13/02/2017

Łukasz

RECENZJA KSIĄŻKI „DYLEMATY TATY” PIOTRA KRUPY + KONKURS!

RECENZJA KSIĄŻKI „DYLEMATY TATY” PIOTRA KRUPY + KONKURS!

Dziś kilka słów na temat książki, która jakiś czas temu trafiła w moje ręce. Nie chciałbym żeby była to długa, nudna recenzja książki, na którą nikt nie ma ani ochoty ani czasu ale konkrety, które my faceci lubimy i stosujemy.

Pod lupę idzie książka „Dylematy Taty” czyli subiektywny poradnik rodzica autorstwa Piotra Krupy.

Kilka konkretów:

O CZYM JEST KSIĄŻKA?

Dylematy taty to zbiór ok. 30 felietonów na temat tacierzyństwa pisanych z przymrużeniem oka przez świeżo upieczonego ojca. Przyznam szczerze, że wcześniej nie słyszałem o książce a kiedy już dostała się w moje ręce, pomyślałem, że to kolejny, cudowny poradnik ze złotymi radami jak być cudownym rodzicem. Myliłem się. Z poradnikiem ma moim zdaniem mało wspólnego. Czytając książkę czułem się jakbym rozmawiał z kumplem, z którym rozumiem się bez słów. Piotr porusza tematy związane z codziennością rodzica, codziennością młodego, niedoświadczonego, momentami przerażonego ojca. Prezentuje tacierzyństwo ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Nie omija gorszych momentów, dylematów, problemów. Wręcz przeciwnie- przygląda się im bliżej. Bardzo często pokazuje jak rzeczywistość przerasta oczekiwania i wyobrażenia przyszłego taty na temat ojcostwa a także pokazuje jak jego rola zmienia się i nabiera na wartości w obecnych czasach.

DLA KOGO?

Sama nazwa wskazywałaby zdecydowanie na ojców ale moim zdaniem to świetna propozycja również dla młodych, przyszłych mam, które dzięki tej książce będą mogły bardziej zrozumieć zakłopotanie czy obawy swojego partnera. Bez wątpienia jednak jest to świetna opcja dla każdego przyszłego czy świeżo upieczonego taty.

DLACZEGO POLECAM?

Ta książka uświadomiła mi, że moje problemy i obawy dotyczące ojcostwa to takie same problemy, z którymi boryka się większość. Piotr pisze prostym, świetnym językiem, który sprawia, że dystans między czytelnikiem a autorem nie istnieje. Bardzo często humorystycznie opisuje sytuacje z życia wzięte, obraca nasze niepowodzenia w żart. Cała książka przygotowuje nas na przyjście malucha na świat, pokazuje jak może wyglądać rzeczywistość, która niewiele ma wspólnego z naszymi wyobrażeniami. Przestrzega przed zderzeniem się z nią. Mimo to nie straszy, wręcz przeciwnie. Pokazuje, że ojcostwo to wyzwanie ale i przygoda życia a sama styczność z nią jest już największym szczęściem, samym w sobie.

DYLEMATY TATY- PIOTR KRUPA

Wydawnictwo- Wiedza Powszechna

A teraz niespodzianka dla was- KONKURS, w którym udział mogą brać zarówno przyszli jak i obecni ojcowie ale również kobiety, które tym sposobem mogą sprawić przyszłym tatusiom wiele radości i zabawy:

KONKURS:

  1. Zadanie konkursowe:  Odpowiedz na pytanie: CZEGO PRZYSZŁE MAMY/OJCOWIE BOJĄ SIĘ TWOIM ZDANIEM NAJBARDZIEJ ? ( możesz opowiedzieć na swoim przykładzie)
  2. Komentarze z odpowiedzią zostawiamy pod tym wpisem.
  3. Konkurs trwa od 13.02 do 19.02.2017.
  4. Wygrywają 3 osoby, 3 najciekawsze odpowiedzi.

POWODZENIA!

 

konkurs ojcostwo recenzja książki tacierzyństwo tata

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.

Scroll Up