31/07/2016

Ewa

JEST TAKI JEDEN PREZENT, O KTÓRYM MARZY KAŻDE DZIECKO. TWOJE TEŻ.

JEST TAKI JEDEN PREZENT, O KTÓRYM MARZY KAŻDE DZIECKO. TWOJE TEŻ.

Ile razy w swoim życiu zastanawiałaś się nad tym o czym marzy twoje dziecko? Jaki prezent możesz mu podarować i co ucieszy je najbardziej? Którą zabawkę kupić? Z której będzie najbardziej zadowolony? Mniejszą, większą, najdroższą czy może tą, która akurat jest na topie? Myślisz, dumasz, przebierasz, wypytujesz, prosisz o radę… A potem znajdujesz tą jedną-najwspanialszą, wręczasz ją dziecku i wracasz do swoich obowiązków z nadzieją, że przez najbliższe tygodnie będzie ona zabawką numer 1… Niestety, tak się nie dzieje. Dlaczego? Bo szybciej niż ci się wydaje nadejdzie ono-  jedno, wielkie rozczarowanie.

Spokojnie, my także to przerabialiśmy. Przy każdej okazji zastanawialiśmy się jaka zabawka sprawi naszej córce najwięcej radości. Pytaliśmy, szukaliśmy aż coś się znalazło. Radość była, jasne. Nie trwała ona jednak tak długo jak byśmy tego chcieli. Szybko jednak zrozumieliśmy o co w tym wszystkim chodzi i znaleźliśmy jeden, uniwersalny a zarazem najlepszy prezent dla każdego dziecka, naszego również. Prezent, o którym marzy każde dziecko, bez względu na płeć czy wiek- TWÓJ CZAS.

Żadna zabawka, nawet ta za którą zapłaciliśmy ciut więcej niż było planowane nie cieszyła naszej córki tak jak wtedy kiedy mogliśmy podarować jej swój czas, kiedy mogliśmy pobyć razem. Razem się pośmiać, poganiać, razem pograć w piłkę, poskakać, potańczyć. Nic nie sprawiło jej takiej radości jak wspólne paplanie się w kałuży czy błocie. Wspólne zbieranie patyków czy kamyków było bardziej fascynujące niż kiedykolwiek a bitwa na poduchy równie szybko pokonywała konkurencję zabawkową. Nie jesteśmy przeciwnikami kupowania zabawek. Nasze dzieci dostaną ich w swoim życiu zapewne jeszcze całą masę. Ale dziś już wiemy, że radość z tej zabawki musimy przeżywać wspólnie, w swoim gronie. Dziś w ramach prezentu wolimy również pojechać gdzieś razem, pójść na wspólny obiad, spacer czy lody…

Reakcje dziecka w takich sytuacjach są zupełnie inne niż w tych, kiedy otrzymuje tradycyjny prezent, którym samo ma się bawić. Jej uśmiech nigdy nie jest tak szeroki a oczy nigdy nie błyszczą tak samo jak wtedy kiedy jesteśmy razem. To w tych chwilach jest najszczęśliwsza. Te chwile nic nie kosztują, ich nie musimy szukać, o nie nie musimy pytać, ich nie kupujemy. Ten prezent nigdy się nie popsuje… nie urwie mu się linka, nie odpadnie mu koło, nie przestanie migać światełko, nie wyczerpią baterie… Tego prezentu nigdy nie wyrzucimy, on zostanie z naszym dzieckiem na zawsze.

Ta chwila, te wspomnienia, ten czas to właśnie ten jeden prezent, o którym marzy każde dziecko. Twoje też.

DSC_0539-001

DSC_0497-001

DSC_0574-001

DSC_0588-001

DSC_0610-001

DSC_0640-001

DSC_0598-001

DSC_0672-001

DSC_0630-001

DSC_0652-001

DSC_0637-001

DSC_0645-001

DSC_0667-001

DSC_0676-001

DSC_0688-001

DSC_0726-001

DSC_0728-001

DSC_0736-001

Buty- Deichmann

deichmann moim zdaniem Parenting rodzicielstwo

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.

Scroll Up