23/06/2016

Ewa

KAŻDY MOŻE BYĆ OJCEM ALE TRZEBA BYĆ KIMŚ WYJĄTKOWYM ABY BYĆ TATĄ

KAŻDY MOŻE BYĆ OJCEM ALE TRZEBA BYĆ KIMŚ WYJĄTKOWYM ABY BYĆ TATĄ

Uwielbiam wydźwięk słowa „tata”, „tatuś”, „tatko”. Kiedy słyszę je z ust małej istotki jeszcze bardziej jestem rozłożona na łopatki. Bo tyle w tym miłości, tyle zaufania, tyle nadziei… i choć tytuł może dyskryminuje trochę dobrych Ojców to wcale mi o to nie chodzi 🙂 Uwielbiam sens, który kryje się za tym powiedzeniem.

Dzień Ojca to dla mnie tak samo ważne święto jak Dzień Mamy. Nie uważam, że zawsze muszą być kwiaty, prezenty, balony i huczne świętowanie. Ba! Nie zawsze tak można, nie zawsze tak się da, nie zawsze jest to nawet możliwe… Bo albo ten tata jest bardziej surowym ojcem niż kochającym tatą, albo zwyczajnie nie chce nim być na własne życzenie, albo już od nas odszedł ale tak na zawsze… Jest to dla mnie natomiast bardzo ważny dzień. Dzień, który zasługuje na uwagę, chwila na zatrzymanie się, zastanowienie i przemyślenie kilku spraw. Zawsze i w każdym wypadku.

Mamy to szczęście, że nasze dzieci mają zarówno mamę jak i tatę przy sobie. Uważam, że żadna z tych osób nie jest ważniejsza, lepsza czy mądrzejsza. Bo przecież mama nie zastąpi taty a on nie zastąpi naszym dzieciom nas. Jasne, że rodziny gdzie dzieci wychowuje jedno z rodziców nie są gorsze. Bo ta mama czy ten tata robią wszystko żeby być fantastycznym rodzicem i w większości przypadków zapewne się to świetnie udaje. Czasami starają się nawet bardziej chcąc wypełnić pustkę pozostawioną po drugim rodzicu. Tylko pustka zawsze pozostanie pustką i choć ta wciąż wypełniana miłością, pracą, zaangażowaniem, marzeniami czy staraniem się nigdy nie zostanie wypełniona po brzegi, tak do końca. To moje zdanie. Dlatego pamiętajmy o tym aby nie bagatelizować roli ojca w życiu naszych dzieci. Jemu również należą się brawa… za każdy dzień, za każdą radę, pomoc, wsparcie, za każdy uśmiech, za każde skarcenie. Pozwalajmy tym naszym facetom być Tatą. Nie zabierajmy im tej możliwości, tej radości, tych przeżyć czy wspomnień. Zostaw z nim dziecko, daj mu nakarmić malucha, pozwól zmienić mu pieluchę, wykapać, ubrać…Daj im czas tylko dla siebie. Nie bój się. On nie zrobi tego gorzej… może po prostu inaczej.

Wszystkim Tatusiom życzę zdrowia i siły… bo miłości kiedy jest się Tatą na pewno nie brakuje.

dzień ojca moim zdaniem tata
Poprzedni post
BAJKA O SZARYM KAPTURKU

Zobacz również

O nas

Witaj na najpopularniejszym blogu rodzinnym na Lubelszczyźnie.
Nasz blog to lifestylowy blog rodziny wielodzietnej, która pewnego dnia postanowiła spełnić swoje marzenia a to miejsce ma być początkiem tej niesamowitej historii...
Witaj na blogu Ewy, Łukasza, Kingi, Weroniki i Dominiki - rodziny, która dzięki temu miejscu odkryła wspólne pasje i zainteresowania.

Scroll Up