy. Tata ma na wszystko inne spojrzenie. Na każdą rzecz, na każde wydarzenie. Wszystko jest dla niego o wiele bardziej proste, łatwiejsze, mniej skomplikowane. Nie zastanawia się tyle, nie analizuje, działa. Pokazuje córkom świat takim jak widzi je własnymi oczami. Przekazuje inne emocje, inne wrażenia, inne wartości. Pokazuje inne rozwiązania, inne możliwości.

Wiecie co jest najlepsze w tym wszystkim? To, że tak wspaniale możemy się uzupełniać. Nie musimy się ścigać i walczyć o to aby pokazać, że coś robimy lepiej niż nasza druga połówka. Podział ról jest wspaniały. Nigdy sobie nie dorównamy. Zawsze będziemy inni. Zawsze będziemy pokazywać świat naszym dzieciom w inny sposób. Nie ma lepszego. Są po prostu inne.

 

Na dole czeka na was KONKURS 🙂

DSC_0312

DSC_0161

DSC_0663

DSC_0630

DSC_0658

DSC_0476

DSC_0605

DSC_0613

DSC_0497

DSC_0169

DSC_0286

DSC_0451

DSC_0426

DSC_0841

DSC_0892

DSC_0565

A teraz mały konkurs . Dla fajnych mam albo fajnych facetów, którzy chcą sprawić swojej kobiecie fajny prezent 🙂

plakat konkursowy

Do wygrania 2 boxy od Face&Look. BOX z czterema produktami pielęgnacyjnymi (krem i płyn micelarny Dermedic, jeden wybrany krem Bielendy Proffesional + magazyn Face&Look + produkt niespodziankę).

Zasady konkursu.

 1. Konkurs przeznaczony jest dla fanów Kayenn- Fanpage Kayenn
 2. Odwiedź portal faceandlook.pl i napisz w komentarzu pod tym postem, co najbardziej spodobało Ci się na stronie.
 3. Wygrywają 2 najciekawsze odpowiedzi.
 4. Konkurs trwa od 16.08 do 21.08.2016

Powodzenia !

 

KONKURS WYGRYWAJĄ:

IZA

NATALIA.J

Dziewczyny bardzo proszę o kontakt i podanie adresów do wysyłki boxów 🙂

Gratulujemy !

dziecko moim zdaniem Parenting tata tata lepszy od mamy

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.

Scroll Up